Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2008, 10:06   #1
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Szarpanie na zimnym, falowanie obrotów TDCI

Witam,

na zimnym silniku (najcześciej po całej nocy postoju) jak ruszę zaraz po uruchomieniu to silnik mi szarpie, tak że nie mogę jechać na jedynce, ani dwójce na wolnych obrotach (zupełnie bez gazu). Jeśli tak jadę to zaczyna szarpać obrotami góra-dół (powiedzmy 800-1200 obrotów), aż zgaśnie. Czy to normalne, też tak macie? Jeśli nie to co może być tego przyczyną? Komp nie wyrzuca żadnych błędów, a denerwujące to jest, wszelkie sugestie mile widziane.

P.S Jak nie ruszę od razu, to po odpaleniu delikatnie falują mi obroty..

P.S 2 Rzecz dzieje się na pierwszych ok. 200 metrach, po minucie mimo, że dalej zimny to już da się jeździć na wolnych obrotach..

Pozdrawiam,


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 09-07-2015 o 09:43
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2008, 10:39   #2
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Re: [mk3] Szarpanie na zimnym, falowanie obrotów TDCI

To masz kolego dwumasę i sprzęgło do wymiany.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2008, 17:32   #3
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Re: [mk3] Szarpanie na zimnym, falowanie obrotów TDCI

Czy inni też podzielają taką "radykalną" diagnozę, czy też może to być jeszcze coś innego? Autko ma przejechane 62 kkm.
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2008, 18:41   #4
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [mk3] Szarpanie na zimnym, falowanie obrotów TDCI

Cytat:
Napisał Zawika
To masz kolego dwumasę i sprzęgło do wymiany.
Jak już piszesz takie głupoty, to ja napisze tuleja wahacza tynego do wymiany.

Czy samochód latem też się tak zachowywał, czy jak zrobiło się wilgotniej i zimniej? Może to filtr paliwa zapchany, zapowietrzający się przez noc układ paliwowy, świeczki ale bez nich też powinien odpalić, zawieszające się wtryski lub zapchane, zawór EGR zasyfiony.

Jak odpalisz go zimnego to podłącz miernik pod akumulator i zobacz jakie Ci napięcie pokazuje, może regulator napiecia siada na alcie to to obroty powinny ci cały czas falować i powinny ci pzygasać światła.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2008, 21:55   #5
mechanix
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 176
Domyślnie Re: [mk3] Szarpanie na zimnym, falowanie obrotów TDCI

a czy kopci przy szarpaniu ? jak kopci na siwo to niedogrzany silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.czyli świece lub brak napięcia na nich .pozdrawiam . jeżeli nie to oddaj na kompa (tylko nie uniwersalnego) niech wystygnie . i trzeba sprawdzić czy nciśnienie na listwie cr nie szaleje jak szaleje to może być problem z paliwem i szczelnością lub przpływem układu.pozdrawiam.
mechanix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2008, 22:02   #6
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Re: [mk3] Szarpanie na zimnym, falowanie obrotów TDCI

Cytat:
Napisał kreeecik
Cytat:
Napisał Zawika
To masz kolego dwumasę i sprzęgło do wymiany.
Jak już piszesz takie głupoty, to ja napisze tuleja wahacza tynego do wymiany.

Czy samochód latem też się tak zachowywał, czy jak zrobiło się wilgotniej i zimniej? Może to filtr paliwa zapchany, zapowietrzający się przez noc układ paliwowy, świeczki ale bez nich też powinien odpalić, zawieszające się wtryski lub zapchane, zawór EGR zasyfiony.

Jak odpalisz go zimnego to podłącz miernik pod akumulator i zobacz jakie Ci napięcie pokazuje, może regulator napiecia siada na alcie to to obroty powinny ci cały czas falować i powinny ci pzygasać światła.
Dziękuje za konstruktywne podejście :fcp1 , już dopowiadam....
Bardzo delikatne falowanie obrotów jest niezależnie od temperatury tak przez kilka sekund po odpaleniu, latem szarpanie na 1ce i 2ce (wolne obroty) ledwie zauwazalne przez killkanaście sekund po odapaleniu i ruszeniu,na pewno jak zrobilo sie zimniej to bardziej czuje i trwa to jakieś 200 metrów. Nic nie przygasa (to pamietam np. z malucha), filtry (paliwa,powietrza,oleju) wymienione na przegladzie na 60kkm, zawór EGR nowy, wymieniany 2 miechy temu,komp nie wywala żadnych błedów... jakieś pomysły...?
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2008, 22:05   #7
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Re: [mk3] Szarpanie na zimnym, falowanie obrotów TDCI

Cytat:
Napisał mechanix
a czy kopci przy szarpaniu ? jak kopci na siwo to niedogrzany silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.czyli świece lub brak napięcia na nich .pozdrawiam . jeżeli nie to oddaj na kompa (tylko nie uniwersalnego) niech wystygnie . i trzeba sprawdzić czy nciśnienie na listwie cr nie szaleje jak szaleje to może być problem z paliwem i szczelnością lub przpływem układu.pozdrawiam.
Absolutnie nic nie kopci (przy pełnym gazie też nie), sprawdzany 2x na kompie w ASO, przy okazji wymiany EGR i przegladu (mam wydruki).
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2008, 22:38   #8
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [mk3] Szarpanie na zimnym, falowanie obrotów TDCI

odłącz akumulator na 30min, taki mały resecik, przeczyść wtyczkę na listwie CR po prawej stronie, pozostają świeczki jeszcze. Mi wskazówka obrotomierza na luzie cały czas drga delikatnie juz do tego przywykłem.
A czy ta telepka dzieje się od zawsze czy np po wymianie filtra paliwa
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2008, 05:33   #9
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Re: [mk3] Szarpanie na zimnym, falowanie obrotów TDCI

Cytat:
Napisał kreeecik
Cytat:
Napisał Zawika
To masz kolego dwumasę i sprzęgło do wymiany.
Jak już piszesz takie głupoty, to ja napisze tuleja wahacza tynego do wymiany.
Kreeecika masz jeszcze do wymiany gD> .

Zrób taki test.
Spróbuj nie dodawać gazu i puść autko na jedynce. Powinno się toczyć bez szarpania. Jeżli jednak szarpie(skacze)to najprawdopodobniej będzie to o czym pisałem i prędzej czy później będzie trzeba dwumasę i sprzęgło wymienić.
Ja oczywiście nie piszę , że na pewno. Każdy przypadek jest inny i każde objawy nieco się różnią.
Forum to wymiana informacji i gdybanie nad przyczynami .

Kreeecik ma oczywiście rację, że najpierw sprawdź inne rzeczy.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2008, 07:46   #10
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [mk3] Szarpanie na zimnym, falowanie obrotów TDCI

Miałoby to sens gdyby sprężyny w dwumasie już siadły kompletnie, ale wtedy było by słyszalne metaliczne bicie, dwóch mas (młot kowadło), a kolega o tym waleniu nie wspomina.

Silnik pracuje w miare na luzie jak dostaje obciążenie to siada, a komputer próbuje wyrównać obroty i tak sobie skacze. Albo za mało poliwa wtryski podają (zawieszone, zasyfione), albo za dużo (leją), pozostają jeszcze świeczki, ale bez świeczek też da się odpalić bez problemów.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.