Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2010, 17:15   #1
Sheyk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2010
Skąd: POLSKA
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 DI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Jak się podgrzeje komp wyłącza zasilanie pompy paliwa!!

Witam.
Sporo szukałem tutaj na forum o tym co moze być przyczyną takiego zachowania samochodu, ale od początku.
Mondeo MK3 rok 2001 silnik 2,0 TDDi 115 KM.
W czasie jazdy silnik zaczął dziwnie sie dławić i szarpać z rury biały dym dość obfity i po jakimś czasie silnik staje i nie da się juz odpalić.
Laweta - warsztat i szukanie przyczyny.
Sprawdzone : pompa wtryskowa, turbina, interkuler przewody, czujnik położenia wału korbowego wymieniony. filtr paliwa po wymianie miesiąc temu.
Objawy się pojawiają za każdym razem jak silnik troszeczkę sie rozgrzeje ale nie do normalnej temperatury pracy ale np po 5 km jazdy od odpalenia.
Po 3 dniach walki mechanik stwierdził że komputer wyłącza zasilenie pompki paliwa w zbiorniku. Na krótko pompka działa bez problemów jak dostanie zasilanie fabryczne - STOP. Silnik wypali co ma w przewodach i koniec.
Obecnie samochód pojechał z warszatu mechanicznego do elektryka.
Czy ktoś już miał taki przypadek i co to było. HELP bo już sam nie wiem co to może być.

Sheyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 17:42   #2
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Jak się podgrzeje komp wyłącza zasilanie pompy paliwa!!

po stronie kierowcy w plastiku na wysokości piszczeli jest umiejscowiony przycisk odpowiedzialny za odłączanie pompy paliwa, tzn jeśli masz kraksę czujnik odcina dopływ prądu do pompy paliwa, żeby nie było... po wypadku trzeba wcisnąć ten magiczny guziczek, może ktoś dobrze kombinował albo coś powariowało
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 17:55   #3
Sheyk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2010
Skąd: POLSKA
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 DI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak się podgrzeje komp wyłącza zasilanie pompy paliwa!!

samochód nie ma kolizyjnej przeszłości wiec nikt nic nie kombinował. Autko mam pół roku i dopiero teraz to sie stało wiec najprawdopodobniej coś powariowało.
Sheyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 19:59   #4
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jak się podgrzeje komp wyłącza zasilanie pompy paliwa!!

Cytat:
Napisał Sheyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
samochód nie ma kolizyjnej przeszłości wiec nikt nic nie kombinował. Autko mam pół roku i dopiero teraz to sie stało wiec najprawdopodobniej coś powariowało.
Kolego, mialem dokładnie te same objawy jakie ty opisujesz. Tez przez okres 2 tyg mechanicy zachodzili w glowe co jest przyczyna.

W moim przypadku problem polegal na przywieszaniu się pomocniczej pompy paliwa, znajduje sie ona w okolicach tylnego kola (od strony baku). Sama pompa ok 200zł (zamiennik) + wymiana 100zł i problem całkowicie rozwiazany.

Szczegóły znajdziesz po przejrzeniu moich postów.
Pozdrawiam
JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 14:09   #5
djmatheo
ford::average
 
Avatar djmatheo
 
Zarejestrowany: 08-10-2010
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK3 Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 112
Domyślnie Odp: Jak się podgrzeje komp wyłącza zasilanie pompy paliwa!!

Ja mam roweniez podobny problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JarekWRC ale ty opisywales ze w filtrze paliwa nie miales wogole ropy, a ja mam i "to po sam korek" a objawy mam identyczne jak opisywaliscie. Czy to faktycznie moze byc wina tejze pompy??
Na zimnym silniku pracuje idealnie ale jak silnik sie nieco zagrzeje lub jak przejade samochodem 5km to juz sie zaczyna dlawic i pracuje jak traktor, strasznie kopci a po chwili mi zgasnie i odpalic go nie odpale, a jak silnik sie ostudzi to znow pracuje idealnie przez kilka minut az sie zagrzeje i znow to samo...
Czy sugerowac sie ta pompa?? A jak wepne sie w komputer to pokaze mi ze ta pompa jest niesprawna??
Dodam tylko ze jestem za granica Polski a dokladniej w Holandii a tutaj koszty szerwisow sa takie same jak w PL tylko ze tutaj sie placi w euro :/

PS: A moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego Jak się podgrzeje komp wyłącza zasilanie pompy paliwa ??

Ostatnio edytowane przez djmatheo ; 02-12-2010 o 14:12
djmatheo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 15:48   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jak się podgrzeje komp wyłącza zasilanie pompy paliwa!!

Cytat:
Napisał djmatheo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS: A moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego Jak się podgrzeje komp wyłącza zasilanie pompy paliwa ??
bo widocznie za duży opór robi się na obwodzie zasilania pompy pomocniczej. wymień ją na początek i przeczyść dokładnie złącza zasilania pompy pomocniczej.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 08:37   #7
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Jak się podgrzeje komp wyłącza zasilanie pompy paliwa!!

Cytat:
Napisał djmatheo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak wepne sie w komputer to pokaze mi ze ta pompa jest niesprawna??
po podpięciu pod kompa powinno wyświetlić błędy więc będziesz wiedział gdzie szukać przyczyny awarii
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.