Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2012, 08:08   #1
lukaszmondeo
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Gołubie
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Nietypowa,nierówna praca na wolnych, przygasają światła.

witam

mam problem z którym walcze od pewnego czasu i nic.

auto nierówno pracuje na wolnych i nie idzie wyrególować gazu. przy czym przygasaja także siwatła - mijania , wewnatrz samochodu, kontrolki itd.

najgorsze że nie jest to zawsze czasem przestaje jakby ręką odjoł a czasem sie pojawia i jest długo czasem tylko na chwile i znowu pracuje dobrze...

co zrobiłem:
1. oczyściłem klemy i przewody masowe do silnika i do karoserii...

2. nowe swiece motorcraft wstawiłem wczoraj i kable ngk... cewka beru mam na niej zrobione 10 000km ale problem juz był przed jej wstawieniem., mam druga tańszą ale też nic nie daje..

3. podmieniałem krokowca bo mam już teraz dwa i nic

4. podmieniłem alternator bo mam juz teraz dwa i nic jeden był u elektryka na sprawdzeniu oba jak są wstawione w aucie maja ładowanie 13,6

5. sprawdzałem wszystkie bezpieczniki wewnątrz auta koło kierowcy i te koło akumulatora...

6. pasek wieloklinowy mam nówka sztuka

7. kolektor ssący zwalilem uszczszelniłem, wszystkie przewody podcisnienia sprawdzone zadnych nieszczelności

podejrzewałem wtryskiwacze lub układ paliwowy pompa itd ale na gazie tez to robi chociaż żadziej jak postałem w korkach

a to się dalej pojawia i znika! gdy jest słychać taki dziwny dzwięk stuku w kolektorze ssącym jak sie pojawia ta nierówna praca, ale gdy to sie dzieje obrotomierz nie rusza się wcale a czasem tylko delikatnie

poczytałem na forach i juz zrobiłem wszystko co pisali inni użytkownicy i sprawdzałem wszystko co tam pisali i nic...

nie wiem co dalej robić!!! miał ktoś tak...

lukaszmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 09:50   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Nietypowa,nierówna praca na wolnych, przygasają światła.

Cytat:
Napisał lukaszmondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
7. kolektor ssący zwalilem uszczszelniłem, wszystkie przewody podcisnienia sprawdzone zadnych nieszczelności
w jakim stanie byly klapki na kolektorze ?
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 14:14   #3
lukaszmondeo
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Gołubie
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nietypowa,nierówna praca na wolnych, przygasają światła.

klapki w bardzo dobrym stanie ogóln ie kolektor od auta z 2005 roku z przebiegiem 60 tyś...

już nie wiem co mam robić???

EGR też sparawdzałem i czyściłem...
Map sensor tez dobry. Z uwagi na to że mam dwa kolektory ten nowy i ten stary w którym były klapki wyrobione, to mam dwa map sensory.

6 dni temu byłem na KTSie Bosch i żadnych błędów silnika nie pokazuje ogólnie zero jakich kolwiek błedów.

potencjometr przepustnicy też nowy i wyrególowany na kompie...

i dalej nic...

problem pojawił się po wymianie pierścieni tłokowych i uszczelniaczy zaworów bo brał olej i to dużo... teraz nic nie bierze a ciśnienie na wszystkich tłokach to 17 atmosfer...

myślałem że to kwestia przestawionego rozrządu po wymianie ale nie jest to możliwe
1 - pokazywały by to czujniki połorzenia
2 - nie jest to stałe przy przestawionym rozrządzie było by to stałe a nie jak mu się zachce

aha luzy zaworowe też w normie...

Bump: już nie wiem w czym rzecz...
zastanawiałem sie nad podmianą kompa od innego,
na allegro widziałem za 65 zł z przesyłką spoko dostane... może typ co wymieniał pierścienie zrobił jakieś zwarcie lub coś nie wiem bo pierścieni nie wymieniałem sam bo to ciężka sprawa...

tylko wybule na kompa drugiego i nic nieda a kasa wyrzucona...

przesłankami do podmianki są takie, że wydaje mi sie że obroty powinny być większe niż 750 i ładowanie waha się 13,55-13,6... jak więcej powłączam to spada maks o 0,2 volta a za to wszystko odpowiedzialny jest komp...
lukaszmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 08:16   #4
lukaszmondeo
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Gołubie
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nietypowa,nierówna praca na wolnych, przygasają światła.

i skończyły sie podpowiedzi... jak do wymiany przewodów WN, świec lub cewki... to wszyscy mądrzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

no nic powalcze jeszcze ale znajde tę usterkę
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukaszmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 08:28   #5
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Nietypowa,nierówna praca na wolnych, przygasają światła.

Jeszcze jednego nie sprawdziłeś: przewodów wiązki idącej do cewki zapłonowej. Jak pamięć mnie nie myli ktoś kiedyś pisał, że miał z tym problem.
Jak coś jeszcze wpadnie m ido głowy napiszę.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 08:54   #6
bmisiek1
ford::beginner
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: warszawa
Model: Ford MK3 kombi
Silnik: benzyna 1,8 125km
Rocznik: 2003 po lifcie
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nietypowa,nierówna praca na wolnych, przygasają światła.

Coś niskie to napięcie ładowania.Naładuj akumulator.Jeżeli napięcie ładowania nie będzie wyższe tzn że walnięty alternator

Ostatnio edytowane przez bmisiek1 ; 25-10-2012 o 09:09
bmisiek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 10:12   #7
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Nietypowa,nierówna praca na wolnych, przygasają światła.

Rozumiem, że problem występuje tylko na wolnych obrotach?
W całym zakresie poza wolnymi jest ok?
750 obr. to troszkę maławo. A nie zwróciłeś może przypadkiem uwagi, że to się dzieje jak coś włączasz, jakiś odbiornik o dużym poborze, albo automatycznie załącza Ci się coś, co pobiera niby nie dużo prądu, ale może ma problem z jakimś zwarciem. Ja wiem, że to dość proste rozumowanie, ale czasem coś domontowywujemy do auta, albo właśnie jest jakaś większa robota (wspomniałeś o wymianie pierścieni), może coś jest jednak luźno podpięte, jakaś wtyczka. Tak kombinuję w tą stronę.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 10:44   #8
lukaszmondeo
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Gołubie
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nietypowa,nierówna praca na wolnych, przygasają światła.

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jednego nie sprawdziłeś: przewodów wiązki idącej do cewki zapłonowej. Jak pamięć mnie nie myli ktoś kiedyś pisał, że miał z tym problem.
Jak coś jeszcze wpadnie m ido głowy napiszę.
mógłbym prosić o dokładniesze wyjaśnienie pod jakim kontem ma sprawdzić tą wiązkę??? co dokładnie mam zrobić skoro ktos to opisywał...
lukaszmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 10:48   #9
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Nietypowa,nierówna praca na wolnych, przygasają światła.

Po prostu sprawdź czy gdzieś nie jest przetarta, czy złącze nie jest zaśniedziałe.
A co do wolnych obrotów to 750 jest w zupełnej normie.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 10:50   #10
lukaszmondeo
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Gołubie
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nietypowa,nierówna praca na wolnych, przygasają światła.

Cytat:
Napisał bmisiek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś niskie to napięcie ładowania.Naładuj akumulator.Jeżeli napięcie ładowania nie będzie wyższe tzn że walnięty alternator
nio też mi sie wydawało że małe, więc wziołem używkę z innego auta z zaprzyjaźnionego szrotu i też ma takie samo ładowanie a problem nie zniknoł a tamtym aucie działał normalnie... teraz mam wstawiony ten drugi a mój dałem do znajomego ojca zeby go dokładnie sprawdził bo słyszałem ze zdarza się że dioda przy regulatorze napiecia nie puszcza prądu przy małych obrotach a jak dostaje obroty to działa normalnie i nie da rady tego wykryc jak mierzy się multimetrem ale oznaczało by to ze oba alternatory są do dupy... zobaczymy co powie elektryk tylko troche to potrwa bo niby na urlopie jest teraz wiec dobry yudzień musze czekać

Bump:
Cytat:
Napisał Maddragon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że problem występuje tylko na wolnych obrotach?
W całym zakresie poza wolnymi jest ok?
750 obr. to troszkę maławo. A nie zwróciłeś może przypadkiem uwagi, że to się dzieje jak coś włączasz, jakiś odbiornik o dużym poborze, albo automatycznie załącza Ci się coś, co pobiera niby nie dużo prądu, ale może ma problem z jakimś zwarciem. Ja wiem, że to dość proste rozumowanie, ale czasem coś domontowywujemy do auta, albo właśnie jest jakaś większa robota (wspomniałeś o wymianie pierścieni), może coś jest jednak luźno podpięte, jakaś wtyczka. Tak kombinuję w tą stronę.
tak dzieje sie to na wolnych obrotach gdy auto sie już zagrzeje nie ważne czy wszystko powyłączam czy mam włączone jak włącze wszystkie odbiorniki to obroty podskoczą czekam jakąś chwile i znowu to samo nierówna praca której toważyszy delikatne miganie kontrolek swiateł mijanie itp mało widoczne w dzieć ale zato w nocy na postoju jest ok...

było mocniej ale tak jak pisałem kilka dni temu wstawiłem kable ngk nowe i śweczki motocrafta i dziwne czasem przestaje tak robić DLATEGO PODEJRZEWAŁEM <<<ECU>>> ale na lpg też to robi...

po wymianie świec i kabli zresetowałem kompa, przeprowadziłem serwisową autoadaptację ale już wtedy wolne obroty lekko szwankowały nie ustawiły sie prawidłowo powtarzał sie ten sam schemat gdy sie lekko ustabilizowału wtedy 3000 przez 5 minut i przejażdzka 15 km i nic to nie dało...

i w woli sprostowania gaz nie rozjerzdzał map bo od tygodnia jeździłem tylko na benzynie a gaz miałem odłaczony od aku i teraz po wymianie byłem u gazownika poczekaliśmy aż złapiemy moment aż obroty bedą ok i zrobiliśmy regulacje ale problem nie zniknoł
musze go rozwiązać...
lukaszmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.