Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2013, 17:41   #11
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dodawać uszlachetniacz do paliwa do silnika benzynowego ?

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
iekawostką dla mnie jest natomiast interwał wymiany filtra paliwa, np co 60k?
tutaj to ja zapewne nie zabłysnę i wyjdę na .... ale ja wymieniam filtr paliwa w moim dislu co 12-15 tys km.

__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 06:53   #12
th1987
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2012
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Dodawać uszlachetniacz do paliwa do silnika benzynowego ?

U mnie wymiana filtru paliwa przy każdym przeglądzie i raz na 5-6 tys km wlewam na cały bak preparat do czyszczenia wtrysków, usuwania wilgoci itp. Cena około 30zł, więc chyba nie zbiednieje a może coś pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakaś lepsza praca silnika? Ciężko powiedzieć, bynajmniej ja lepiej się czuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
th1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 08:59   #13
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Dodawać uszlachetniacz do paliwa do silnika benzynowego ?

Czerwone STP. Subiektywnie - coś mi tam daje.
I często jest w dobrej promocji w Selgrosie.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 09:07   #14
Muraś
ford::beginner
 
Avatar Muraś
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-12-2012
Skąd: Ełk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dodawać uszlachetniacz do paliwa do silnika benzynowego ?

Ja osobiście tankuję w różnych miejscach, natomiast staram się teraz - w okresie zimowym - dolewac do każdego tankowania uszlachetniacz.. problemów z silnikiem brak, a jeżeli uda mi się dostać paliwo kilka gr taniej, to przy tankowaniu całego baku buteleczkę dodatku do paliwa mam gratis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muraś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 09:26   #15
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Dodawać uszlachetniacz do paliwa do silnika benzynowego ?

Część osób uważa , że takie dodatki nie działają. Dlaczego ?
Ponieważ uważają , że to jest środek , który naprawi usterkę , która się im przytrafiła z układem wtryskowym. I później są opinie , że to nic nie daje , nie pomaga , nie naprawiło itp.
Tego typu środki działają w 80% zapobiegawczo niż leczniczo. Choć zdarza się , że w jakimś stopniu mogą usunąć usterkę.
Ja to wlewam dość regularnie i nie mam żadnych problemów z układem wtryskowym.
Czy dzięki takim specyfikom ? Nie mam pojęcia. Ale jak czytam o przypadłościach i mnogościach usterkach u innych , to mogę przypuszczać , że to między innymi dzięki temu.
Masterem DCI mam przejechane prawie 500 tyś km. Oczywiście ma system common rail.
Układ wtryskowy jest oryginalny. Nic nie było naprawiane i działa tak jak powinien.
Więc może to jednak pomaga/zapobiega...

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Leczenie trwa dłużej i jest bardziej kosztowne.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 19:21   #16
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Dodawać uszlachetniacz do paliwa do silnika benzynowego ?

Cytat:
Napisał MondeoZam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie czy stosujecie może jakieś uszlachetniacze? Myślę nad jakimś środkiem który mógłby przeczyścić wtryskiwacze? Co o tym sądzicie?

A są brudne? Właśnie, część wlewa po to żeby wlać, nie zaszkodzi ale i nie pomoże więc po co lać? Ja nie lałem i auto na sekwencji zrobiło prawie 70 tyś w ponad rok i chodziło tak jak przed montażem lpg, więc nie widze sensu lania tego. Chyba że ktoś chce dodatkowo odchudzić portfel. Do innego auta lałem od tak i nie zmieniło to nic poza tym że było wlane.

Jeśli masz jakieś problemu z układem to można wlać nie koniecznie coś pomoże, jeśli nic się nie dzieje to kup sobie Ambi Pur przynajmniej poczujesz jakis zapach.

Jak auto smiga na sekwencji to nie bardzo jest potrzeba lania tego bo niczego to nie zmieni, chyba że ktoś leje benzynę ekstrakcyjną wtedy owszem.

Nie uważam że to nic nie pomaga, ale trzeba sobie uświadomić co to i po co tak naprawdę jest, dużo osób tego nie leje i jeździ bez problemów, część leje i szuka problemu w ukłądzie paliwowym sądząc że to coś da.

Wojtek proszę Cię nie pisz że coś działa w 80% bo nie jestes w stanie stwierdzić w jakim tak naprawdę procencie to działa i czy w ogóle działa.

Może wyczyści zabrudzone wtryski, ale wtryski pracujące bardzo żadko się brudzą. Rozbierz taki po 200-300 tyś i zobacz mówię o PB.
Ty lejesz zapobiegawczo inni mają zrobione po 400 tyś km i wogóle nie leją żadnych specyfików i też wszsystko działa.

Raz na rok można wlać, ale niczego nie uświadczysz.

Co innego w dieslu tutaj prędzej taki środek spełni swoją rolę szczególnie w zimie, chociaz nie ma co spodziewać się cudów.

Ostatnio edytowane przez Magik123 ; 02-02-2013 o 19:24
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 19:27   #17
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dodawać uszlachetniacz do paliwa do silnika benzynowego ?

pewnie tankujesz paliwo na stacjach typu "No Name"
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 19:38   #18
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Dodawać uszlachetniacz do paliwa do silnika benzynowego ?

A nawet jeśli to co? Myślisz że tankując na Statoilu tankujesz cos innego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 19:43   #19
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dodawać uszlachetniacz do paliwa do silnika benzynowego ?

no widzisz problem jest złożony , rafinerie są dwie , ale jakość paliw na stacjach już bywa różna, w tych bez nazwy paliwo może być zanieczyszczone bardziej niż gdzie indziej ,ale nie mam zamiaru ciebie przekonywać gdzie tankować, natomiast jeżeli nie używasz dodatków to może powstrzymaj się od wydawania opinii o nich, bo niby na jakiej podstawie ?
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 22:39   #20
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Dodawać uszlachetniacz do paliwa do silnika benzynowego ?

Cytat:
Napisał Magik123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nawet jeśli to co? Myślisz że tankując na Statoilu tankujesz cos innego?
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no widzisz problem jest złożony , rafinerie są dwie , ale jakość paliw na stacjach już bywa różna, w tych bez nazwy paliwo może być zanieczyszczone bardziej niż gdzie indziej
Tu , Czesiek dobrze napisał.
Ja bym to ujął trochę inaczej. Częściej się zdarza , że doleją wody do paliwa na małej stacji na uboczu , niż w dużej stacji należącej do dużego koncernu.
Paliwo jest pobierane faktycznie z jednego/dwóch miejsc tej samej jakości.
Pytanie tylko czy sprzedawane jest również tej samej jakości...

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego typu środki działają w 80% zapobiegawczo niż leczniczo.
Cytat:
Napisał Magik123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtek proszę Cię nie pisz że coś działa w 80% bo nie jestes w stanie stwierdzić w jakim tak naprawdę procencie to działa i czy w ogóle działa.
Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja to wlewam dość regularnie i nie mam żadnych problemów z układem wtryskowym.
Czy dzięki takim specyfikom ? Nie mam pojęcia. Ale jak czytam o przypadłościach i mnogościach usterkach u innych , to mogę przypuszczać , że to między innymi dzięki temu.
Czytaj ze zrozumieniem. Miałem na myśli zasadę działania. Nie w jakim procencie to jest skuteczne. Wyraźnie napisałem , że nie wiem czy to pomaga w moim przypadku , ale sądząc po braku usterek na pewno nie szkodzi. Wydatek nie jest duży , więc ja w swoim przypadku nie widzę problemu.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.