Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2012, 18:36   #31
tanku
ford::beginner
 
Imię: Tanku
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MKIV 2.5 + LPG
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Witam,

Od paru dni zmagam się z tym samym problemem. Odpięcie czujnika powoduje ustabilizowanie się obrotów podczas dojazdu do skrzyżowania. Proszę powiedzieć czy błędne działanie czujnika może zostać niezarejestrowane przez komputer? Autko było podpinane przez diagnostę i żadnych błędów komputera nie ma...

tanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 18:13   #32
ostry125
ford::amateur
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: UK
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 1
Wink Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

witam. Ja bym proponowal zaczac od podmianki przepustnicy wraz z czujnikiem polozenia przepustnicy ktorego uszkodzenie sugeruje bulgotanie dochodzace z okolic kolektora ssacego. wyraznie to slychac po podniesieniu gornej oslony filtra powietrzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ostry125 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 21:02   #33
nbodzio
ford::amateur
 
Imię: Bodzio
Zarejestrowany: 04-06-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 B+G
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

U mnie rozwiązanie problemu falujących obrotów i gaśnięcia auta przy dojeżdżaniu do skrzyżowania było inne. Po walce z czujnikami, silniczkiem krokowym, czyszczeniem przepustnicy, wymianie świec, kabli WN oraz akumulatora powodem okazały się zawory. Po wymianie szklanek problem został rozwiązany. Teraz obroty trzymają się idealnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
nbodzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 12:55   #34
tanku
ford::beginner
 
Imię: Tanku
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MKIV 2.5 + LPG
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Cytat:
Napisał nbodzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie rozwiązanie problemu falujących obrotów i gaśnięcia auta przy dojeżdżaniu do skrzyżowania było inne. Po walce z czujnikami, silniczkiem krokowym, czyszczeniem przepustnicy, wymianie świec, kabli WN oraz akumulatora powodem okazały się zawory. Po wymianie szklanek problem został rozwiązany. Teraz obroty trzymają się idealnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
ile kosztowała Cię taka "impreza"?
tanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 15:51   #35
nbodzio
ford::amateur
 
Imię: Bodzio
Zarejestrowany: 04-06-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 B+G
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

W miarę przyzwoicie, 560zł.
nbodzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2013, 18:30   #36
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Podzielę się z Wami moim spostrzeżeniem :
niedawno padła mi cewka zapłonowa - obroty wariowały, silnikiem rzucało, lub gasł.
Po wymianie na nówkę sztukę firmy BERU, auto wróciło do normy, ale po paru dniach zwróciłem uwagę na spadające obroty podczas dojazdu do skrzyżowania - tak jak tu to opisujecie. Luz, hamulec i obroty w dół do 500, a następnie dopiero do 750.
Podmieniłem cewkę na używany oryginał - FoMoCo (dawny Motorcraft) i zrobiłem dziś ok. 40km, często się zatrzymując.
Teraz luz, hamulec i obroty trzymają się 1200, dopiero po zatrzymaniu spadają do standardowych 750 - czyli tak jak ma być.
Może i to jest u Was rozwiązaniem?


No i niestety - kolejne kilometry i obroty już spadają z powrotem do 500.... Czyli jednak to nie cewka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 02-01-2013 o 05:44 Powód: niestety...
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 08:51   #37
th1987
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2012
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Na wstepie chcialbym sie przywitac. To moj pierwszy post ale forum przegladam od dluzszego czasu.

Widze, ze temat nieco odswiezony to i ja cos napisz, moze komus to pomoze a i ja czegos dowiem sie nowego.

Ten sam problem ze spadajacymi obrotami po wcisnieciu sprzegla mam od kilku miesiecy i nie daje mi to zyc.

Co jakis czas staram sie z tym walczyc lecz upragnionego skutku nie widac...

Przegladam internet, rozne fora i nigdzie nie jest sprecyzowane co jest tego powodem.
Moze ktos z doswiadczonych forumowiczow lub osoba ktora uporala sie z problemem ponownie sie wypowie.

A teraz do rzeczy jakie czynnosci wykonalem ja przy swoim samochodzie:

-wymiana wszystkich plynow eksploatacyjnych
-wymiana kabli WN
-wymiana świec
-wymiana sondy lambdy [wyskoczyl blad]
-czyszczenie krokowca
-czyszczenie przepustnicy
-wyciagniecie klapek [strasznie klekotaly]
-wymiana czujnika MAP-sensor
-na komputerze zero bledow
-regeneracja alternatora - wymiana szczotek i regulatora napiecia

Po ostatniej wizycie u mechanika, gdzie samochod byl testowany 2dni mechanik moj odpial komputer i o dziwo problem minal... Zalecil mi podmiane komputera. Nie zrobilem tego jeszcze bo chce sie z kims skonsultowac czy wgranie nowego softow [nowych map] do komputera cos da? I ile taki zabieg kosztuje.

Jednak chce tez sprawdzic kilka innych rozwiazan, ktore tu sie przewinely:

-odpiecie czujnika od wspomagania - ???
-mam juz wyeksploatowany akumulator, choc w pelni naladowany - ???

Zaznacze ze u mnie problem z przygasaniem glownie widoczny jest na zimnym silniku gdy wylaczy sie autosssanie. Czesto po dluzszej jezdzie jest wszystko ok... Naprawde zaczyna brakowac mi sil.

Prosze o jakies odpowiedz, poruszenie tematu.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez th1987 ; 04-01-2013 o 10:40
th1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2013, 16:03   #38
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Cytat:
Napisał tanku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Od paru dni zmagam się z tym samym problemem. Odpięcie czujnika powoduje ustabilizowanie się obrotów podczas dojazdu do skrzyżowania. Proszę powiedzieć czy błędne działanie czujnika może zostać niezarejestrowane przez komputer? Autko było podpinane przez diagnostę i żadnych błędów komputera nie ma...
Mam czujnik na podmiankę, także sprawdzę w niedługim czasie. Natomiast nie uważam, żeby jego odłączanie było lekarstwem.

Cytat:
Napisał ostry125 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. Ja bym proponowal zaczac od podmianki przepustnicy wraz z czujnikiem polozenia przepustnicy ktorego uszkodzenie sugeruje bulgotanie dochodzace z okolic kolektora ssacego. wyraznie to slychac po podniesieniu gornej oslony filtra powietrzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety, przepustnica wymieniona na nowszą, bulgoce nadal, ale obroty nie spadają już poniżej 750. Natomiast nie cieszę się zbyt wcześnie, bo przejechałem dopiero 70km po adaptacji.
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2013, 16:09   #39
tanku
ford::beginner
 
Imię: Tanku
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MKIV 2.5 + LPG
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Cytat:
Napisał martinez07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam czujnik na podmiankę, także sprawdzę w niedługim czasie. Natomiast nie uważam, żeby jego odłączanie było lekarstwem.



Niestety, przepustnica wymieniona na nowszą, bulgoce nadal, ale obroty nie spadają już poniżej 750. Natomiast nie cieszę się zbyt wcześnie, bo przejechałem dopiero 70km po adaptacji.

Może jednak problem tkwi w zaworach.... i "wystarczy" zabieg który wykonał nbodzio.
tanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2013, 16:17   #40
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Zawory i tak trzeba po tych 150kkm sprawdzić, więc jest okazja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po kolejnych kilometrach - obroty ponownie spadają.
Nie trzeba dojeżdżać do skrzyżowania - wystarczy podczas toczenia się wrzucić luz, i obroty szaleją między 500 a 1000.
Zastanawiam się nad nowym krokowym - znalazłem oryginał, w sumie niedrogo jak na niego :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jutro podmienię jeszcze czujnik podciśnienia, zobaczymy.

Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 08-01-2013 o 21:12
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.