Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2012, 23:26   #251
lukaszsk
ford::average
 
Avatar lukaszsk
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Cytat:
Napisał stmartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HB, nie, nie sądzę że to klapa, bo przez 3 miesiące po wymianie był spokój aż do teraz. Więc może jakiś luzy. Jutro ustawiony jestem u mechanika, który montował mi amory, więc zobaczymy.

Jest to dokładnie ten sam dźwięk co przed wymianą amortyzatorów, tylko rzadziej, a była cisza aż do teraz, dlatego podejrzewam , że to jakieś luzy się zrobiły przez te 3 miesiące.
Czy udało ci się wyeliminować stuki ??

lukaszsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 08:38   #252
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Witam, niestety nie udało mi się wyeliminować ani zlokalizować stuków.
Byłem u mechanika stwierdził ze wszytko sztywno siedzi, doszukał się delikatnych luzów na tylnej lewej piaście 1mm ruch, ale przy piaście miałbym stuki cały czas.

Teraz stuki są tak samo częste jak przed wymianą zawieszenia (wahacze, amory, sprężyny, poduchy).

Mechanik sprawdzał to na podnośniku, myślę że wtedy ciężarem koła i przy pomocy grawitacji, wszystko było ciągnięte w dół, i może temu nie doszukał się luzów.

Zastanawiam się czy z góry da się dokręcić amortyzatory z tyłu.
Czy trudno się dobrać do poduszek amortyzatora z góry? dużo grzebania w bagażniku ?
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 10:57   #253
Roberto77
ford::average
 
Avatar Roberto77
 
Zarejestrowany: 13-09-2009
Skąd: Mysłowice
Model: Ford Mondeo Kombi MK3 Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Te stuki ja tez miałem zaraz po wymianie amortyzatorów mocne dokręcenie pomogło choć przy gwałtownym skoku zawieszenie coś lekko nie raz słychać jakby te górne mocowanie amortyzatora miało luz. Coś tam może jest wybite Przy spokojnej jeździe lub przy obciążonym tyle nic nie słychać więc czekam czy będzie coś gorzej...
Roberto77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2012, 18:25   #254
lukaszsk
ford::average
 
Avatar lukaszsk
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Na jakiej firmy łączniki stabilizitorów z tyłu i przodu wymienialiście ??
Ja u siebie z przeodu wymieniałem na Leamfordera (plastikowe) z tyłu jeszcze nie miałem okazji ale trzeba bedzie bo coś zaczęło się tłuc z tyłu.
lukaszsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2012, 22:00   #255
O.G.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2010
Skąd: Wuwua
Model: Mondeo B5Y
Silnik: 1,8l. 110KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał stmartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja linkę przymocowałem w dwóch miejscach nie ma luzów, to na pewno wykluczyłem sprawdzając 2 , 3 razy.
Jakieś postępy w śledztwie? Cierpię na podobną chorobę - przyczyny głośnej pracy tylnego zawieszenia szukam już od przeszło 3 lat!

Mocowanie baku, mocowanie linek, mocowanie haka, mocowanie zderzaka, łączniki i gumy z obejmami stabilizatora, sprężyny, amortyzatory (Sachs), odboje, osłony, 2 razy górne mocowania... i dupa. Ze 2000 zł jak krew w piach cytując Dzień Świra. A to wszystko w samochodzie z autentycznym przebiegiem 95.000 km (B5Y).

Jak jeżdżę w pustym bagażniku, to mam wrażenie, że znowu tłucze w okolicy górnych mocowań amortyzatorów (po obu stronach). Tyle, że już 2 razy były wymieniane. Raz na Lemfoerder, drugi raz na oryginały. Jednym słowem wszystko raczej na bogato, a kojącej ciszy brak. Hałas głównie na progach zwalniających (wolno przejeżdżanych) i głębszych dziurach.

Tuleje tylnej belki też już dawno wymieniane i to akurat pomogło, ale wtedy to nie była głośna praca zawieszenia, jak teraz - jak tuleje były rozwulkanizowane, to po prostu nap...lało na maksa, bo belka waliła w podłogę - to dźwięk nie pomylenia z żadnym innym stukiem w tylnym zawieszeniu.

Zapewne wymienię trzeci raz górne mocowania, chyba, że ktoś coś wymyśli na co nie wpadłem. Ale co tam można wymyślić? Siedzę przed schematem tylnego zawieszenia i nic już więcej nie widzę...
O.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 17:20   #256
O.G.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2010
Skąd: Wuwua
Model: Mondeo B5Y
Silnik: 1,8l. 110KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Więc dodam, że właśnie jak ostatni kretyn wymieniłem po raz trzeci w karierze górne mocowania z obu stron i tym razem nie dało to kompletnie nic. Z resztą widać było po wyjęciu kolumn, że starym nic nie dolega. Ale jak już były wyjęte, to założyłem nowe (stare górne mocowania za 50 zł mogę sprzedać).

Ręce opadają. Patrzę na rysunki, obmacałem dziś wszystko, wybujałem, wyszarpałem i nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 10:30   #257
TheDaroPL
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-07-2012
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Sprawdź jeszcze zaczepy tłumika...u mnie był jeden naderwany i na dziurach tłumik się bujał i stukał gdzie popadnie...
TheDaroPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2013, 13:20   #258
pablopablo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Tez mialem podobny problem,walczylem z tym kilka dni ,stuki na dziurach nie wiadomo z kad.Powod byl banalny,wezyki paliwowe wchodza nad zbiornik i poprostu na nim leza,na dolkach podskakuja i powoduja takie gluche stuki a ze ziornik robi rezonans i prawie na nim siedzimy jest to dosc glosne i dobrze slyszalne w samochodzie.Poprostu wepchnolem tam kawalek gabki i wszystko ustalo,sprawdzenie nic nie kosztuje a moze to wlasnie to.
pablopablo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2013, 13:39   #259
papilio
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Pułtusk
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 167
Domyślnie Re: stuki w tylnym zawieszeniu

Ja stukanie diagnozowałem następująco. Bujałem autkiem i dotykałem ręką i trzymałem na różnych częściach zawieszenia i jak wyczółem ruch drganie i stuknięcie to doszedłem do tego co hałasuje... - był to łącznik. Byłem u 3 mechaników wszyscy jednogłośnie to nie łącznik - bo nie ma luzó i jest idealny... Wciskali mi że to amor... po wymianie ciszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
papilio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2013, 15:49   #260
Dzidek919
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-11-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Witam kolego, moj problem polegał na tym samy wez zwróc uwage na tuleje i na łączniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. napewno ktores z tych rzeczy sie już bardzo zmęczyło nic innego nie bedzie mu dolegało jak tuleje lub łączniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzidek919 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.