Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2012, 15:01   #1
gikeryooo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2010
Skąd: Kraśnik
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie Dziwna praca silnika na wolnych obrotach ASB

Witam,
opisywałem już jakiś czas temu mój problem który pojawił się po założeniu LPG (poszła uszczelka pod głowicą). Chciałem prosić was o poradę, ponieważ nie mam zielonego pojęcia co się dzieje z moim mondkiem.
Otóż po odebraniu od mechanika po wymianie uszczelki, z nowiutką instalacją gazową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zadowolony byłem z oszczędnej jazdy przez bardzo krótki okres czasu (1 dzień). Odstawiałem samochód ze dwa razy do gazownika, lecz nic nie pomógł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Opiszę co się dzieje. Otóż przy porannym odpalaniu auto przez ok 10 sekund pracuje bardzo dziwnie, tak jakby się dławiło, przerywa i rzuca silnikiem. Po 10 sekundach uspokaja się i jest wszystko OK do czasu rozgrzania się silnika do normalnej temperatury. Zaznaczam, że dzieje się to zarówno na benzynie jak i na gazie. Silnik dziwnie pracuje po przełączeniu dźwigni na pozycję D, czuć dziwne szarpanie przy wciśniętym hamulcu, a gdy puszczę hamulec bez dodawania gazu auto porusza się powoli i szarpie. Jak silnik jest już dobrze rozgrzany, często zdarza się że gaśnie po przełączeniu na D lub R, obroty skaczą ok 2 razy od 300 do 1000 obrotów i gaśnie. Na zimnym silniku nie ma takiego problemu, wszystko jest ok. Proszę o pomoc. Mechanikowi opadają już ręce do mojego auta.

gikeryooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2012, 20:35   #2
waldemarh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2009
Model: mkII
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 1997
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika na wolnych obrotach ASB

Odepnij przepływomierz i sprawdź czy będzie tak samo.
waldemarh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2012, 23:07   #3
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika na wolnych obrotach ASB

jaka instalacja? sekwencja czy na parowniku? jeśli na parowniku może być tak że gdy auto się rozgrzeje włączy się wiatrak i wdmuc***e powietrze na parownik i oddziałuje to na membranę, stąd te wahania obrotów i gaśnięcie. Ponadto wymienił bym też świece i przewody. Po za tym zastanawiający jest fakt że problemy się zaczęły po montażu LPG, nasuwa mi się jedno- spaprana robota. Może spadło jakieś podciśnienie lub jakiś kabelek od czujnika i stąd te wariacje.
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.