Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2007, 19:26   #1
abmer
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Opole
Postów: 75
Domyślnie Zgrzytająca trójka

Mam od niedawna Galaxy no i mam problem z trójką. Podczas wbijania następuje zgrzyt. Jak wbijam delikatnie wolno jadąc to nie zgrzyta. Przeglądałem forum i wygląda to na synchronizator. Mam pytanie czy ktoś to robił. Ile kosztują częci do naprawy? Czy moze lepiej zakupić całą używaną skrzynie?
Proszę o radę co począć. Nowy użytkownik wielkiej przestrzeni.


Ostatnio edytowane przez deku ; 03-03-2016 o 14:52
abmer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2007, 19:32   #2
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

Można naprawić, ale radzę się skontaktować z dobrym serwisem skrzyń biegów. Naprawiałem już skrzynie ale zazwyczaj automatyczne. Co do cen, hmm o ile pamiętam to kilkadziesiąt złotych za synchronizator.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2007, 19:39   #3
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Re: Zgrzytająca trójka

Cytat:
Napisał abmer
Mam od niedawna Galaxy no i mam problem z trójką. Podczas wbijania następuje zgrzyt. Jak wbijam delikatnie wolno jadąc to nie zgrzyta. Przeglądałem forum i wygląda to na synchronizator. Mam pytanie czy ktoś to robił. Ile kosztują częci do naprawy? Czy moze lepiej zakupić całą używaną skrzynie?
Proszę o radę co począć. Nowy użytkownik wielkiej przestrzeni.
Zgadazm się z poprzednikiem, ale jeszcze koniecznie sprawdz olej w skrzyni.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2007, 22:30   #4
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

synchro jest podwoje 3 i 4 bieg na jednym (dwostronne)
cena w oryginale 500 zeta
ja jezdze z rozwalonym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. problem jest jedenie przy wyprzedaniu, ale skrzynia i tak do zmiany wiec daje po zebach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiec duzo lepiej kupic uzywke za 1200 czy 1500 sa czasami nawet z 3 miesieczna gwarancja
odrazu poczytaj o oleju
DEXTRON III i nie probuj eksperymentow z olejem przekladniowym bo ten eksperyment ja juz zrobilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie dosc ze 2 razy drozej to jeszcze dwa razy gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 25-11-2007, 23:33 ]
a i jeszcze jak rozbierzesz skrzynie to pewnie jakies lozysko uszczelka i wyjdzie z tego 1000 plus robota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do mojego synchro to mam bardzo powazne przypuszczenia ze skrzynie rozwalil mechanik poprzedniego wlasciciela, ktos wymienil sprzeglo i do skrzyni dolal oleju przekladniowego i po wymieszaniu z oryginalnym dextronem poszlo a teraz slysze ze synchro to byl pierwszy element, slysze skrzynie coraz bardziej
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2007, 06:51   #5
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

DEXTRON III jest syntetycznym olejem do automatycznych skrzyń biegów i nie powinno się go stosować do skrzyń manualnych chociaż VW takowy podaje w swojej specyfikacji. Ford już zaleca 70W/80. Synchronizator jest na 3 i 4 bieg ale może wystarczy wymiana samego pierścienia synchronizatora, bo to on najwięcej się zużywa (mosiądz). Numer VW tego pierścienia: 006 311 295 F , VW zaleca wymianę także koła zębatego 3-biegu 006 311 129 D.
Cały synchronizator ma numer: 006 311 301 A.
Co do oleju to jeszcze się zorientuję.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2007, 08:31   #6
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

jak ja szukalem oleju to wlasnie ford podawal DEXTRON III a WV mial zakodowany
ale ja wlalem przekladniowy i rano nie moge wrzucic jedynki, dopiero jak troche pojezdze to skrzynia zaczyna chodzic normalnie. w miare normalnie ale caly czas mam twarde biegi
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2007, 17:31   #7
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie

Wlales za gesty - ja wlalem dosc rzadki uniwersalny przekladniowo/hydrauliczny stosowany np w skrzyniach automatycznych i serwach maszyn budowlanych i jest ok .
No ale jak bym mial kupic olej to bralbym dextronII.
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2007, 17:36   #8
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

no wlasnie a ja wlalem przekladnie ELFA w katalogu ELFA byl do tej skrzyni ale w fordzie byl juz DEXTRON i teraz zgupialem czy przypadkiem nie II ale to jest w tabelach mozna sprawdzic, ja takowej nie mam pod reka
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2007, 17:49   #9
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

subratri, miałeś rację co do oleju. VW zaleca ATF czyli DEXTRON III (przynajmniej dla silnika 2,8 z sharana). Co do innych silników forda to nie wiem dokładnie ale wynika z tego że też to samo. Trochę to dziwne bo ten olej jest olejem hydrauliczno-przekładniowym. Ale skoro tak ktoś to zaprojektował... no cóż.
Wracając do tematu, abmer, sprawdzałeś koszty części? Jeżeli nie to ja sprawdzę.

ps. DEXTRON II jest olejem mineralnym i nie powinien być mieszany z DEXTRONEM III. Widziałem już skrzynię automatyczną której właściciel chciał zaoszczędzić przy wymianie oleju i wlał II zamiast III.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2007, 18:11   #10
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr14758
Wracając do tematu, abmer, sprawdzałeś koszty części? Jeżeli nie to ja sprawdzę.
gdybym mogl poprosic .. bardzo chetnie przeczytam te ceny, moze nie bedzie tak zle i bedzie sie oplacalo rozplatac skrzynie
wtedy przynajmniej bede mial pewnosc ze skrzynka bedzie OK i troche posluzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i okazja w zainwestowanie w nowe narzedzia :fcp23
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.