Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2012, 00:02   #1
apud
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie wieje zimnym powietrzem spod kierownicy

Jak w temacie. Problem objawia się przy prędkościach większych niż 90 km/h, i jest szczególnie dokuczliwy przy obecnych niskich temperaturach - do kabiny skądś dostaje się zimne powietrze, i wieje dokładnie spod obudowy kierownicy (jest tam taka szpara pomiędzy ta obudową a plastikami kokpitu). Przy dłuższej trasie jest to niezbyt przyjemne.
Oczywiście mogę zapchać szczelinę jakąś szmatą, ale nie o to chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po prostu chciałbym dojść do źródła problemu - gdzie jest jakaś nieszczelność że powietrze z zewnątrz dostaje się do środka? Może ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam!

PS: mój pierwszy post na forum, proszę o wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

apud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 07:06   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: wieje zimnym powietrzem spod kierownicy

Cześć

Sprawdź gumowe przelotki dla przewodów wiązki elektrycznej na grodzi.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 07:51   #3
apud
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Re: Odp: wieje zimnym powietrzem spod kierownicy

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć

Sprawdź gumowe przelotki dla przewodów wiązki elektrycznej na grodzi.
Dzięki za poradę, jak się do nich dostać najlepiej?
apud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 09:32   #4
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: wieje zimnym powietrzem spod kierownicy

wyjmij mały schowek po lewej stronie, odkręć dolną osłonę deski (uważaj na czujnik temp wew) i wtedy zegnij się w Chińskie Dzieńdobry... na grodzi zobaczysz parę wiązek, które 'znikają'.. sprawdź ich gumowe uszczelnienia

Ostatnio edytowane przez Juzek ; 01-03-2013 o 07:51 Powód: pomyliły mi się strony świata :)
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 12:03   #5
apud
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Re: wieje zimnym powietrzem spod kierownicy

jeszcze nie miałem okazji tam pozaglądać, natomiast co ciekawe czasami wieje, a czasami nie (oczywiście przy prędkości 100 lub więcej). Nie zaobserwowałem żadnej reguły, będę szukał...
apud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 15:01   #6
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: wieje zimnym powietrzem spod kierownicy

Ja zaobserwowałem, iż przy skręcaniu pojazdem (nie pamiętam w którą stronę) skąś zawiewa chłodem - nie szukałem przyczyny bo samochód ma jeździć do przodu a nie w bok.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale chyba też się tym zainteresuję tylko jak będzie cieplej bo w te chłodne dni można bardziej nabroić niż poprawić.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2012, 00:29   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: wieje zimnym powietrzem spod kierownicy

u mnie tez, wieje, mam wrazenie ze zaleznie od kierunku i sily nadmuchu ciepłego,
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 12:52   #8
teresa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2007
Skąd: wloclawek
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 19
Domyślnie Odp: wieje zimnym powietrzem spod kierownicy

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyjmij mały schowek po prawej stronie, odkręć dolną osłonę deski (uważaj na czujnik temp wew) i wtedy zegnij się w Chińskie Dzieńdobry... na grodzi zobaczysz parę wiązek, które 'znikają'.. sprawdź ich gumowe uszczelnienia
A nie po lewej ten schowek skoro spod kieraka? po prawej maleo nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie tez, wieje, mam wrazenie ze zaleznie od kierunku i sily nadmuchu ciepłego,
nie, dokladnie spod kieraka, mam to samo po demontazu malym i trzeba zrobic to, wczesniej nie bylo tego, podpowiedz dobra byla od wiazki moze isc z komory silnika i wiaterek jest nieprzyjemny wtedy, mogla uszczelka zsunac sie.
teresa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2013, 07:52   #9
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: wieje zimnym powietrzem spod kierownicy

Cytat:
Napisał teresa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie po lewej ten schowek skoro spod kieraka? po prawej maleo nie ma
Fakt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gafa po mojej stronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już poprawiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 07:09   #10
th1987
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2012
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: wieje zimnym powietrzem spod kierownicy

@benio - coś w tym jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie tak samo, przy skręcie 90 stopni zalatuje coś zimnym powietrzem po prawej stronie w okolicach skrzyni biegów. Odczuwam to na ręce, gdy zmieniam bieg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
th1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.