Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2013, 10:03   #631
lukasus9
ford::beginner
 
Avatar lukasus9
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-02-2013
Skąd: Rumia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

mayak tak wiem i dziękuję ale nie było odzewu ze strony ppawel dlatego ponowiłem pytanie. Jeszcze raz dzięki.

lukasus9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 13:26   #632
mszymcz
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-08-2010
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007.12
Postów: 45
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał spiczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomóżcie. Kupiłem jakiś czas temu przyciski do tempomatu, ale takie z ogranicznikiem. Pojechałem to człowieka, który to uruchomił kumplowi na zwykłym tempomacie, ale temu nie udało się uruchomić tempomatu z ogranicznikiem. Ustawiał kilka opcji tempomat, ogranicznik prędkości z granicą 250 km/h (nie wiedział ile wpisać dał maks), inteligentny tempomat. Za każdym razem zero reakcji nic się nie dzieje podczas jazdy. W raporcie po ustawieniu był komunikat, że zainstalowano złą wersję przycisków prędkości.

Pomóżcie, co trzeba zmienić w oprogramowaniu aby odpalić tempomat z ogranicznikiem? Nowsza wersje?
Cytat:
Napisał Floy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem kierownicę. Niestety zdjęcia na alledrogo nie były zbyt wyraźne i zakupiona przeze mnie kierownica ma tzw. ogranicznik prędkości zamiast przycisku OFF. Nie jest to tempomat aktywny, a ten z ogranicznikiem. Przeczytałem powyższego posta, ale nie znalazłem, aby ktoś aktywował tę wersję tempomatu. W instrukcji obsługi samochodu mam tylko zwykły tempomat i aktywny, a tego z ogranicznikiem nie. Może ktoś ma taki i potrafi wyjaśnić czym się w samej jeździe różni od tego zwykłego z przyciskiem OFF?
W centralnej konfiguracji ELMconfig na stronie piątej jest zakładka "adjustable speed limiter" Czy to jest właśnie aktywacja tego ogranicznika prędkości?

W wiadomości w której pisałem o rezystancjach paneli podałem sposób by aktywować standardowy tempomat na klawiszach z ogranicznikiem (jedyna niedogodność to złe opisy na lewym panelu). jeżdżę tak od kilku miesięcy i myślę że warto dołożyć rezystor za 10gr i cieszyć się działającym tempomatem (oczywiście w przypadku gdy włączanie ASL nie daje efektów)
Pozd.Marek
mszymcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 18:03   #633
ppawel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Spoko bez nerwów już się odezwałem do kolegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał lukasus9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mayak tak wiem i dziękuję ale nie było odzewu ze strony ppawel dlatego ponowiłem pytanie. Jeszcze raz dzięki.
ppawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 20:31   #634
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał mszymcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W wiadomości w której pisałem o rezystancjach paneli podałem sposób by aktywować standardowy tempomat na klawiszach z ogranicznikiem (jedyna niedogodność to złe opisy na lewym panelu). jeżdżę tak od kilku miesięcy i myślę że warto dołożyć rezystor za 10gr i cieszyć się działającym tempomatem (oczywiście w przypadku gdy włączanie ASL nie daje efektów)
Pozd.Marek
tak tez zrobiłem, zgodnie z twoją instrukcją, i jak już pisałem działa
spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 20:35   #635
mszymcz
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-08-2010
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007.12
Postów: 45
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał spiczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak tez zrobiłem, zgodnie z twoją instrukcją, i jak już pisałem działa

Nie zauważyłem update Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ważne że działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mszymcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 17:49   #636
lukasus9
ford::beginner
 
Avatar lukasus9
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-02-2013
Skąd: Rumia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Wielkie podziękowania dla kolegi ppawel ponieważ dzięki niemu cieszę się tempomatem i dodatkowo zostało aktywowane ryglowanie drzwi po ruszeniu.
Paweł jeszcze raz wielkie dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukasus9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2013, 17:57   #637
Floy
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo / Smax
Silnik: 2.2TDCI / 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 / 2014
Postów: 41
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Trochę to trwało, ale też już mam tempomat. Jak pisałem wcześniej kupiłem przyciski z ogranicznikiem. Okazało się, że tempomat działa poprawnie bez żadnych przeróbek. Przerabiałem dokładając rezystor, ale działał niestabilnie (właściwie nie działał, bo czasami tylko mignął napis w conversie "Tempomat Standby"). Aby taki tempomat z ogranicznikiem uruchomić trzeba w ELMconfigu zmienić dwie wartości: Na stronie drugiej konfiguracji włączyć tempomat i na stronie piątej ustawić "With Adjustable Speed Limiter". Wtedy przestaje wyświetlać błąd przycisków. Górny przycisk z lewej strony włącza i wyłącza tempomat, natomiast dolny na razie jest nieaktywny ponieważ aby aktywować ogranicznik potrzebny podobno jest dodatkowy soft. Dzwoniłem i robi to Ford Sławek w Katowicach, więc może kiedyś podjadę jak będę w pobliżu i będzie dodatkowa opcja, ale i tak jest ok.
Dzięki dla kolegi mayak za pomoc.
Floy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 11:57   #638
jackoski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2013
Skąd: NL/Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

No i w koncu ja tez posiadam przycisku do tempomatu i co najlepsze za friko wykrecone na szrocie w Holandii gdzie na codzien mieszkam. Tak sie sklada, ze za tydzien bede w Polsce i szukam kogos ogarnietego z Łodzi kto mi uaktywni tempomat. Czy znacie kogos z Łodzi lub okolic?
jackoski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 12:37   #639
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Jeśli Warszawa zalicza się do okolic Łodzi to zapraszam :-)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 14:01   #640
bibi717
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-09-2011
Model: Mondeo MK4 X
Silnik: 1.8 TDCi 125KM-ale to się zmieni :)
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał jackoski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i w koncu ja tez posiadam przycisku do tempomatu i co najlepsze za friko wykrecone na szrocie w Holandii gdzie na codzien mieszkam. Tak sie sklada, ze za tydzien bede w Polsce i szukam kogos ogarnietego z Łodzi kto mi uaktywni tempomat. Czy znacie kogos z Łodzi lub okolic?
Jeżeli jedziesz do Łodzi to zalatw mi też przyciski za jakąś flaszkę lub dwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojej mydelniczki GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
bibi717 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.