Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2012, 14:53   #1
Trusek20
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: Bierzwnik
Model: Focus GHIA
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Kierownica wrazliwa na nierówności drogi...

Witam! Jakiś miesiąc temu kupiłem Focusa MK2, 1.6 TDCI 109 KM kombi. Auto po przeglądzie w kraju, a także w ASO w Niemczech (bo tu głównie przebywam). Po oględzinach stwierdzonom, że auto w stanie idealnym, a mimo wszystko pojawia się problem kiedy trafię na "gorszą drogę", albo "kocie łby". Kierownica zachowuje się tak, jakby wszystko było ze sobą zespawane. Reaguje na każdą, nawet najmniejszą nierówność. Wiadomo, że w jakimś stopniu jest to normalne, ale u mnie to juz lekka przesada.
Mam do porównania Focusa mojej dziewczyny. Co prawda MK1, ale o niebo inna jazda. Dodam, że słychać lekkie pukania jadąc po dziurach, więc mam nadzieję, że to tylko amortyzatory nie pełnią swojej funkcji, podbijając koła jeszcze mocniej po napotkaniu dziury. Czy spotkał się ktoś z takim zjawiskiem? Wszystkie tuleje, sworznie, końcówki drązków itd. bez luzów, koła proste, opony nowe. Może występować coś takiego jak luz w kolumnie kierowniczej?? Troche rozpisane, ale jeśli ktoś mógły pomóc odpowiem na każde pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z góry dziękuję.

Trusek20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2012, 16:02   #2
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: Kierownica wrazliwa na nierówności drogi...

Cytat:
Napisał Trusek20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Jakiś miesiąc temu kupiłem Focusa MK2, 1.6 TDCI 109 KM kombi. Auto po przeglądzie w kraju, a także w ASO w Niemczech (bo tu głównie przebywam). Po oględzinach stwierdzonom, że auto w stanie idealnym, a mimo wszystko pojawia się problem kiedy trafię na "gorszą drogę", albo "kocie łby". Kierownica zachowuje się tak, jakby wszystko było ze sobą zespawane. Reaguje na każdą, nawet najmniejszą nierówność. Wiadomo, że w jakimś stopniu jest to normalne, ale u mnie to juz lekka przesada.
Mam do porównania Focusa mojej dziewczyny. Co prawda MK1, ale o niebo inna jazda. Dodam, że słychać lekkie pukania jadąc po dziurach, więc mam nadzieję, że to tylko amortyzatory nie pełnią swojej funkcji, podbijając koła jeszcze mocniej po napotkaniu dziury. Czy spotkał się ktoś z takim zjawiskiem? Wszystkie tuleje, sworznie, końcówki drązków itd. bez luzów, koła proste, opony nowe. Może występować coś takiego jak luz w kolumnie kierowniczej?? Troche rozpisane, ale jeśli ktoś mógły pomóc odpowiem na każde pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z góry dziękuję.
spotkałem się z czymś takim, że krzyżak na kolumnie kierowniczej był luźny/wyrobiony, ale to czuć ruszając kierownicą, że jest luz. Tuleje wahaczy dobre? pływanie samochodu jest często przez wyrwane tuleje na wahaczach.
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2012, 04:49   #3
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,201
Domyślnie Odp: Kierownica wrazliwa na nierówności drogi...

Cytat:
Napisał Trusek20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)Kierownica zachowuje się tak, jakby wszystko było ze sobą zespawane. Reaguje na każdą, nawet najmniejszą nierówność. Wiadomo, że w jakimś stopniu jest to normalne, ale u mnie to juz lekka przesada. (...)
Pewnie masz ustawiony układ kierowniczy na "sport". (układ jest bardzo czuły) Przestaw na "komfort" lub "standard" - nie pamiętam. Ustawiasz manetką kierunkowskazu w komputerze.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 21-11-2012 o 13:14
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2012, 14:24   #4
Trusek20
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: Bierzwnik
Model: Focus GHIA
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kierownica wrazliwa na nierówności drogi...

Luzu w kierownicy jakotakiego nie czuje, ale na bank sprawdze ten krzyzak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tuleje sa w dobrym stanie, a poza tym auto nie plywa po drodze, tylko kierownica mi odbija dosc intensywnie na dziurach. Kierownica mam ustawiona co prawda na sport ale na komforcie i standardzie jest identycznie. Probowalem tez z regulacja w poziomie itd ale tez nic nie zmienia ;( Sprawdze jeszcze raz wszystkie gumy na trzepaku, a amory mimo wszystko wymienie, bo wyglada na to ze nie byly ruszane od nowosci...

Przy okazji zapytam... Czy podczas pracy silnika slyszycie sam silnik, czy tez taki dziwny dzwiek przy przedniej lampie od strony pasazera? Co tam sie znajduje? Wspomne ze mam reflektory soczewkowe w dodatku skretne. Nie wiem, moze tak ma byc a moze sie cos tam po prostu konczy? Nasila sie przy skrecaniu kierownica, wiec myslalem ze to pompa wspomagania, ale za nic nie wiem gdzie ona sie znajduje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I slychac oczywiscie tylko na postoju, bedac poza autem. Tak z ciekawosci chcialem zapytac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trusek20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2012, 15:07   #5
michalkosc
ford::average
 
Imię: michał
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: kościan
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 50
Domyślnie Odp: Kierownica wrazliwa na nierówności drogi...

w tym miejscu właśnie znajduje się pompa wspomagania ,wlaściwie elektropompa
układu wspomagania.Podczas pracy wydaje jakieś dżwięki ale to normalne.Gdy auto stoi wtedy wspomaganie jest najbardziej wydajne,gdy pędzi wspomaganie praktycznie nie działa.
michalkosc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2012, 19:08   #6
Trusek20
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: Bierzwnik
Model: Focus GHIA
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kierownica wrazliwa na nierówności drogi...

No to sie uspokoilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzieki Michal! Teraz tylko rozkminic ten uklad kierowniczy i bedzie juz idealnie...
Trusek20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2012, 21:14   #7
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Kierownica wrazliwa na nierówności drogi...

a jakie masz opony -szerokość bo jak jakieś monstrualnie szerokie to też może narywać kierą
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2012, 14:26   #8
Trusek20
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: Bierzwnik
Model: Focus GHIA
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kierownica wrazliwa na nierówności drogi...

Opony mam teraz zimowe 205/55/16, więc tragedii nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trusek20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2012, 15:07   #9
slawek196812
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Grand C max
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Kierownica wrazliwa na nierówności drogi...

Kolego ,mam również takie opony i mam to samo, na nierównościach kierownica jest podatna na myszkowanie.
Pozdrawiam
slawek196812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2012, 18:16   #10
maciej_m
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 116
Domyślnie Odp: Kierownica wrazliwa na nierówności drogi...

ja odczuwam takie zjawisko po regeneracji maglownicy, jest bardzo wrażliwa na nierówności, szczegónie to czuć prz jeździe po "kocich łbach" na bank maglownica, ale co konkretnie??? jak znajdziesz rozwiązanie daj znać :-)

A co do pracy pompy wspomagania, to z kabiny przy właczonym silniku słychać ją "lekkie jęczenie" tylko przy maksymalnym skręcie kół. W innych przypadkach powinno być cicho, inaczej jest to znak, że pompa "się kończy" A pewnie jak staniesz na zewnątrz koło tego reflektora, koło któego jest pompa, to coś tam zawsze słychać.

Ostatnio edytowane przez maciej_m ; 23-11-2012 o 18:19
maciej_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.