Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2006, 21:56   #1
Floreso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 39
Domyślnie Przewód od akumulatora do wnętrza auta - którędy?

Jak mogę przeprowadzić kabel elektryczny od akumulatora do wnętrza kabiny?
Nie wiem którędy można to zrobić. Chciałbym podłączyć wzmacniacz audio.


Ostatnio edytowane przez deku ; 01-10-2014 o 10:14 Powód: prefix, tytuł
Floreso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2006, 06:29   #2
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Możliwości są dwie:

1. podpinasz się do kabla głównego, który zasila cała elektrykę w aucie - gruby, czerwony kabel w skrzynce bezpieczników, na górze po lewej stronie,

2. Ciagniesz swój od samego akumulatora przez gumową osłonę, któa znajduje się mniej więcej w linii prostej pomiedzy bezpiecznikami a akumulatorem - no dobra, jest trochę niżej.

Tak czy siak, trzeba wyjąć plastikową osłonę ponad nogami kierowcy i wypiąć skrzynke z bezpecznikami.

Osobiście odizolowałbym ten czerwony kabel, mocno skręcił z zasilającym wzmacniacz, zlutował porządnie i zaizolował, nie ciągnąłbym nowego kabla.

Jesli nie otwierasz jakiejś dyskoteki w aucie to spokojnie wystarczy.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2006, 10:04   #3
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

mysle ze i tak wystarczy dla swego bezpieczenstwa - jezeli podczepi do aku i bedzie gdzies zwarcie "wybuchnie aku" - ten czerwony jest najlepszym rozwiazaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2006, 09:30   #4
Floreso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 39
Domyślnie

ZROBILEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pojechałem do zakładu Car Audio, zapytałem się młodego człowieka za ile by to zrobił, odpowiedział, że za 50PLN spoko, ale jak otworzyłem maskę to stwierdził iż się nie podejmuje ponieważ nie ma czasu...:-)

Pojechałem do zakładu montarzu autoalarmów i ogólnie elektryki samochodowej...
...gościu (od ręki) wziął taki specjalny przepychacz i w 5minut załatwił sprawę, a jeszcze mi fachowo z rozpędu przeciągnął kabelek do samego bagażnika...i wziął 20PLN!!!

Co do "wybuchu akkumulatora to nie ma takiej możliwości ponieważ przy samym aku jest bezpiecznik na tym przewodzie.
Dzieki za pomoc.
Floreso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2006, 10:21   #5
arni0000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-04-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 402
Domyślnie

Montując np dodatkowy wzmacniacz powinno się poprowadzić osobny przewód o przekroju min 2,5 mm2. Zapewni on maksymalne bezpieczeństwo instalacji elektrycznej auta. Powinien on być wyposażony w bezpiecznik zaraz za oczkiem, które przykręcone jest do akumulatora. Nie powinno się "pruć" oryginalnej instalacji ze względu na bezpieczeństwo. Jeśli już tak robimy wszystkie połączenia winny być lutowane dzięki temu zapobiegniemy iskrzeniu i ewentualnemu pożarowi. Grubość kabla ma istotne znaczenie w instalacjach car audio po czasami płyną tam spore prądy. Jest też zaleta takiego rozwiązania można szybko zdemontować taki kabel bez grzebania w oryginalnej instalacji. Lepiej czasami poprowadzić nową wiązkę niż niszczyć oryginalna instalację, bo w przyszłości jak będzie coś przy niej robił inny elektryk to może nie chcieć podjąć się szukania usterki.
arni0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2006, 23:12   #6
arekczs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2006
Skąd: Łask
Postów: 31
Domyślnie hehehe

Rozwaliłeś mnie FLORESO ze stwierdzeniem że mechanik powiedział ..nie mam czasu:

nie wiem czemu ale jak ja idę do mechaników i tylko zobaczą galaxy to nikt nie ma czasu.
[...] juz mnie to....a jak powiem że 2,0 16V to już mogiła.

Jeszcze raz i bedzie ostrzeżenie! §13 regulaminu
arekczs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2006, 06:55   #7
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

mechanicy teraz maja zloty okres i moga wybierac co naprawiaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2006, 07:19   #8
Floreso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 39
Domyślnie

Prawdziwy mechanik, u którego byłem potem, powiedział tylko,że juz kiedys zrobił dwie instalacje w Galaxym i wie o co chodzi... tylko jak jest DU.A a nie mechanik to tak gada, że nie ma czasu.

Ci od CarAudio to najczęściej wyglądają jak dresy.... i takie mają zachowanie, a ceny wzięte z kosmosu, kiedyś też pojechałem do takiego drecha coby mi powiedział jak rozebrać drzwi przednie... chciał za tę cenną wiadomosc 100PLN! Wyśialem gościa.
Najlepiej jesli chodzi o Car Audio pojechac do elektryka, który zajmuje się montażem alarmów itp.
Pozdrawiam
Floreso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.