Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2012, 20:52   #21
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu

Cytat:
Napisał bmisiek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak wiem co to obieg wewntrzny.Dalej będę twierdził że po wyłączeniu klimatronika nie będzie leciało więcej powietrza z nawiewów jak będziemy jechać szybciej.Po wciśnięciu OFF zamykany jest dopływ powietrza z zewnątrz(zgodnie z instrukcją)więc nie wiem co wam leci z nawiewów bo u mnie nic nie leci.
Dokladnie tak jest i u mnie.I podobnie jak kolega bmisiek1 smiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. twierdzic tak samo.
Reasumujuac,tak na logike,panowie jesli cos dajemy na "off" to nie ma opcji zeby cos dalej lecialo.A jesli juz przez ktoras kratke dalej leci powietrze cieple badz zimne to proponuje poczytac sobie na ten temat-u nas na forum.Przy takich objawach jest to ewidentna wina nie zamykajacych sie kratek nawiewu.

__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 16:30   #22
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u nas na forum
a "u nas" to gdzie?
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 19:51   #23
NERON81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo kombi MK3
Silnik: 2.O TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 42
Domyślnie Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu

To jak to w końcu jest ma lecieć czy nie :-) bo jak czytam to cześć ma tak jak ja a cześć ze nic nie leci...
NERON81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 11:26   #24
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu

Cytat:
Napisał NERON81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jak to w końcu jest ma lecieć czy nie :-) bo jak czytam to cześć ma tak jak ja a cześć ze nic nie leci...
Klima na OFF- nic nie leci (permanentnie zamknięte klapki powietrza w kanałach sterowane silniczkami elektrycznymi).

Klima na OFF- coś tam leci/dmucha (zwalone sterowanie klapkami nadmuchu, bądź też któryś z silniczków).

BASTA!
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 11:31   #25
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu

Dokladnie jak napisal 12345mario i ja ciutke wyzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.U mnie czasami sie zdarza,ze nie zamyka kratek nawiewu na nogi ale ja juz do tego przywyklemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po prostu fordy nasze tak maja,ze cos musi nie dzialac hehGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 07:21   #26
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klima na OFF- nic nie leci (permanentnie zamknięte klapki powietrza w kanałach sterowane silniczkami elektrycznymi).

Klima na OFF- coś tam leci/dmucha (zwalone sterowanie klapkami nadmuchu, bądź też któryś z silniczków).

BASTA!
Ja mogę przyjąć takie wyjaśnienie... nawet sensowne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2012, 20:23   #27
PIOTR_1
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: kujawsko-pomorskie
Model: mondeo mk3/s-max
Silnik: 2.0 TDDI/2.0 TDCI
Rocznik: 2000/2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu

Mam pytanie a nie wiem jak zacząć temat dlatego podczepiam się tutaj z pytaniem.Zrobiłem test climatronika i pokazał błąd 2297-czujnik temperatury nagrzania-otwarty obwód.O co tu chodzi i gdzie szukać tego czujnika?Czy otwarty obwód to znaczy,że jest popsuty?
PIOTR_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2012, 20:26   #28
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu

To i ja sie podepneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Jak Wy to robicie,ze podczas testow pokazuja sie Wam jakies bledy ?Jesli ja wchodze w taki test to na panelu climatronica mam wyswietlone wszystko co mozliwe,tzn podswietlaja sie wszystkie ikony na raz.Czy jesli wyskakuje jakis blad o ile taki jest to wtedy na wysw. climy on sie pojawia czy jak ?
__________________
pozdrawiam Radek

Ostatnio edytowane przez radekg32 ; 17-04-2012 o 21:30
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2012, 20:45   #29
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Nadmuch powietrza przy wyłączonym climatronicu

Cytat:
Napisał PIOTR_1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie a nie wiem jak zacząć temat dlatego podczepiam się tutaj z pytaniem.Zrobiłem test climatronika i pokazał błąd 2297-czujnik temperatury nagrzania-otwarty obwód.O co tu chodzi i gdzie szukać tego czujnika?Czy otwarty obwód to znaczy,że jest popsuty?
Za plastikową osłoną przy prawym kolanie kierowcy jest kratka za którą jest czujnik temperatury wewnętrznej (mała "pastylka"/termistor) osadzony przy śmigiełku wentylatorka. Może po prostu puścił lut na nim, bądź też uszkodził się kabel. Sprawdź ewentualnie omomierzem rezystancję samego termistora, może to on "strzelił".
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 17-04-2012 o 21:03
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.