Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2014, 11:06   #1
dyndon1
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Opole
Model: c-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Zawór egr wymiana w 1.8 td

Witam mam cały czas problem z zaworem egr wyświetla sie usterka silnika po ponownym właczeniu gasnie aby po paru kilometrach znowu sie zapalic(bez wchodzenia w tryb awaryjny) czy mozna wymienic sam zawór egr bez kolektora i czy są z tym pózniej jakies problemy,tzn podobno orginalny jest tylko z kolektorem.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 12-08-2014 o 16:11
dyndon1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 16:54   #2
satek
ford::beginner
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Busko
Model: c max
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zawór egr wymiana

Witam mam to samo znajomy mechanik wyjął cały kolektor z egr wyczyścił problem zniknął na jakiś czas nie ma możliwości kupna samego zaworu iest to część zintegrowana z kolektorem teraz zastanawiam się nad jego zaślepieniem podobno pomaga w takich sytułacjach .Czy oprócz kontrolki są jakieś problemy np utrata mocy
satek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 20:43   #3
robercik0
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zawór egr wymiana

Dla kogoś to może i nie problem, silnik ma troche inne parametry pracy, przepływomierz dwa razy wyższą watość na biegu jałowym pokazuje, turbina na nieco wyższych obrotach chodzi w dolnym zakresie obrotów, (stąd lepsze zbieranie sie od dołu), wyższa temperatura spalania i nieco głośniejsza praca silnika, poza tym kontrolka MIL po jakimś czasie
robercik0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 20:41   #4
satek
ford::beginner
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Busko
Model: c max
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zawór egr wymiana

Robercik czy masz zaślepiony ten egr co to za kontrolka MIL o co chodzi ,a i jeszcze jaka zaślepka z dziurkami na środku czy bez
satek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2014, 04:22   #5
robercik0
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zawór egr wymiana

Miałem zaślepiony egr przez jakiś czas, ale wyjąłem blaszkę bo silnik za głośno chodził. W sumie egr mam sprawny, zaslepiałem profilaktycznie. Kontrolka MIL to inaczej usterka układu silnika, taki błąd wywala przy zaślepionym egr. Ja zaślepiałem blaszką pełną, ponieważ nie widziałem sensu zaślepiania blaszką z dziurkami, a blaszka z dziurkami ma zapewne za zadanie "oszukanie silnika" i zapewnienie minimalnej wymaganej recyrkulacji spalin aby nie wywalało błędu, gdyz jak napisałem wczesniej, przy pełnej zaslepce silnik na troche innych parametrach pracuje i sterownik prędzej czy póżniej to wykrywa.
robercik0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 09:51   #6
satek
ford::beginner
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Busko
Model: c max
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zawór egr wymiana

Witam zastanawiam się nad zaślepieniem blaszką z dziurką może nie będzie wyświetlał błędu u mnie jest tak że czasem tak jakby brakowało mocy w dolnym zakresie obrotów po ponownym uruchomieniu rwie asfalt zdarza się to sporadycznie może to wina zacinającego się egra ,jak u ciebie auto się sprawowało się po zaślepieniu ,kto ci zaślepiał czy jest podejście bo w c max egr jest za podszybiem , są na allegro zaślepki z uszczelkami czy ty też zakładałeś takie uszczelki ? .Pozdrawiam
satek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 10:29   #7
robercik0
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zawór egr wymiana

Moj samochod po zaslepieniu faktycznie troszke lepiej od dołu sie zbierał, co jest efektem wiekszej ilosci zasysanego powietrza i szybciej pracujacej turbiny w dolnym zakresie, spalanie bez znaczacych zmian, zaslepialem sam blaszka pełną z dwoma uszczelkami ktore byly w zestawie, w focusie jest dobry dostep, tylko trzeba wymontowac dolną czesc podszybia wtedy gorna juz nie przeszkadza bo jest luźna.Przy zastosowaniu dwoch uszczelek z zestawu, warto zaopatrzyc sie w ok. 1 cm dluższe sruby 6 bo te ktore sa oryginalnie beda za ktotkie, sporo na grubosci przybywa gdy dasz obie podkladki. Warto tez poluzowac chlodniczke spalin zeby rurki karbowanej za bardzo nie zdewastowac, chlodniczka trzyma sie w dwóch punktach, przykrecona do kolektora. Warto miec grzechotke z nasadka 10, ale mozna sie tez bawic płaskim kluczem. Przy dociąganiu srubek od rurki karbowanej rób to z wyczuciem, ponieważ przy aluminium jest wieksze ryzyko zerwania gwintu.
robercik0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 17:10   #8
satek
ford::beginner
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Busko
Model: c max
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zawór egr wymiana

Dzięki za wyjaśnienia ,gdy zdecyduję się na zaślepienie chyba zaprowadzę do znajomego mechanika bo trochę roboty jest a pod blokiem za dużo gapiów a i klucze warto mieć oprócz płaskich ,ciekawy jestem jakie są konsekwencje dłuższej jazdy z zaślepką chodzi mi o jakieś 30,40 tyś km ,a ty czemu wywaliłeś zaślepką skoro lepiej ciągną
satek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 13:40   #9
robercik0
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zawór egr wymiana

Też tak mi się wydaje że lepiej będzie jak zaprowadzisz do mechaniora, zwłaszcza znajomego, nie wiem jak jest po wiekszym przebiegu, podobno poza kontrolką nic sie nie dzieje, ale cięzko znaleźć konkretne informacje ad. 1.8 tdci w focusie mk2. Wywaliłem zaślepke ponieważ sprawdziłem sygnały z czujników forscanem przed i po zaślepieniu, i w niektórych były znaczne różnice w parametrach, poza tym silnik troszke głośniej chodził i nie podobało mi sie to. Ponadto mój egr jeszcze daje rade, a róznica w dynamice samochodu nie była aż tak duża, bym miał sie tym stresować. Generalnie wolę dmuchać na zimne. Pozdrawiam
robercik0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 17:48   #10
satek
ford::beginner
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Busko
Model: c max
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zawór egr wymiana

Dzięki za wyjaśnienia i dyskusję jak coś zrobię przy c maxe dam znać, bezawaryjnej jazdy nara..
satek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.