Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2013, 17:56   #1
sajmon279
ford::amateur
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 16-05-2013
Model: c-max mk1
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie 1.8 benzyna szarpanie kilka pytań

witam wszystkich.1.8 benzynka poszarpywanie silnikiem,od czego zacząc.wystepuje nie równomiernie,czasem idzie dobrze.szczególnie występuje po zmianie biegów 1-22-3 poszarpnie i jedzie(raz nie chciał,po dodaniu gazu reagował bardzo wolno i wkrecał sie na wyzsze obroty przez dłuższy czas-restart i ok.wolne obroty,bieg jałowy jest ok.z moich domniemań wyglada to na przerwe w dopływie benzyny(filtr paliwa) i tu moje pytanie według forów i sklepu on jest zintegrowany z pampą w zbiorniku to w takim razie to urzadzenie zamontowane na tylniej belce jest zawór zwrotny jeśli dobrze czajeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.czy moze on być przyczyną?cewke zostawie na koniec,bo droższa sprawa.jakies wskazówki.dzięki serdeczne PS dodam że spalanie w normie


Ostatnio edytowane przez sajmon279 ; 04-06-2013 o 17:59
sajmon279 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 18:04   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna szarpanie kilka pytań

Na początek obejrzyj lub zmień na nowe świece zapłonowe. Nieduży wydatek, a jak nie to , to i tak niezaszkodzi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 18:17   #3
sajmon279
ford::amateur
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 16-05-2013
Model: c-max mk1
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna szarpanie kilka pytań

świece wymienione,ale problem stopniowo sie nasila.dodam ze wczoraj nalałem dodatek czyszczacy do paliwa,lecz trzeba jednak przejezdzic 100l by była jakas ewentuaalna poprawa.dręczy mnie to użadzenie na tylniej belce,czy jednak ono nie jest zarazem filtrem.
sajmon279 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 18:23   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna szarpanie kilka pytań

Przyczyny szukaj w elektryce. Na zpchane filtry, to zamłody samochód. Konstruktor specjalnie tam umieścił te urządzenie, aby w nim nie grzebać, i stąd trudny dostęp.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2013, 11:16   #5
robencjo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2008
Skąd: Śląskie
Model: C-Max Ghia
Silnik: 1.8 benzyna 120 KM
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna szarpanie kilka pytań

teraz jest pytanie, czy zmula ci czasami jak chcesz dodać gazu ?, czy usłyszysz głośniej pracującą pompkę paliwa. ja miałem objaw taki że gdy chciałem dodać gazu zaczął się dusić, po za tym słyszałem głośniejszą pracę pompki w tylnej części samochodu. Zdjąłem bak wyciągnąłem pompę i przeczyściłem filtr paliwa który jest założony na pompie- był pokryty mażią coś w rodzaju rzadkiej galarety- a auto mam z niemiec wydawało by się że benzyna jest tam dobra. Po przeczyszczeniu filtra pompki już nie słyszę a samochód idzie jak burza.
robencjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.