Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2005, 15:17   #1
alskar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2005
Postów: 9
Domyślnie Brak Przyśpieszenia w mondeo 1.8Tdi ?

Witam, mam pytanie.
Posiadam Forda Mondeo 1.8 Tdi z 96 roku, i mam problem bo on wcale nie ma przyśpieszenia. Ciśnę mu w pedał a tu nicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega ma też forda mondeo rok starszego z tym samym silnikiem i jest niezłe przyśpieszenie u niego. A u mnie brak. Myślałem że to może Turbina, ale podobno mechanik a właściwie 2- uch mechaników powiedziało ze Turbina jest OK.
Czy miał ktokolwiek z was podobny problem ?
Autko ma 200000 km przejechane.
Jaka moze być przyczyna?
Z góry Wielkie Dzięki.
Pozdrawiam

alskar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2005, 09:52   #2
tombagon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2005
Skąd: Białystok
Postów: 21
Domyślnie

Witam.
Jeśli chodzi o sprawdzenie turbiny to polecam następujący sposób: uruchom silnik, otwórz maskę, ściśnij mocno obiema rękami przewód powietrza (taki gruby gumowy znajdujący sie z lewej strony tuż nad wlewem oleju do silnika), a kolega niech doda w miare duzo gazu. Jeśli w tym momencie czujesz, że nie dajesz rady utrzymać ściśniętego przewodu (bo go rozpiera) - to znaczy, że turbina daje doładowanie, jeśli nadal udaje Ci się trzymać ściśnięty przewód (mało go rozpiera) - turbina słabo działa. Jeśli rzeczywiscie z turbina jest wszystko OK, ja stawiam albo na zużyte sprzegło, albo niedrożny katalizator. Jak sparwdzić sprzęgło - nie wiem, jeśli chodzi o katalizator to można go: wywalić i zastąpić kawałkiem rury (koszt żaden), wymienić (duży koszt) lub też rozwiercic w wewnątrz (tzn udrożnić - ja zrobiłem tak u siebie, zapłaciłem 20 PLN i lepiej przyśpiesza). Poprostu katalizator był trochę zapchany. Z moich pomysłów to tyle. Pozdrawiam
__________________
**************************
ford mondeo 1.8 td kombi 94 r.
tombagon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2005, 14:06   #3
alskar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2005
Postów: 9
Domyślnie

Wielkie Dzieki. Co do katalizatora to nie był przynajmniej od 3 lat nic nie było robione a moze i nigdy. Dzięki. Pozdrawiam
alskar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2005, 16:15   #4
Skurek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2004
Skąd: Piotrkow
Postów: 53
Domyślnie

Przestawienie przez cudnego "mechanika" rozrządu o jeden ząbek powoduje, że auto staje się strasznym mułem... Sprawdź rozrząd u kogoś kompetentnego czy masz dobrze ustawiony.
__________________
the truth is out there...
Skurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2005, 11:37   #5
cemenciak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Postów: 5
Domyślnie

Miałem ten sam problem myślałem że to turbina a okazało się że to była błacha sprawa pęknienty przewodzik podcisnienia ten co idzie od turbiny do pompy wtryskowej przy samej pompie mi pękł wstawiłem nowy i cud odzyskał moc jak dawniej i przyśpieszenie.
__________________
cemenciak
cemenciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2005, 16:41   #6
BOGDAN34
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-01-2005
Skąd: mazowieckie
Postów: 79
Domyślnie

U mnie było podobnie jak u cemenciaka więc stawiam na przewód
__________________
MK III Kombi 2002 2,0 TDCi 130 HP Ghia
BOGDAN34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.