Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2019, 07:41   #201
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,456
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Problem znany użytkownikom od 2011, serwisowi niestety nie. W moim 2012 pomogla aktualizacja softu i nowa lambda przed katem.

lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 08:32   #202
GreK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2019
Model: Focus
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Poczytałem cały ten wątek i inne artykuły - np: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Wnioski są raczej oczywiste - winne jest oprogramowanie PCM Forda, a uszkodzenie sond i konieczność ich wymiany jest jego wtórnym skutkiem, a nie przyczyną (przyczyny nie tkwią w wadliwych sondach Boscha).
Tylko zastanawia mnie, że jedni mają te problemy, a inni nie - przy tej samej najnowszej wersji PCM.
Czy jest ktoś, kto ma najnowszy soft PCM od nowości (auto z produkcji II połowa 2018 lub później) i ma opisywane w tym wątku problemy?

Pytanie stąd, że ja nie mam tych problemów, a kończy mi się 1 rok użytkowania (12mcy i 18000 zrobione) i zastanawiam się nad wykipieniem (lub nie) Ford Protect.
Ktoś pisał, że Ford Protect nie obejmuje gwarancji na sondy - nie znalazłem takiego wyłączenia (czyli wg mnie obejmuje).

Ktoś się odniesie do tego?
GreK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 01:06   #203
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,456
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Sondy lambda mają takie warunki pracy ze padają i już, nie ma znaczenia marka, vag też ma z tym problemy w malych silnikach. Wedlug mnie im nowsze auto, tym wyzsza norma spalin EURO, aby do atmosfery dostawało sie mniej tlenków podnosi sie temperature spalania czyli EGT a to skraca zywot sond, głowic i calej reszty.
W przedluzaną gwarancje nie wchodzi nawet uszkodzony przycisk otwierania klapy a co dopiero sonda.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 17:36   #204
GreK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2019
Model: Focus
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przedluzaną gwarancje nie wchodzi nawet uszkodzony przycisk otwierania klapy a co dopiero sonda.
No więc zapytałem w ASO i sonda jest objęta gwarancją FordProtect (zgodnie z tym jak wcześniej napisałem - nie ma na to wyłączenia odpowiedzialności Forda). Co innego przycisk klapy - bo to zawsze będzie traktowane jako zużycie mechaniczne (wyłączone z odpowiedzialności Forda).

Pojawił się inny dylemat - cena pakietu przedłużonej gwarancji.
Od 19.12.2019 Ford wprowadził nowy cennik za Ford Protect. Jest +100% drożej. Dotąd pakiet 5 lat/100tys km kosztował 640+400. Obecnie 1200+800. Jeśli do tego doliczyć TCO przedłużonej gwarancji za 3 lata (kupuje się niby na 5, ale korzysta przez 3, po upływie podstawowej gwarancji) to wraz z kosztami przeglądów serwisowych, które trzeba robić w ASO przez cały okres Ford Protect - nie jest tanio..
Oczywiście to jest jak ubezpieczenie. AC się kupuje żeby mieć święty spokój w razie W. Ale w FordProtect jest sporo wyłączeń (np. całe podwozie i wszystko co ma zużycie eksploatacyjne)..

Czy ktoś ma FordProtect i korzystał z tego? Jakieś konkretne doświadczenia?
GreK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 13:34   #205
caliph
ford::beginner
 
Avatar caliph
 
Zarejestrowany: 19-06-2008
Skąd: Krakòw
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 B
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Odświeżę wątek.
Coś chyba drgnęło w temacie gdyż wreszcie nie byli zdziwieni tą usterką. Ale po kolei...
Auto z sierpnia 2018 r, usterka pojawiła się na wiosne 2019 przy przebiegu coś koło 10 000 km. Problem zgłosiłem podczas pierwszego przeglądu gwarancyjnego w lipcu 2019r i byli bardzo zdziwieni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiście usłyszałem że ten typ tak ma i nie ma co tego ruszać. Ok jeździłem dalej bo dławiło go tylko na zimno zaraz po odpaleniu i potem było ok.
W tym roku kolejny przegląd, zgłaszam oczywiście to dławienie i jakież było moje zdziwienie - oczywiście problem jest znany i standardowy - sonda lambda. Nie było już pitolenia że ten typ tak ma i nie ma co ruszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Auto trafiło w rece magika który wymienił sondę i wgrali nowe oprogramowanie. Usłyszałem też że problem występuje tylko w Polsce i jest to wina paliwa.
Zrobiłem już kilkaset km i jest w porządku, a co ciekawe że auto ożyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od początku bylem zdziwiony że mimo tego samego silnika co mój poprzedni mk2 z 2010r. ta mk3 była strasznie mułowata przy przyspieszaniu - no ale też tłumaczono mi że silnik jest przeprogramowany celem spełnienia norm eko. Coś musieli w sofcie pozmieniać i jest bliższy temu z mk2 bo auto ożyło, jeździ prawie tak samo fajnie jak mk2.
Teraz czekam jak długo będzie spokój, jeszcze rok gwarancji i przy pierwszych objawach nie będę miał dla nich litości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak informacyjnie - serwis który tak zmądrzał to ASO przy Powstańców Śląskich w Krakowie.
caliph jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 22:00   #206
PrzemekMu
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-02-2013
Skąd: Łódź
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 Ti-vct
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Witam, miałem dokładnie ten sam objaw i też w silniku 105 km. Też nie chcieli nic robić bo brak błędów itp. Uparłem się i w końcu wymienili pierwsza sondę i problem znikł. Serwisanci wiedzą o tym problemie ale czekają chyba aż minie gwarancja
PrzemekMu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2020, 20:45   #207
Doman86
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 25-06-2020
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Jaki jest koszt rozwiązania problemu w ASO? Tzn wymiany sondy i wgrania oprogramowania?
Doman86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 06:33   #208
Dudi1982
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-11-2017
Skąd: Sosnowiec
Model: Fokus mk3 kombi
Silnik: 1.6 105km
Rocznik: 2018
Postów: 59
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Cytat:
Napisał Anomander Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Kupiłem w 2016 roku Forda Focus kombi 1,6 benzyna silnik Ti-VCT
Mam aktualnie przejechane 16000 km. Auto dalej na gwarancji. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że zdarza się na 1 lub 2 biegu że silnik jakby przytyka. Tzn jak wrzucam 1 lub 2 i dodaję gazu to moc rośnie tylko przez chwilę a później mimo, że dodaję gazu auto nie przyśpiesza. Gdy tylko na sekundę puszczę gaz to silnik zaczyna pracować normalnie. Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko ale jednak mnie niepokoją. Miałem już z 10 takich przypadków a żona drugie tyle. Nie ma znaczenia czy silnik był ciepły czy zimny. Ciężko więcej zaobserwować bo jak mówię zdarza się to rzadko. Czy ktoś wie może co to może być. Czy to jakaś wada fabryczna czy jakaś poważna sprawa. Zastanawiam się czy jechać do serwisu bo mam jeszcze gwarancję, gdyż auto nie ma nawet roku. Tylko, że duży samochód jest mi potrzebny i oddawanie go średnio mi pasuje. Ktoś może polecić mi jakiś serwis na śląsku? Byłbym wdzięczny za pomoc/rady. Pozdrawiam.
Ja byłem z tym na gwarancji Ford Mysłowice po kilku wizytach została mi wymieniona sonda lamda na razie jest spokój

Bump:
Cytat:
Napisał Anomander Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Kupiłem w 2016 roku Forda Focus kombi 1,6 benzyna silnik Ti-VCT
Mam aktualnie przejechane 16000 km. Auto dalej na gwarancji. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że zdarza się na 1 lub 2 biegu że silnik jakby przytyka. Tzn jak wrzucam 1 lub 2 i dodaję gazu to moc rośnie tylko przez chwilę a później mimo, że dodaję gazu auto nie przyśpiesza. Gdy tylko na sekundę puszczę gaz to silnik zaczyna pracować normalnie. Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko ale jednak mnie niepokoją. Miałem już z 10 takich przypadków a żona drugie tyle. Nie ma znaczenia czy silnik był ciepły czy zimny. Ciężko więcej zaobserwować bo jak mówię zdarza się to rzadko. Czy ktoś wie może co to może być. Czy to jakaś wada fabryczna czy jakaś poważna sprawa. Zastanawiam się czy jechać do serwisu bo mam jeszcze gwarancję, gdyż auto nie ma nawet roku. Tylko, że duży samochód jest mi potrzebny i oddawanie go średnio mi pasuje. Ktoś może polecić mi jakiś serwis na śląsku? Byłbym wdzięczny za pomoc/rady. Pozdrawiam.
Ja byłem z tym na gwarancji Ford Mysłowice po kilku wizytach została mi wymieniona sonda lamda na razie jest spokój
Dudi1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 12:47   #209
flymanx
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2018
Model: Focus MK3 FL kombi
Silnik: 1.6 125 KM benzyna
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

caliph jaką masz moc KM tego 1.6?

Bump: I czy kiedykolwiek wyskoczyła Ci kontrolka?
flymanx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 07:14   #210
Doman86
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 25-06-2020
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

U mnie historia wyglądała tak, że najpierw był check, został założony emulator sondy i było ok, jednak po około 2000 km auto zaczęło przytykać po ruszeniu, bez względu na to, czy jest zimny czy nie. Raz mocniej przytyka, raz słabiej, raz mam wrażenie, że wcale. Chcę to w końcu ogarnąć raz a dobrze, wiec chciałbym zapytać, czy ktoś z Was rozwiązywał ten problem w Ford Sławek w Katowicach? I drugie pytanie - czy ignorowanie tego może prowadzić w konsekwencji do uszkodzeń ?
Doman86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.