Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2010, 07:20   #1
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Dojazdówka w SPRAYU kto używał-opinie

Witam
Czeka mnie rodzinny wyjazd 4 osoby, tony ciuchów, wózek, bibeloty i inne. Miejsce dojazdówki zajmuje butla z LPG i siłą rzeczy 17" wala się po bagażniku.
Co sądzicie o dojazdówkach w sprayu- jadę po naszym pieknym kraju gdzie gumiarze praktycznie na każdym rogu- chodzi o dojazd max tych 30km.
Proszę o opinie.

__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 07:28   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Dojazdówka w SPRAYU kto używał-opinie

Pogadaj raczej z wulkanizatorami
Wulkanizatorzy nie chcą naprawiać opon potraktowanych "dojazdówką w sparyu"

Inna kwestia - jak często łapie się gumę?

Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 07:33   #3
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Dojazdówka w SPRAYU kto używał-opinie

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pogadaj raczej z wulkanizatorami
Arturek
Oni zawsze są na NIE


Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wulkanizatorzy nie chcą naprawiać opon potraktowanych "dojazdówką w sparyu"

Arturek
Wiesz może dlaczego?
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 08:44   #4
jolziSzef
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 40
Domyślnie Odp: Dojazdówka w SPRAYU kto używał-opinie

Cytat:
Napisał Szym0n Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oni zawsze są na NIE




Wiesz może dlaczego?
Ponieważ jest to nieopłacalne z ich strony. W ciągu czyszczenie jednej opony potraktowanej spray-em mogą naprawić kilka innych.
jolziSzef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 08:56   #5
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Dojazdówka w SPRAYU kto używał-opinie

Ładnych kilka lat temu miałem przygodę z przebitą oponą. Przed światłami kierowca obok pokazał mi że mam przebitą oponę. Zjechałem na stację benzynową, która szczęśliwie była obok. Okazało się że mam wbitą w oponę sprężynę z tapczanu (!). Nie miałem wówczas zapasówki, więc kupiłem na stacji zestaw naprawczy (pianka). Wyjąłem sprężynę, wówczas powietrze zaczęło uciekać jeszcze szybciej. Uzupełniłem ubytek kompresorem, użyłem pianki wg instrukcji i kolejne 30 min wyskoczyłem na pobliską A2 aby zgodnie z instrukcją trzymać stałą prędkość ok 60 km/h, aby środek rozprowadził się w oponie. Potem bez problemu dojechałem do pracy, ciśnienie nie spadało.
Przejeździłem z tą oponą kolejne dwa lata do momentu kiedy sprzedałem tamto auto razem z tą oponą.
Pianka sprawdziła się 10/10 musi być tylko markowa i większa (lepsza 0,5l niż 0,33l). No i trzeba używać zgodnie z instrukcją.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 09:21   #6
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Dojazdówka w SPRAYU kto używał-opinie

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
użyłem pianki wg instrukcji
Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdziła się 10/10
Dzięki za odpowiedź " z życia wzięte" - proszę innych którzy mieli doświadczenia z piankami -myślę że temat w okresie wakacji wart rozwinięcia.
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 09:38   #7
lrdmaras
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK2
Silnik: Zetec 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dojazdówka w SPRAYU kto używał-opinie

Potwierdzam to co pisał przedmówca, z tym że trzeba pamiętać o kilku sprawach:

- spray jedynie DOPOMPUJE przebite koło, także żeby mieć odpowiednie ciśnienie w kole musisz mieć mniej więcej 1/4 powietrza co niestety zdarza się rzadko przy pełnym obciążeniu bo zazwyczaj powietrze schodzi gwałtownie i za żadne skarby nie wyciągać wbitego przedmiotu, a bez zapasu stoisz w miejscu.

- po użyciu takiego środka zapomnij o późniejszym dopompowaniu koła. W razie gdy środek nie zadziała jak trzeba, ponieważ w środku koła także i również na wentylu - robi się błona, która działa nader dobrze :-)

- jeśli zadziała dobrze, to raczej żeby to było na feldze, którą zmieniasz wraz z oponą na odpowiedni sezon, bo jeśli na tą felgę masz założyć na następny sezon inną oponę, to polecam ser żółty ( najlepiej gouda) do uszu podczas zdejmowania opony z felgi u wulkanizatora :-) Wiem bo przeżyłem :-) I za nic w świecie się nie przyznawaj, że to ty użyłeś tego środka :-)))

- Z tego co pamiętam na opakowaniu napisane jest, że środek ma zapewnić dojazd do najbliższego punktu wulkanizacyjnego, także ... Moim zdaniem poniższa forma jest najrozsądniejsza.

Ogólnie biorąc z doświadczenia polecam kupić DOJAZDÓWKĘ na "alledrogo" bo to zawsze łatwiej przewieźć i w razie potrzeby zmienić, niż pełne koło i lepiej mieć takie coś niż żadne, a spray to ostateczność, która co prawda poprawi nastrój na trasie, ale lepiej żeby nie musiał być użyty :-)
__________________
Pozdrawiam Marek ;-)
__________________________________________________ ______________________________
Skoda 125L + LPG -> Opel CORSA B -> Mondeo MK2 -> ?? Porsche 911 Carrera Turbo ?? ;-)
lrdmaras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 21:40   #8
cezrok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dojazdówka w SPRAYU kto używał-opinie

Sprawdza się w praktyce. Małe dziury łata wspaniale. Można później dopompowac. Sprawdza się w nocy, przy padającym deszczu a w szczególności, kiedy zapasówkę mamy głęboko "zakopaną" pod bagażami.
cezrok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 20:05   #9
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: Dojazdówka w SPRAYU kto używał-opinie

Tez zawsze mam ją w schowku, świetna sprawa. Jedynie w przypadku gdy rozedrze oponę lub coś podobnie to nie jest przydatna, ale jak często rozdziera oponę. łatwa i szybka. A co do wulkanizatorów, w sezonie gdy trzeba zmieniać opony z zimowych na letnie lub odwrotnie to istotnie mogą kręcić nosem, ale poza tym to nie sądzę. Teraz czasy są takie że łapią każdego klienta, bo za rogiem pan Czesio otwarł konkurencyjny zakład.
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.