Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2014, 22:47   #11
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: Blacharka, prośba o zrobienie zdjęcia.

Jak będzie gotowy na święta to wrzucę fotki i liczę na podpowiedzi co będzie pasować w miarę rozsądnych pieniądzach.... Budżet już i tak nadwyrężony.
PS. Wojtku jaki rozmiar do mojego jestem teraz w UK może tu coś znajdę taniej.

Bump: I jeszcze trochę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20141029_113810.jpg (90.1 KB, 48 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20141029_082750.jpg (85.4 KB, 46 wyświetleń)

AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2014, 09:19   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Blacharka, prośba o zrobienie zdjęcia.

Cytat:
Napisał AKIM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będzie gotowy na święta to wrzucę fotki i liczę na podpowiedzi co będzie pasować w miarę rozsądnych pieniądzach.... Budżet już i tak nadwyrężony.
PS. Wojtku jaki rozmiar do mojego jestem teraz w UK może tu coś znajdę taniej.
Mimo, ze wszystkie alusy do Transita mają ten sam rozstaw śrub 5 x 160 mm i taką samą średnicę otworu centrującego 65,1 mm - to nie wszystkie nadają się do modelu Mk5.
Problem w tym, że z tyłu na moście Timken felga centrowana jest na szpilkach M12 mm i na otworach stożkowych felgi - a nie na otworze centrującym... A sporo transitowych alusów ma otwory pod szpilki M14 mm i płaskie gniazda pod nakrętki z płaską podkładką do późniejszych modeli. Starsze modele Transita mają przednie piasty z wystającymi łbami śrub mocującymi tarcze hamulcowe - też mogą przeszkadzać... Niektóre daje się łatwo adaptować -zajrzyj do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #19.

Generalnie przejście z felg 14" na 15" lub 16" - wiązałoby się z koniecznością przejścia na obniżone opony, aby zachować średnicę koła.
Czyli najlepiej szukać felg 15" z otworami pod stożkowe nakrętki, szerokość felgi od 5,5 do 6,5". Offset (odsadzenie standardowe) jest ok. 58 mm, ale bywają felgi bardzo mocno odsadzone, np piękne kultowe felgi Ronala 14" mają offset 27mm! Bardzo trudno je zdobyć, już dawno nie ma ich w produkcji, na Allegro były ze dwa razy kilka lat temu. Osiołek na nich wygląda przepięknie, tak trochę oldschoolowo...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-11-2014 o 09:29
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 20:59   #13
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Blacharka, proźba o zrobienie zdjęcia.

Cytat:
Napisał AKIM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zwłaszcza tył dolny narożnik
Tak !!! te dorabiałem na kolanie z blachy 0,7.
Cytat:
Napisał AKIM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nic do siebie nie pasuje...
i tak niestety jest > dlatego nie chcą się podejmować blach w Transicie > to jest praca dla pasjonatów !!! Ale jaka wdzięczność zobaczyć swoje dzieło na drodze ???
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 10-11-2014 o 21:04
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 22:04   #14
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: Blacharka, proźba o zrobienie zdjęcia.

Cytat:
Napisał ziemek56 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak !!! te dorabiałem na kolanie z blachy 0,7. ???
Ja na butli po gazie od spawarki, na zwężeniu od góry super udawało się
wygiąć stożek i swoje zrobiłem z blachy 1.0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może rok będą dłużej...
A tak na marginesie to chyba niewielu nas pasjonatów zostało...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeździ się jak traktorem, czujesz ruch każdego elementu i to jest prawdziwa frajda. Na drodze podstawowymi narzędziami i z jako takim pojęciem o mechanice można zrobić prawie wszystko, a widok czegoś zrobionego samemu-bezcenny. Sam mam fioła na punkcie artefaktów z czasu PRL-u Zwłaszcza sprzętu audio i motocykli WFM, ta prostota jest niemal magiczna a zarazem niepowtarzalna.Wiele osób się z tego śmieje i mówi że to się nie opłaca... Ja na tym wyrosłem na wiele z tych rzeczy człowieka nie było stać, teraz można to mieć i spełnionych marzeń nie da się przeliczyć na pieniądze. Jedni wolą iść do baru a ja coś starego sobie kupić i "bawić" się tym więc chyba jestem pasjonatem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2014, 01:03   #15
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Blacharka, prośba o zrobienie zdjęcia.

Jak miło poczytać Faceta z klasą (pasją) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to już rzadkość - nie przymierzając Wojtku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ???
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2015, 21:15   #16
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: Blacharka, prośba o zrobienie zdjęcia.

Odgrzeję kotleta bo mój osiołek jest gotowy od trzech miesięcy ale dopiero mam czas ... obecnie śmiga po UK aż do sierpnia.
Nie ukrywam że trochę pomałpowałem... ale kolega nie ma nic przeciwkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co o tym myślicie?

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20150114_114911.jpg (98.0 KB, 34 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150114_114902.jpg (98.6 KB, 31 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150114_114937.jpg (98.8 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150114_115824.jpg (95.4 KB, 36 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150114_120818.jpg (96.9 KB, 36 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez AKIM ; 11-03-2015 o 21:23
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2015, 22:02   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Blacharka, prośba o zrobienie zdjęcia.

Bardzo ładne autko ci wyszło.
Skoro lubisz czarne kółeczka - co powiesz na tę propozycję Calibra Dominator - czarne z chromowanym obrzeżem? To są 16-tki, trzeba dać oponki z niższym profilem. Ten ostry orange z czarnymi pasami i czarne aluski - auto wyglądałoby przepięknie. To byłaby wisienka na torcie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(na tym bordowym założone są w srebrnym wykończeniu)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-03-2015 o 22:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.