Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2007, 08:46   #11
romarcin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2007
Skąd: Police
Model: GALAXY
Silnik: TDI 1,9 AUY 115 KM
Rocznik: 2002/2003
Postów: 17
Domyślnie

wydaje mi się że w tym układzie na schemacie, wentylatory są włączane pierw 1 potem 2. W moim Galaxy moduł sterowania wentylatorami nie jest elektroniczny (as of 05/2002), to tylko dwa przekaźniki (K45), więc trudno na tym zrobić płynną regulację obrotów. Pierwszy wentylator jest załączany przez czujnik temperatury wody N291 gdy przekroczy 95 stopni (T1) albo bezpośrednio przez moduł klimy A302 po jej włączeniu (sygnał podany za stykami 95 st. kablem .5RD/WH na styk 9 mod. K45 przekaźników wetylatorów). Drugi wentylator jest załączany przez czujnik temperatury wody po przekroczeniu 102 stopni (T2) lub przez przekaźnik K245 sterowany czujnikiem ciśnienia klimy N266 po uzyskaniu ciśnienia 16 bar (kablem .5 GY na styk 7 mod. K45 przekaźników wetylatorów).
Chociaż (ponieważ nie widziałem jeszcze w Galaxy pracy sprawnej klimy) mogę się mylić i zasada pracy wentylatorów jest taka: kolejno są włączane przez czujnik temp. po przekroczeniu 95 a następnie 102 st., a dwa na raz startują po włączeniu klimy z tym, że jeden jest wyłączany przy braku ciśnienia 16 bar w klimie.
Nie wiem właśnie czy 16 bar to minimalne ciśnienie klimy (od którego zależy złączenie sprężarki) a 32 max., czy 16 bar to jakiś poziom ciśnienia uzyskiwany dopiero po starcie klimy.

romarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2007, 08:58   #12
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

No nie bede dyskutowal - u mnie na pewno wlaczaja sie 2 na raz i pozniej zwiekszaja swoje obroty - sterownik jest przy akumulatorze i ta dochodza grube i 2 bardzo cieniutkie kable tymi 2 "cieniutkimi" kabelkami jest robione sterownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobacz czy na nich jest namiecie. U mnie to byly szary i czerwony. czy moze caly modul sterujacy przepuszcza.
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2007, 09:22   #13
romarcin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2007
Skąd: Police
Model: GALAXY
Silnik: TDI 1,9 AUY 115 KM
Rocznik: 2002/2003
Postów: 17
Domyślnie

widzę że twój Galaxy to model 2001 a według schematu do 05/2002 był montowany moduł sterowania wentylatorów elektroniczny (A11Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. który umożliwiał płynną regulację obrotów silników, później w ramach "oszczędności" zaczęto montować prostą "kostkę" z dwoma przekaźnikami (wiem, bo rozebrałem ją, tochę "inwazyjnie" :fcp4 , żeby zajrzeć do środka)
romarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2007, 09:27   #14
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

hi hi - byc moze - ale podzial jest do 11.2001 i taki jak 11.2001 - ja mam rok produkcji 2000 ale nowy model
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2007, 20:17   #15
romarcin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2007
Skąd: Police
Model: GALAXY
Silnik: TDI 1,9 AUY 115 KM
Rocznik: 2002/2003
Postów: 17
Domyślnie

W sobotę miałem czas żeby trochę poszukać w moim galaxy i znalazłem tak jak pisał szymar wyłącznik ciśnienia klimy w okolicach "syrenek". Po wypięciu wtyku z czujnika wentylatory przestały wreszcie pracować, czyli potwierdziło się że wentylatory załącza klimatyzacja.
I tutaj mam pytanie do Kolegów może ktoś wie w jakim położeniu powinny być styki czujnika ciśnienia klimatyzacji oznaczone na schemacie (który podesłał szymar) jako "32 bar" i "16 bar", bo u mnie oba są w położeniu "załączony-zwarty" przy pustej (bez freonu) klimatyzacji, może przez to sterownik klimy "głupieje" i podaje sygnał załączenia obu wentylatorów.
romarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2007, 16:40   #16
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

mysle ze 16 powinien byc zwarty ( przy pelnej zdrowej klimie) a 32 rozwarty ( to wlacza dopiero 2 bieg)
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 16:41   #17
pafcio30
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-06-2012
Model: galaxy
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 120
Domyślnie Odp: wentylatory cały czas pracują

Wiatm serdecznie
Jestem nowy na forum i od niedawna posiadam galaxy mkII. Mam wlasnie problem z wentylatorami chlodnicy, od razu po przekreceniu kluczyka w stacyjce zaczynaja pracowac na maksa. Czytalem wczesniejsze tematy, ale za bardzo nie mam pojecia co zrobic? Czy to od klimy? Przyznam, ze do serwisu nie usmiecha mi sie jechac gdyz niedawno naprawialem dogrzewacz i troche uderzylo po kieszeni.Prosze o pomoc co zrobic?
pafcio30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 21:34   #18
jacekdriver
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-04-2007
Skąd: kołbacz koło szczecina
Model: alhambra, vectra
Silnik: 1,9 TDI AFN, 1,6 + lpg
Rocznik: 1998, 1997
Postów: 161
Domyślnie Odp: wentylatory cały czas pracują

pafcio a może masz ustawiony nawiew na szybę bo wtedy też zalącza się klima i wiatraki startują
__________________
pozdrawiam Jacekdriver
jacekdriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 22:07   #19
W777
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Skąd: Zawiercie
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: wentylatory cały czas pracują

Miałem podobny przypadek, uszkodzony był czujnik cisnienia od klimatyzacji manualnej presostat. W MK2 z 2002 znajduje się pod nadkolem od strony pasażera. Trzeba odkręcić plastikowe nadkole i wyjąć z niego wtyczkę, znajdziesz go na rurce od klimatyzacji. Teoretycznie można go wymienić samemu jest wykręcany i pod nim powinien być zaworek zamykjacy wypływ czynnika ale u mnie nie działał i trzba było u klimiarza wypompować czynnik i dopiero wymienić presostat
W777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 22:52   #20
pafcio30
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-06-2012
Model: galaxy
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 120
Domyślnie Odp: wentylatory cały czas pracują

dzięki za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na szybę nie miałem nawiewu, a też startują. Jeszcze przyglądam się sprawie gdyż w książce wyczytałem, że zimą też należy włączać klimę przynajmniej raz w miesiącu na ok 30min. I tak sobie myślę (wcześniej czytałem właśnie o tym czujniku co piszesz W777 że też daje sygnał na wentylatory), że może faktycznie jest to coś zależnego, że jak klima nie chłodzi to po jakimś czasie coś tam się dzieje i czujnik daje sygnał. I dziś jeździłem trochę z włączoną klimą (może w sumie jakieś 15min) i powiem Wam, że teraz wieczór już się nie włączyły więc może.... ? Ale muszę to jeszcze zaobserwować, oby to było to.
pafcio30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.