Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2016, 19:28   #1
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie czy demontaz wtrysku w mondku 1.8tdci jest skomplikowany?

Panowie czy demontaz wtrysku w mondku 1.8tdci jest skomplikowany? Kilka dni temu mialem dziwna sytuacje, auto nagle przestalo jechac - dochodzil do max 2.5 tys obrotow, w lusterku czarna chmura, odrazu na stacje wlalem STP do pelnego baku (dzien wczesniej zatankowalem pod korek), problem jak zniknal tzn mam dziwne wrazenie ze przerywa w ok 3 tys obrotow, nawiasem mowiac ciezko to okreslic. Auto pali noromalnie, checka brak. Podlaczylem do forscana i wybilo mi kilka bledow min usterka wtryskiwacza na 2 cylindrze - niestety przewod elm nie jest przerobiony i korzystam z tego softu tylko w wersji demo.
W weekend mam trase ponad 1k km i nie chcialbym stanac gdzies w polu, z gory dzieki za sugestie

bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 20:03   #2
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wtryski

Problem z jakim możesz się spotkać przy wyciąganiu to po prostu to, że przyrdzewieje i bez ściągacza może być ciężko, albo wcale się nie da. Co do błędu nie wiem jak z tym forscanem, ale w normalnym urządzeniu ( IDS, DELPHI it.) to pokazujenp. wtryskiwacz numer 2 lub usterka elektryczna wtryskiwacza. Jeżeli elektryczna to do przejrzenia wiązka, która jak okaże się ok to walnięta jest cewka na wtrysku czyli wtrysk o wymiany. Jeżeli wywala wtrysk to możliwe, że tylko końcówka wtrysku w innym przypadku wtrysk do wymiany.
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 19:25   #3
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wtryski

dzieki za pomoc, na szczescie to nie wtryski a filtr paliwa, załaczam zdjecia, filtr orginalny forda wymieniony UWAGA 30 tys km temu, objawy byly takie ze od ok1,8 tys obrotów silnik przerywal i praktycznie nie dało sie wyprzedzac. pod podłaczeniu do forscan wykazal bład ukl paliwowego/filtra paliwa/zlej jakosci paliwa. Autko ma przebiego 125 tys km, mam je od 60 tys km, tankowane tylko na Shell - zwykly diesel.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pzdr!
bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 20:45   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wtryski

Ten filtr ze zdjęcia to nie jest oryginalny forda (czyli mahle), tylko inny. Dawniej takie robił purflux, ale teraz i od nich są do 1.8 tdci normalne, czyli proste paski. To pewnie jest kraft:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za ~25 zł. A taki z napisem "ford" kosztuje około stówki (knecht i mann też).

No i nie wierzę, że ten ze zdjęcia to jest po przebiegu 30 000 km. Porównaj z moim po takim przebiegu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(filtron)

Penie ktoś tylko ci powiedział, że wymienił.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 20-03-2016 o 20:59
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 20:58   #5
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wtryski

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten filtr ze zdjęcia to nie jest oryginalny forda (czyli mahle), tylko inny. Dawniej takie robił purflux, ale teraz i od nich są do 1.8 tdci normalne, czyli proste paski. To pewnie jest kraft:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za ~25 zł. A taki z napisem "ford" kosztuje około stówki (knecht i mann też).

Kupowałem wszystkie filtry w Fordzie przez znajomego, napewno pudełko bylo z logo FORDa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zalecaja wymiane chyba co 60tys km, ten po ok 30 tys wyglada tragicznie a nie tankuje "barszczu".
bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 21:00   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wtryski

Ale sam wymieniłeś albo widziałeś jak było fizycznie wymieniane?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 21:08   #7
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wtryski

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i nie wierzę, że ten ze zdjęcia to jest po przebiegu 30 000 km. Porównaj z moim po takim przebiegu:
mam wszystko zapisane (data, co robione itd) i byłem przy wymianie tego filtra u znajomego mechanika, sam sie zdziwilem, to mój 3 diesel i nigdy takie czegos nie widzialem.

Dzien przed awarią mialem taką sytuacje, wyjezdzilem caly bak praktycznie do 0, zostalo mi ok 2-3L, zatankowalem pod korek na Orelnie - akurat shella nie mialem po drodze, dojechalem ok 3 km do domu, rano wyjezdzam i po rozgrzaniu puscil sporego "bąka" z wydechu, zaczał prerywac, szarpac - podjechalem na najblizsza stacje i zaaplikowalem STP to czyszczenia wytrysków, potem dolalem to ponownie jak byla ok polowa baku. Auto jezdzilo normalnie do momentu ponownego zatanakowania do pełna.
akurat jechalismy na urlop, pelny bak i 4 os plus bagaze na pokladzie. Na S8 zaczał ponownie szarpac, dojechalem tak do Łodzi i na biegu szukalem warsztatu i sklepu z czesciami.

Takze niewiem czy ta sytuacja z wyjezdzeniam prawie calego paliwa i dolaniem STP mogla doprowadzic do "zassania" jakiegos syfu z baku i byla przyczyna tej awarii ale filtr napewno byl zmieniany przy ok 90 tys km..
bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 21:11   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wtryski

To może tankuj jednak gdzie indziej. Ja najczęściej tankuję na tym samym statoil 1-2-3 i problemów z tego tytułu nie doświadczam.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.