Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2011, 14:01   #31
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Re: Odp: Opóźnienie w odbiorze nowego auta

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na Forda Mondeo czekałem 6 tygodni od złożenia zamówienia, ale zamawiałem w Niemczech.
Teraz czekem na KIĘ zamówioną we Wrocławiu, i mam planowany odbiór na za 2 tygodnie, ale wiem, że auto nawet jeszcze nie weszło na linię produkcyjną w Korei...
Dealer mówił na początku, że wszystko będzie zgodnie z planem, a ja już wiem, że to kłamstwo, ponieważ transport z Korei trwa średnio 5 tygodni czasu...
Męczę go co tydzień, a on leci w zaparte, że jeszcze jest czas...

Jak nie będzie autka w terminie, już zdecydowałem o rezygnacji z dalszego bycia zwodzonym i wniosę o zwrot podwójnego zadatku.

Pozdrawiam!
Właśnie dostałem info od dealera, że autka nie będzie w terminie.
Przesunął termin o miesiąc.
Powiedziałem, że w związku z tą sytuacją wnoszę o pojazd zastępczy na ten czas.
Każe mi za niego płacić za każdy dzień z rzędu.
Dla mnie może to być znak, że facet mnie zwodzi i wie, że to przesunięcie o 1 miesiąc to dopiero pierwsze z trzech...

Jutro zamierzam podziękować i wnieść o zwrot podwójnego zadatku.

OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 15:51   #32
Ramzik
ford::average
 
Avatar Ramzik
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-10-2010
Skąd: Silesia
Model: Kuga AWD MPS6 / C-Max
Silnik: 2.0 163KM / 2.0 136KM
Rocznik: 2010 / 2010
Postów: 176
Domyślnie Odp: Opóźnienie w odbiorze nowego auta

A jesteś pewien, że wpłaciłeś zadatek - nie sądzę żebyś na fakturze miał napisane zadatek na samochód ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dealerzy też wiedzą czym różni się zaliczka od zadatku i nie wierzę, że przyjęli zadatek ?!? - posługują się wyłącznie pojęciem zaliczki :-) - więc nie wydaje mi się, że odzyskasz wpłacone zaliczkowo pieniądze
Ramzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 15:56   #33
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Opóźnienie w odbiorze nowego auta

Cytat:
Napisał Ramzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jesteś pewien, że wpłaciłeś zadatek - nie sądzę żebyś na fakturze miał napisane zadatek na samochód ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dealerzy też wiedzą czym różni się zaliczka od zadatku i nie wierzę, że przyjęli zadatek ?!? - posługują się wyłącznie pojęciem zaliczki :-) - więc nie wydaje mi się, że odzyskasz wpłacone zaliczkowo pieniądze
Właśnie sprawdziłem swoją fakturę i cytuję:
"Zadatek na poczet samochodu nowego Zamówienie numer:xxx..."

Dlatego zamierzam dochodzić swego.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 17:07   #34
Ramzik
ford::average
 
Avatar Ramzik
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-10-2010
Skąd: Silesia
Model: Kuga AWD MPS6 / C-Max
Silnik: 2.0 163KM / 2.0 136KM
Rocznik: 2010 / 2010
Postów: 176
Domyślnie Odp: Opóźnienie w odbiorze nowego auta

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie sprawdziłem swoją fakturę i cytuję:
"Zadatek na poczet samochodu nowego Zamówienie numer:xxx..."
Jeżeli tak to jak najbardziej - możesz się domagać zwrotu podwójnej kwoty
Ale pewnie będą się bronić tym, że nie termin odbioru określony w umowie nie jest terminem wiążącym itp. itd.
Powodzenia i daj znać jak zareagują na Twoje żądanie
Ramzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 17:25   #35
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Opóźnienie w odbiorze nowego auta

Cytat:
Napisał Ramzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli tak to jak najbardziej - możesz się domagać zwrotu podwójnej kwoty
Ale pewnie będą się bronić tym, że nie termin odbioru określony w umowie nie jest terminem wiążącym itp. itd.
Powodzenia i daj znać jak zareagują na Twoje żądanie
Już wniosłem o zwrot podwójnego zadatku.
Dostałem odpowiedź, że opóźnienie nie jest z ich winy, więc nie mogą za to odpowiadać i mają nadzieję, że zmienię zdanie.
Co do zwrotu nie ustosunkowali się nic, więc muszę podrążyć temat albo wynegocjować lepsze warunki na auto.
Dam znać, jak będzie jakiś rozwój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 07:14   #36
Ramzik
ford::average
 
Avatar Ramzik
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-10-2010
Skąd: Silesia
Model: Kuga AWD MPS6 / C-Max
Silnik: 2.0 163KM / 2.0 136KM
Rocznik: 2010 / 2010
Postów: 176
Domyślnie Odp: Opóźnienie w odbiorze nowego auta

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już wniosłem o zwrot podwójnego zadatku.
Dostałem odpowiedź, że opóźnienie nie jest z ich winy, więc nie mogą za to odpowiadać i mają nadzieję, że zmienię zdanie.
Można się było spodziewać takich tłumaczeń i obrony przed zwrotem kasy :-) - targuj więc ile się da
A swoją drogą i tak bardzo się dziwię, że wpisali na fakturze "zadatek", a nie "zaliczka" - w moim wypadku nigdy chcieli wpisać, że to zadatek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ramzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 14:21   #37
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Opóźnienie w odbiorze nowego auta

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dostałem odpowiedź, że opóźnienie nie jest z ich winy, więc nie mogą za to odpowiadać i mają nadzieję, że zmienię zdanie.
ale to cie nie obchodzi
zawarles umowe z salonem, on nie dotrzymal terminu. z jakiego powodu - nie twoj interes.
to jest tak zwane przezucanie odpowiedzialnosci na klienta i jest niedozwolone w prawie polskim, jesli dobrze pamietam... pytac sie rzecznika konsumenta...
albo renegocjujesz umowe - nowy termin dostawy + nowa cena ew. jakies dodatki, albo masz prawo zerwac umowe... no i nie zapominak o odsetkach ustawowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...

Ostatnio edytowane przez kicaj ; 26-11-2011 o 14:24
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 20:22   #38
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Opóźnienie w odbiorze nowego auta

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale to cie nie obchodzi
zawarles umowe z salonem, on nie dotrzymal terminu. z jakiego powodu - nie twoj interes.
to jest tak zwane przezucanie odpowiedzialnosci na klienta i jest niedozwolone w prawie polskim, jesli dobrze pamietam... pytac sie rzecznika konsumenta...
albo renegocjujesz umowe - nowy termin dostawy + nowa cena ew. jakies dodatki, albo masz prawo zerwac umowe... no i nie zapominak o odsetkach ustawowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za poradę.
Masz rację, w poniedziałek wyślę do nich odpowiednie pismo i dam znać, gdy dostanę odpowiedź.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 21:30   #39
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie Odp: Opóźnienie w odbiorze nowego auta

No i dojechał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pewnie pochwalę się nim w innym wątku, w odpowiednim dziale, ale na chwilę obecną, po wspólnych 400 km jazdy do domu mogę powiedzieć, że ma jedną podstawową wadę: to nie jest silnik na polskie warunki drogowe. Jazda takim motorem z prędkością poniżej 100 km/h to niemalże droga przez mękę. Ale to temat na inny wątek.

Pozdrawiam
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 21:48   #40
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Opóźnienie w odbiorze nowego auta

Cytat:
Napisał goodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jazda takim motorem z prędkością poniżej 100 km/h to niemalże droga przez mękę...
.. domyślam się co czujesz ... niedawno miałem przyjemność przejechać ok 250km (w tym 0km autostrady) Mazdą CX-7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.