Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2011, 19:42   #1
polo79
ford::beginner
 
Avatar polo79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-02-2011
Skąd: Zgierz (powiat)
Model: Ford Galaxy MkII
Silnik: 1,9 TDI 115 km
Rocznik: 2002
Postów: 18
Question Jakie powinno być ciśnienie w układzie chłodzenia TDI

Słuchajcie mam pytanie. Posiadam w swoim Galaxy 2002 r silnik 1,9 TDi 115 km i po przejechaniu nawet 40 km spokojnie mogę odkręcić korek od zbiornika płynu chłodniczego. Podczas odkręcania nie ma tego charakterystycznego "pss" , natomiast po dotknięciu węża od układu chłodzenia stwierdzam,że jest on mięciutki i mogę go spokojnie uginać palcami tak jakby nie było w nim żadnego ciśnienia. Nadmieniam, że nie ubywa mi płynu. Do tej pory miałem tylko silniki benzynowe i zawsze było ciśnienie (twardsze węże, słyszalne "pss" przy odkręcaniu korka) natomiast nie wiem jak to jest w dieslu. Czy to jest normalne czy mam jakiś problem??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

polo79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 20:19   #2
addasiek1
ford::average
 
Avatar addasiek1
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-11-2008
Skąd: Tczew
Model: 2szt. Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM Automat
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ciśnienie w układzie chłodzenia TDI

Kolego, może masz korek do wymiany. W korku jest zawór,który ma upuszczać ciśnienie gdy dojdzie do ok.1,6 bara z tego co się doczytałem. Widocznie zawór szybciej puszcza niż powinien, dlatego masz miękkie przewody. Tak mi to przyszło do głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spróbować warto.
addasiek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 20:21   #3
kacyk87
ford::average
 
Avatar kacyk87
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: ropczyce
Model: Ford galaxy
Silnik: 1,9 tdi 115km/150km
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ciśnienie w układzie chłodzenia TDI

witam w układzie chłodzenia powinno być około 0.8 bara morze masz korek zbiorniczka zepsuty nie czyma ciśnienia lub ktoś go celowo uszkodził
kacyk87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.