Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2009, 15:23   #1
blacha.de
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Skąd: Leicester
Postów: 8
Domyślnie 1.9 tdi nie odpala

Witam szanownych forumowiczów! Mój sprzęt 1.9tdi "97 umarł tak z dnia na dzień. Może więc od początku, dwa dni temu z rana próbując odpalić udało mi się to po jakichś 10 minutach kręcenia. Kiedy to tak go molestowałem z rury walił siwy dym którego było masę. Jak już załapał wszystko było okay, silniczek równiutko pracował i się jechało. Jedyna różnica to taka że po hamowaniu silnikiem czasami się zawieszał na obrotach około 2500 i znowu dymił.Jak mu odpuściłem gaz to wszystko wracało do normy.
Dnia następnego rano umarł całkiem. Wymieniłem filtr paliwa , odpowietrzyłem układ i hurra wskrzeszony ale nie na długo. Znajomy stwierdził że może to być elektro zawór na pompie ale nie jestem pewien że to jest przyczyną. Być może odpalił bo miał odpięty akumulator i skasowały sie jakieś błędy w komputerze. Zachowuje się tak jakby immobilizer nie dał mu zapalić tylko skąd ten dym ? Dodam że odpalił być może dlatego że nie zapiąłem spowrotem wtyczki która znajduje sie obok tego elrktrozaworu na górze pompy a kiedy ją podłączyłem na zapalonym silniku to umarł ponownie. Po ponownym odpięciu znowu zapalił. Nie wiem ile jeszcze żyć mu zostało więc proszę o radę. Czy na komputerze wykaże taką usterkę jak elektrozawór ? Czy to jest przyczyna ? Może już ktoś miał taki problem ?
p.s świece żarowe wymieniane około 6 tygodni temu, olej świeży,turbina do zrobienia ale chyba to nie ma wpływu na rozruch.


Ostatnio edytowane przez deku ; 18-09-2014 o 07:57 Powód: prefix, tytuł
blacha.de jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 19:55   #2
wieslawbart
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: BIAŁYSTOK
Model: GALAXY
Silnik: 1,9TDI 90KM
Rocznik: 1998
Postów: 105
Domyślnie Re: [MK1]Galaxy 1.9 tdi nie odpala

Witam.Miałem podobne obiawy gdy miałem wyrobione koło na wale korbowym od strony rozrządu (to znaczy bardziej wał)Kopcił na biało i były problemy z odpaleniem.
wieslawbart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 23:13   #3
blacha.de
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Skąd: Leicester
Postów: 8
Domyślnie Re: [MK1]Galaxy 1.9 tdi nie odpala

Myślę że problem bardziej leży po stronie elektryki bo kopci tylko przy próbie odpalania a nie jak już odpali. Może jakieś inne sugestie ?
blacha.de jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 23:13   #4
blacha.de
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Skąd: Leicester
Postów: 8
Domyślnie Re: [MK1]Galaxy 1.9 tdi nie odpala

Myślę że problem bardziej leży po stronie elektryki bo kopci tylko przy próbie odpalania a nie jak już odpali. Może jakieś inne sugestie ?
blacha.de jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2009, 11:09   #5
1-czarny
ford::average
 
Avatar 1-czarny
 
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Zielona Góra/Sulechów
Model: Galaxy / C-Max
Silnik: 1.9 TDI 90km AHU / 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 103
Domyślnie Re: [MK1]Galaxy 1.9 tdi nie odpala

Kolega "wieslawbart" może mieć rację z tym kołem jeżeli jest luźne to mógł przestawić się rozrząd i zmieniła się praca pompy podawana jest zła mieszanka i to może być powodem kopcenia. Jeśli to była by przyczyna twojego problemu to jak najszybciej wymiana bo można silnik wykończyć na amen :573: . Mam nadzieje że dasz radę to naprawić po wszystkim dej znać pozdrawiam :fcp29
1-czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2009, 17:33   #6
blacha.de
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Skąd: Leicester
Postów: 8
Domyślnie Re: [MK1]Galaxy 1.9 tdi nie odpala

Więc tak, po wnikliwych obserwacjach doszedłem do wniosku że ma to na 100% coś wspólnego z tą wtyczką przy pompie. Doprowadza ona napięcie do elektrozaworu lecz nie do tego o którym pisałem wcześniej ( ten jest sprawny) lecz do drugiego który znajduje się u dołu pompy po prawej stronie pod przewodami od wtrysków. Może ktoś wie za co on odpowiada? Po podpięciu na krótko elektrozawór działa oraz w przewodach z wtyczki też jest zasilanie. Tylko dlaczego auto pali bez problemu jak jest on rozłączony a kiedy się go podepnie nie chce palić ? Kiedy się go podepnie na odpalonym silniku to słychać dziwny szum z pompy jakby u dołu.
blacha.de jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2009, 23:56   #7
blacha.de
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Skąd: Leicester
Postów: 8
Domyślnie Re: [MK1]Galaxy 1.9 tdi nie odpala

no i lipa teraz już nie pali nawet z wypiętą wtyczką.
A MOZE TO IMMOBILIZER ???
blacha.de jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2009, 19:48   #8
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Re: [MK1]Galaxy 1.9 tdi nie odpala

A morze koledze zapowietrza sie uklad paliwowy.Rano otworz maske i na odcinku kontrolnym(przezroczysty)sprawdz czy nie ma pechezy powietrza.Zacznijmy od podstaw(bialy dym i nie pali to mala dawka wahy,zapowietrzony uklad).
Pozdrawiam.
__________________
Scorpio '89 2.9 12V6 4X4 do zabawy
Sierra '92 automat
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2009, 21:08   #9
blacha.de
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Skąd: Leicester
Postów: 8
Domyślnie Re: [MK1]Galaxy 1.9 tdi nie odpala

mała dawka wahy bo elektrozawór na pompie otwiera sie na jakieś 5 sekund a potem sie zamyka odcinając dopływ paliwa. coś chyba steruje napięciem na ten zawór , czy nie przypadkiem immobilizer ?
blacha.de jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2009, 23:03   #10
miko34
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: uk. cambridge
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115bhp
Rocznik: 2003
Postów: 82
Domyślnie Re: [MK1]Galaxy 1.9 tdi nie odpala

witam kolego mam podobny problem kreci ale nie odpala ten przewod co idzie na pompe od zaworu odcinajacego dostaje zasilanie po przekreceniu zaplonu ale po chwili zasilanie ginie i lipa z przewodow wtryskowych jak poluzowalem nawet nie splunie moze ty znalazles jkies rozwjazanie u siebie to kliknij ja szukam nadal pozdrawiam i powodzonka a moze i masz racje z tym imobiliserem
miko34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.