Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2014, 14:32   #1271
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Jak budżet ograniczony to poszukaj okazji.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kupiłem te, dot 2612. Komplet wyszedł 1100pln.

__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2014, 18:47   #1272
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Re: Opony zimowe - jakie...?

a słyszał ktoś gdzieś kiedyś i może się wypowiedzieć o oponach WINTER TACT 81 KING MEILER205/55R16? szukam szukam opon zimowych i na jednej ze stron testów opon te miały baardzo dużo komentarzy i testów użytkowników i były pozytywne. Troche fundusze ograniczone przed tą zimą wyszły i muszę kupić jakieś budżetówki niestety. Co myślicie o tych? dadzą radę?
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2014, 19:12   #1273
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Re: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał piterrulez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a słyszał ktoś gdzieś kiedyś i może się wypowiedzieć o oponach WINTER TACT 81 KING MEILER205/55R16? szukam szukam opon zimowych i na jednej ze stron testów opon te miały baardzo dużo komentarzy i testów użytkowników i były pozytywne. Troche fundusze ograniczone przed tą zimą wyszły i muszę kupić jakieś budżetówki niestety. Co myślicie o tych? dadzą radę?
Masz świadomość, ze to sa opony bieznikowane?
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2014, 19:18   #1274
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Re: Opony zimowe - jakie...?

a tego nie wiedziałem aczkolwiek przypuszczałem bo chciałem znaleźć w necie informacje o tych oponach i właśnie w większości były oferty z dopiskiem BIEŻNIKOWANE he. a opony Imperial Snowdragon 2? też mają sporo opinii i pozytywnych
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2014, 11:53   #1275
ENowak
ford::average
 
Avatar ENowak
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

ostatecznie zrezygnowałem z Dębicy i zakupiłem Save Eskimo S3+. Ciężko powiedzieć jak się będą sprawować, ale jak wspomniałem żona jeździ "rekreacyjnie".
Swoją drogą ciekawe jest, że niektórzy z Was mówią że np. Bridgestone Blizzak to super opona, a inni że już lepiej kupić Kormorana bo Blizzak to straszna lipa... Ciekawi mnie skąd te zupełnie rozbieżne opinie - czy zalezy to od stylu jazdy? Warunków na drodze? Stanu tech. samochodu i dróg po których się porusza?
ENowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2014, 13:07   #1276
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał ENowak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ostatecznie zrezygnowałem z Dębicy i zakupiłem Save Eskimo S3+. Ciężko powiedzieć jak się będą sprawować, ale jak wspomniałem żona jeździ "rekreacyjnie".
Swoją drogą ciekawe jest, że niektórzy z Was mówią że np. Bridgestone Blizzak to super opona, a inni że już lepiej kupić Kormorana bo Blizzak to straszna lipa... Ciekawi mnie skąd te zupełnie rozbieżne opinie - czy zalezy to od stylu jazdy? Warunków na drodze? Stanu tech. samochodu i dróg po których się porusza?
Do "rekreacyjnej" jazdy każda markowa i nowa będzie dobra.
Nieważne czy to SAWA czy Dębica.
Moja małżonka równie rekreacyjnie jeździ na Dębicach i pojęcie "różnica pomiędzy oponami" brzmi dla niej tak samo egzotycznie jak "turbodziura" czy "moment obrotowy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do Bridgestone Blizzak to zauważ, że ja podałem tu konkretny model LM30, o którym mam tak fatalne zdanie. Może kolega chwalący Bridgestone miał na myśli inny model? Jest dostępny następca tych co ja mam, czyli LM32.
Może jest lepszy? Nie wiem, ja na pewno nie będę już sprawdzał.
Lata całe jeżdżę na Dunlopach (zarówno letnich jak i zimowych), te Bridgestone to pojedynczy incydent.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2014, 12:46   #1277
André Fivehundred
ford::beginner
 
Avatar André Fivehundred
 
Zarejestrowany: 21-09-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Jako alternatywę dla Blizzak (Bridgestone) mogę polecić Winterhawk 3 (Firestone). Opona produkowana z tych samych komponentów (wykładzina wewnętrzna, bok, bieżnik, etc.), na tych samych maszynach konfekcyjnych, sprawdzana przez tych samych ludzi (final inspection) ale że logo inne -to i cena o kilka stówek niższa za komplet. Właśnie jestem w trakcie zamawiania 205/55/R16 do swojego MK4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez André Fivehundred ; 11-10-2014 o 13:02 Powód: literówka
André Fivehundred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2014, 14:22   #1278
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał André Fivehundred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale że logo inne -to i cena o kilka stówek niższa za komplet
Dayton to też ta sama fabryka a opona jeszcze tańsza, trzeba było brać skoro nie ma różnicy...

O ja głupi , zamiast kupować michelina mogłem wziac za połowę ceny kormorana , albo rikena to przecież ta sama fabryka, ci sami ludzie, te same maszyny...
To samo z dębicą i goodyearem
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2014, 14:39   #1279
André Fivehundred
ford::beginner
 
Avatar André Fivehundred
 
Zarejestrowany: 21-09-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

O Daytonach nic nie pisałem ponieważ nigdy nie jeździłem na nich (rzeczywiście jest tańszą marką korporacji Bridgestone) więc się nie wypowiem na temat komfortu jazdy. Natomiast na Firestone i Bridgestone- tak. Obie marki różnią się tylko formą wulkanizacyjną i logosem na niej.
André Fivehundred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2014, 15:06   #1280
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

No jest jeszcze dosyć ważna rzecz jak skład mieszanki i na 100% jest inna.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.