Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2012, 08:28   #501
bundy-er
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 tdci 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie

Sorki 1.6 tdci 90 KM, sterowanie turbo podciśnieniowe. Dlatego się pytam. FAP?? tzn?

Wczoraj przeczyśćiłem EGR i go zaślepiłem, ale może mam problem z wtyczką. Czy po odłączeniu przepływki silnik powinien chodzić inaczej?? Co również zauważyłem błąd gaśnie po odpaleniu po czyszczeniu EGR ale zaraz się zapala, samochód słabo przyspiesza i doch ma do 2900 obr

FAP to DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam pytanko jak sprawdzić sterowanie czy przełożyć ze starego rozsypanego turbo?


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 26-06-2012 o 10:09 Powód: Nie piszemy dwóch postów pod rząd. Proszę stosować EDYCJĘ.
bundy-er jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 09:11   #502
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał bundy-er Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanko jak sprawdzić sterowanie czy przełożyć ze starego rozsypanego turbo?
sterowanie zmienną geometria mozna sprawdzić na turbo ręcznie, ruszając cięgnem gruszki(naciskając i zwalniając), cięgno powinno poruszac sie płynnie, nie powinno byc zadnych przycięć. Gorzej z samymi zaworkami podcisnienia, najlepiej na kompie poprzez test zaworków i patrzec czy ciegno porusza sie równie płynnie co ręcznie.
dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 09:22   #503
bundy-er
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 tdci 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Ale ja chyba nie mam zmiennej geometri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo to 90 KMz tego co czuję to w starym chyba chodzi luźniej. A podasz mi rodzaj kompa, którym mogę to sprawdzićbo kumpel ma jakiegoś ale nie wiem czy się da akurat tym.
bundy-er jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 10:04   #504
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał bundy-er Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ja chyba nie mam zmiennej geometri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo to 90 KMz tego co czuję to w starym chyba chodzi luźniej. A podasz mi rodzaj kompa, którym mogę to sprawdzićbo kumpel ma jakiegoś ale nie wiem czy się da akurat tym.
sterowanie turbina odbywa sie poprzez zmienna geometrie łopatek, otwieranie bądz zamykanie przepływu gazów. Szczerze nie wiem na jakim prog. można zrobić testy wyjść na silniku. Poprzednio miałem niemiecki wóz i sprawdzałem wszystko na vagu tu, nie wiem czy scanxl da rade??
dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 10:11   #505
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

bundy-er jak chcesz coś dopisać to edutuj swoje posty a nie piszesz post za postem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w ten sposób robisz śmietnikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 10:23   #506
bundy-er
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 tdci 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie

OK sorki.

Cytat:
Napisał dragon666666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sterowanie turbina odbywa sie poprzez zmienna geometrie łopatek, otwieranie bądz zamykanie przepływu gazów. Szczerze nie wiem na jakim prog. można zrobić testy wyjść na silniku. Poprzednio miałem niemiecki wóz i sprawdzałem wszystko na vagu tu, nie wiem czy scanxl da rade??
A wiesz jak mogę sprawdzić MAF i MAP?? Gdzie dokładnie się znajdują?? Bo MAF - przepływka tak? A map?? Podobno znajduje się na wylocie Intercool. Ale ja tam mam jakies trzy czujniki podłączone.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 26-06-2012 o 10:26
bundy-er jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 10:45   #507
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał bundy-er Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK sorki.



A wiesz jak mogę sprawdzić MAF i MAP?? Gdzie dokładnie się znajdują?? Bo MAF - przepływka tak? A map?? Podobno znajduje się na wylocie Intercool. Ale ja tam mam jakies trzy czujniki podłączone.
Mysle ze wszystko sprawdzisz na kompie. Wartosci zasysanego powietrza i cisnienie w dolocie bo łopatologicznie ciężko cokolwiek sprawdzić. Ewentualnie jest srodek do czyszczenia przepływomierza CRC aircleaner. Teoretycznie powinno sie czyscic co 50 tys km.
dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 10:49   #508
bundy-er
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 tdci 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał dragon666666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mysle ze wszystko sprawdzisz na kompie. Wartosci zasysanego powietrza i cisnienie w dolocie bo łopatologicznie ciężko cokolwiek sprawdzić. Ewentualnie jest srodek do czyszczenia przepływomierza CRC aircleaner. Teoretycznie powinno sie czyscic co 50 tys km.
Myślisz że mogę odłączyć przepływomierz i zrobić ok 30 km zobaczymy co będzie
bundy-er jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 11:13   #509
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał bundy-er Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślisz że mogę odłączyć przepływomierz i zrobić ok 30 km zobaczymy co będzie
myśle ze tak ale raczej nie bedzie wcale doładowania
dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 11:26   #510
bundy-er
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 tdci 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał dragon666666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myśle ze tak ale raczej nie bedzie wcale doładowania
Hmmm,

A co dokładnie ma wpływ na uruchamianie turbo, po wyłączeniu silnika coś tak jakby piszczy, jak cichnie to dzwigienka od turbo wraca, czyli ogólnie chodzi. Martwi mnie też osiąganie max 2900 obr.
bundy-er jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.