Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2007, 19:49   #11
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

ja tam jezdze na polodnie bardziej :fcp27 i wiem ze jak jade przez szwajcarie na szwajcarskim (bardzo dobrym) paliwie z genewy w strone basel to auto mi pali 9 litrow i jest dynamiczne, a jak jade z basel do genewy to auto pali 10,8 i jest lekko zmulone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiem tez ze tak 300 kilometrow przed polska granica auto zaczyna palic litr wiecej w strone polski natomiast w druga strone pali litr mniej
oczywyscie jest roznica w paliwie 9przede wszystkim w jej cenie :fcp27 ) natomiast dynamika i spalanie zaleza przede wszystkim od tego czy jest bardziej pod czy bardziej z górki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i od tego w ktora strone wieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za jendrzychowicami zawsze jest z wiatrem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2007, 15:10   #12
fizol33
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-08-2007
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał olo1939
Panowie nie oszukujcie się mam kumpla, który dostarcza olej napędowy do stacji nie powiem jakich ale mówi, że tu i tu to to samo więc po co przeplacać
Sledzilem dyskusje na temat oleju z dodatkmi na roznych forach,i zawsze znajdzie sie oponent ktorego kumpel wozi paliwo.... :fcp23 ,tyle ze to kierowca a nie laborant!
fizol33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2007, 16:05   #13
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

A niektórzy to wykładają chemię... w Biedronce :fcp18
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2007, 21:11   #14
Marcin - Toruń
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Postów: 18
Domyślnie

witam,
pompowtryski... super sprawa, do czasu awarii.
2 tyg temu jeden PW odmówił współpracy. Dramat, wracałem na 3 garach, szkoda gadać. nowy w serwisie kosztuje ok. 2000, na allegro niecałe 400.
Kupiłem od kolesia używane 4 sztuki i zmieniłem komplet, jeździło cudnie,
ale znowu coś przerywa przy przyspieszaniu, szarpie..
Wiecie co ludzie - już mnie wkurza ten posrany tdi! nikt nic nie wie w warsztatch, niedługo ja będę uczył mechaników, bo już wymieniłem przepływkę, sprawdzałem zawory, dzwignię od turbiny. na kompie mam zawsze ten sam komunikat: za niskie ciśnienie doładowania. ale nikt nie o co chodzi czeski film.
Tracę cierpliwość... pozdrawiam marcin
__________________
Nie każda Morda pasuje do Forda
Marcin - Toruń jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2007, 07:19   #15
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie

A nie masz problemów z wiązką przewodow. Miałem ten sam problem już 2 razy, przyczyną były przewody od pompowtrysków - dowiedziałem się, że to standard w tych silnikach.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2007, 11:05   #16
Marcin - Toruń
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Postów: 18
Domyślnie

Dzięki za podpowiedź, ale możesz coś więcej napisać.
Co rozwiązało ten problem? a jakie miałeś objawy?
Czy po naprawie jest ok?
pozdrawiam, Marcin
__________________
Nie każda Morda pasuje do Forda
Marcin - Toruń jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 00:26   #17
adiart
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY MK2
Silnik: 1,9TDI ANU 66KW
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Re: Galaxy i pompowtryskiwacze

Cytat:
Napisał danielp
A nie masz problemów z wiązką przewodow
Witam serdecznie. Jestem świerzym posiadaczem galaxa, kupiłem i od razu w trasę. Na autostradzie w Niemczech auto odmówiło współpracy, porostu stanęło ( wcześniej zaczęło dziwnie przerywać). W warsztacie - bo nie było jak jechać a i moja znajomość tego samochodu żadna- na kompie wyszło, że to jakieś przewody właśnie do wtrysków. Zrobili wymienili jest super - 300euro - uff... A przy okazji niemiecki mechanik forda powiedział od razu, że to częsta awaria tego modelu.(???). Niestety w ostatnim czasie mam jakieś dziwne spadki mocy. Teraz siedzę od 3 dni na forum i szukam, co i jak.
adiart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 18:35   #18
piotrmarczak
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Sanok
Postów: 69
Domyślnie Re: Galaxy i pompowtryskiwacze

niema co sie bac pompowtryskow ja przejezdzilem z laweta juz ponad 200tys na opale i oprucz normalnych usterek typu pompa wody przeplywka czujnik cisnienia nic nierobilem zaczyna mi sie konczyc sprzeglo dwumasowe samochud galaxy auy ma w tej chwili 390tys km polecam bez problemu paliwo mimo ze czerwone to czyste i to jest najwazniejsze zalecam dodawanie oleju mixol do ropy chocby tankowanej na cpn zawsze uklad bedzie lepiej przesmarowany oczywiscie bez przesady ok 3 setki na bak
piotrmarczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 19:04   #19
AREKSZ
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: KUGA Mk 2
Silnik: 1.5 ecobost
Rocznik: 2018
Postów: 113
Domyślnie Re: Galaxy i pompowtryskiwacze

Witam. Jeżeli chodzi o pompowtryskiwacze to nowe Boscha w servisie Forda kosztują około 3000 zł!!!!!!!!!!!!!!! za sztukę :565: . Pisałem o tym objawie /Napisane: 27 gru 2007, Temat: Pompowtryskiwacze w 1.9 TDI/. Faktem jest, że powtryskiwacze w silnikach siadają sporadycznie, choć jak ktoś się postara /kupuje okazjonalnie z niewiadomego pochodzenia paliwo!!!/ to można je uszkodzić. Wymiana na nowe to kosmos. Zakup na alegro - ostrzegam o patentach oferowanych przez ludzi którzy wcisną wszystko co się da!!! Częstym objawem zaniku pracy jednego z cylindrów /najczęściej pierwszego/ jest uszkodzenie listwy elektrycznej /koszt około 200 zł / zasilającej pompki. Jest to nieoficjalnie podana wada silników tdi vw, gdzie w serivisach ponoć mają w poufnych wytycznych wymianę tego badziewia przy wymianie paska rozrządu. Oczywiście servisant ani producent do tego się nie przyznaje. Ja sam na własnej skórze to przerobiłem i nieco na ten temat zasięgnąłem języka. Jeżeli chodzi o silniki tdi wv generalnie cieszą się dobrą opinią i nie należy doszukiwać się w nich wadliwości. Wymagają tylko stosunkowo dużej kultury obsługi tj. odpowiednie oleje, smary i terminowe wymiany. Myślę, że zachowując te zasady można przez wiele tysięcy kilometrów cieszyć się sprawną pracą tych silników. :fcp2
AREKSZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.