Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2011, 13:21   #1
Kosmita
ford::beginner
 
Avatar Kosmita
 
Zarejestrowany: 13-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Ksenony - nie równa linia

Witam,
Kupiłem 2 miesiące temu forda mondeo mk3 '04. Ford miał zamontowane oryginalne ksenony ale nie seryjnie zamontowane. Nie mam niestety samopoziomowania ani spryskiwaczy.. ale ksenon jest oryginalny w oryginalnej lampie..
Tylko linia światła nie jest równa. Lewa strona świeci niżej, prawa natomiast wysoko.. Na początku myślałem, że prawy reflektor jest wyżej ustawiony.. Ale potem ustaliłem, że każdy reflektor z osobna ma linie światła krzywą, na lewo świeci nisko, po prawej wyżej..
Czy u Was też linia światła jest ustawiona na doświetlanie pobocza? Czy można to zmienić żeby byłą równa jak np w vw/audi? Mnie osobiście przeszkadza to bo na łukach w prawo wydaje mi się, że lampa oślepia kierowców.. Proszę o pomoc, z góry dziękuję

__________________
Ford Mondeo MK3 '04 2.0TDCi 130PS
Kosmita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 13:47   #2
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Ksenony - nie równa linia

To że linia nie jest równia jest jak najbardziej poprawne dzięki temu kierowcy z naprzeciwka nie zostają oślepieni pod warunkiem że światła są dobrze ustawione.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 15:47   #3
Kosmita
ford::beginner
 
Avatar Kosmita
 
Zarejestrowany: 13-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Ksenony - nie równa linia

ale jak jade po mieście na lewym pasie to oślepiam tych po prawej bo mi w góre bije po prawej stronie.. tzn tak mi się wydaje na 100% nie wiem czy ich oślepiam.. W innych markach ksenon świeci równą linią..
__________________
Ford Mondeo MK3 '04 2.0TDCi 130PS
Kosmita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 16:01   #4
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Ksenony - nie równa linia

Równą linią świecą pseudoksenony czyli zwykłe klosze + hidy(chodź to też do końca równa linia nie jest) jednakże w xenonach to lepiej widać gdyż mamy tutaj linię światłocienia. Nie wiem jak możesz jeździć lewym pasem skoro ruch jest prawostronny i z tego powodu jest odwrotnie niż w angielskich ksenonach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście są pojazdy które nie mają świateł projekcyjnych a mimo to są ksenony ale w mondeo są akurat światła projekcyjne.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 22-08-2011 o 16:09
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 16:17   #5
Kosmita
ford::beginner
 
Avatar Kosmita
 
Zarejestrowany: 13-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Ksenony - nie równa linia

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chodziło mi o to, że jak jadę lewym pasem po mieście na drodze trzypasmowej np to oślepiam tych z prawego pasa w takim sensie, że świece im po lusterkach bo prawa strona świeci wyżej a lewa w dół..

Dzięki ogólnie za odpowiedź ale nadal nie do końca rozumiem.. np w BMW ma prostą linię... Nie ma tak, że na pobocze świeci wyżej.. W Mondeo po prostu jest to standard i nie można tego zmienić, tak?
__________________
Ford Mondeo MK3 '04 2.0TDCi 130PS
Kosmita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 16:55   #6
yarek
ford::average
 
Avatar yarek
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: DDZ
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003 FL
Postów: 141
Domyślnie Odp: Ksenony - nie równa linia

Możesz to zmienić ustawiając wysokość świecenia lamp. W ksenonach również możesz zrobić to ręcznie.
__________________
Pozdrawiam
yarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 17:02   #7
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: Ksenony - nie równa linia

Cytat:
Napisał Kosmita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.. np w BMW ma prostą linię... Nie ma tak, że na pobocze świeci wyżej.. W Mondeo po prostu jest to standard i nie można tego zmienić, tak?
Nie ważne czy BMW, Audi, Mercedes czy Ford... Linia światła uzależniona jest od kształtu przesłony soczewki i każdy producent soczewek "kształtuje" je w taki sposób aby z prawej strony lampy świeciły wyżej (wyjątkiem w europie jest oczywiście Anglia, tam wyżej święca po lewej stronie) i nie da się tego zmienić.
A jak się uprzesz to trzeba poszukać soczewek, albo samych przesłon od ''amerykańca"... tam i tylko tam świecą równo.

Poniżej dla przykładu linia światła i cienia z audi tt i subaru wrx.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1000355b.jpg (92.9 KB, 80 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg cutoff.jpg (60.1 KB, 80 wyświetleń)
__________________
nie mam już forda

Ostatnio edytowane przez a_iverson ; 22-08-2011 o 17:08 Powód: Dodanie zdjęć.
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 17:23   #8
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Ksenony - nie równa linia

Można za to zmienić z angielskich na kontynentalne za pomocą dźwigni przy przesłonie.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 17:39   #9
Kosmita
ford::beginner
 
Avatar Kosmita
 
Zarejestrowany: 13-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Ksenony - nie równa linia

No ok już rozumiem, dzięki. U mnie też jest taka właśnie linia.. zmiania wysokości lamp nic nie da ponieważ prawa i lewa strona obniża się równomiernie..
Jeżeli chodzi o bmw to musze się przyjrzeć bardziej bo faktycznie u mnie jest jak na zdjęciach.. Tyle tylko, że musiałbym zobaczyć jak się zachowuje ta linia przy oddalaniu się od ściany.. u mnie np mocno w prawo oświetla nawet znaki.. wydaje mi się, że to za wysoko.. przy czym lewa strona świeci dobrze tak, że nie oślepia nikogo z naprzeciwka.. Ale np ludzi idących po prawej stronie z daleka przez chwile oślepia chyba.. linia jest na wysokości ich głów.. Natomiast lewa strona prawidłowo i prawa blisko też.. Tak ma być?
__________________
Ford Mondeo MK3 '04 2.0TDCi 130PS
Kosmita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 17:42   #10
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Ksenony - nie równa linia

Na prawdę nie wiem jak możesz kogoś oślepiać na pasie po prawej, poza tym lewy pas służy TYLKO do wymijania a nie do jeżdżenia sobie nim i blokowania ruchu za wyjątkiem pasów skrętnych.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ksenony



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.