Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2009, 09:40   #1
Tengel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: Ostróda
Model: Ford mondeo MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Dziwne drgania podczas przyspieszania.

Witam.
Niedawno kupiłem fordzika (już mój trzeci :651: ) mondeo z silniczkiem 2.5 v6. Przeglądając forum nie znalazłem niestety zbyt pomocnego tematu. A problem mam następujący:

1. Podczas ruszania, przyspieszania czuć dziwne drgania z przodu z prawej strony. Zaznaczam że amortyzatory są ok, zmieniłem po kupnie felgi na nowe + opony, w zawieszeniu nie ma luzów. Opony wyważane przy zakładaniu plus po ok.2000 km,przejechałem jak dotąd ok 6-7 tys.km. Mam podejrzenia co do przegubu wewnętrznego ale pewien nie jestem. Jakieś pomysły?

2. Czasem podczas przyspieszania pomiędzy 3 a 4 tys. obrotów czuć jakby silnik na chwilkę się mulił po czym wszystko wraca do normy. Wymieniłem kable i świece na nowe, filterek powietrza,olej jest czyściutki oryginalny Motorcrafta. Jest to nieco...irytujące. Myślałem aby podjechać do serwisu i podłączyć go pod kompa, ale może ktoś się spotkał z takimi objawami już wcześniej?

3. Po kupnie zmuszony byłem wymienić tarcze i klocki. Ze względu że autko ma dosyć żwawy silnik i że często przewożę nim ciężkie rzeczy postanowiłem zainwestować i kupiłem tarcze nacinane (niestety nie pamiętam firmy ale mają nacięcia w kształcie fal, nie jak klasyczne) i lepsze klocki. Po paru tysiącach km byłem zmuszony oddać je do reklamacji, trochę się pogięły. W warsztacie powiedzieli że możliwe iż powodem tego były właśnie te drgania z zawieszenia. Nie bardzo rozumiem co ma piernik do wiatraka więc mam pytanie: czy takie uszkodzenie tarcz jest w ogóle możliwe?

Tengel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 10:51   #2
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Odp: Dziwne drgania podczas przyspieszania.

jezeli sa to drgania podczas przyspieszania to koledzy wspomonali na forum ze moga to byc przeguby wew lub podpora prawej polosi (tam jest lozysko).
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 21:14   #3
michau81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: Dziwne drgania podczas przyspieszania.

Cześć, ja dziś naprawiałem obydwie półośki, w prawej dłuższej wymienili mi cały przegub wewnętrzny (kielich, krzyżak, trzy małe łożyska) i łożysko na podporze. Przegub powodował mocne wibracje podczas przyśpieszania, natomiast to łożysko zaczęło strasznie huczeć. Więc polecam znaleźć dobry warsztat gdzie robią takie rzeczy. Ja naprawiałem w Sulejówku pod Warszawą.
michau81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 08:08   #4
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Odp: Dziwne drgania podczas przyspieszania.

duzo cie to kosztowalo ?
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 19:33   #5
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Dziwne drgania podczas przyspieszania.

Cytat:
Napisał michau81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, ja dziś naprawiałem obydwie półośki, w prawej dłuższej wymienili mi cały przegub wewnętrzny (kielich, krzyżak, trzy małe łożyska) i łożysko na podporze. Przegub powodował mocne wibracje podczas przyśpieszania, natomiast to łożysko zaczęło strasznie huczeć. Więc polecam znaleźć dobry warsztat gdzie robią takie rzeczy. Ja naprawiałem w Sulejówku pod Warszawą.
Też jestem ciekaw ceny takiego zabiegu ???? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 19:34   #6
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Dziwne drgania podczas przyspieszania.

Ja również, oraz ile czasu to zajęło.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.