Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2009, 09:12   #41
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: slabe wyciszenie

dobra Panowie....
o to czym będą jeździć nasze wnuki i ich dzieci to sie nie martwmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a wracając do TEMATU Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
każdy ma inne preferencje co do auta i oczekuje pewnych rzeczy skoro za to płaci...
jednemu za głośno drugiemu w sam raz... jeden porównuje do swojego byłego auta drugi do kilku ...
temat rzeka i nie ma sensu udowadniać ze ten jest głośniejszy a tamten cichszy ....
w związku z ilością pokonywanych kilometrów przeze mnie mogę śmiało stwierdzić, ze TDCi nie jest męczące w trasie przy predkościach podróżnych 130-140 (i większych też)...
upłynął rok od czasu jak miałem 406 HDi ale tam też było rewelacyjnie cicho (a z tego co pamietam to był tam "system" podwójnych uszczelek w drzwiach)...
no ale nie ważne....
warto sprawdzić nie tylko uszczelki (czy nie porwane, przyciśnięte) ale też.... jak układają się drzwi... może trzeba je gdzieś... dogiąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 10:35   #42
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: slabe wyciszenie

Dodam od siebie że... póki ropa i gaz są na świecie, elektryków nie będzie!
Elektryki już swoją erę miały i GMC(bodajże) je zabiło!
Oczywiście wszystko dla pieniędzyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a mogłoby być tak pięknie w obecnych czasach gdyby wtedy tą technologie rozwiniętoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Był kiedyś nawet taki film o tym, ale nie pamiętam tytułu.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 16:53   #43
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: slabe wyciszenie

Cytat:
Napisał antyrama Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy prędkościach ok 160 km w obu ( w sensie w benzynie 1,8 i 2,0 benzynowym ) samochodach nie słyszę silnika bo zagłusza go świst opływajacego powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przykro mi ale diesel jakoś tak bardziej towarzyszy i przeszkadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Żartuję, da się wychwycić dźwięk benzynowca, ale zdecydowanie bardziej przeszkadza ogólny hałas związany z powietrzem. Niestety w nowym aucie nic nie posunięto się do przodu.

Pytanie do Biena11- jak często odpalasz brykę tak, żeby ciągnęła do odcięcia? Jaki to procent ogólnego przebiegu?
Czy jeśli symboliczny czyli pomijalny to znaczy, że w normalnym użytkowaniu benzin wyraźnie mniej daje uszom i kościom ( wibroaction- nawet to sławetne i mega kulturalne TDCI) popalić?

Sorka, że się uczepiłem, ale już takie pieśni pochwalne czytam- także w tym wątku- o TDCI, że niedługo ołtarzyki zaczną się pojawiać.
TDCI dobry na całe zło, najcichszy, najszybszy, taniutki w eksploatacji, bezusterkowy, drogaśny przy odsprzedaży, wyprowadzi pieska sąsiadce, nakarmi głodne sarenki w lesie...

Hmmm. Tylko dlaczego do Mk IV Ford kupił dwulitrowy silnik diesla od PSA?
w benzynie naperwno czesciej.
Nie mowie ze tdci jest super bo barwa jego dzwieku wkur... mnie za kazdym razem (szczegolnie na zimno) a z beznyna nie ma co porownywac. Ale jezdzac dynamicznie beznyzna 2.0 nie byla cichsza. Powiem ze moja stara astra 8 zaworowa astra wypada lepiej

mondeo ogolnie wygluszony jest kiepsko i prosze nie porownywac do tego traktora Tdi.

A tak na marginesie to jestem zwolennikiem duzych beznyny najlepiej W12
Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 16:59   #44
speedyy
ford::average
 
Avatar speedyy
 
Zarejestrowany: 19-04-2009
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 82
Domyślnie Odp: slabe wyciszenie

diesel benzyna diesel benzyna diesel benzyna = dla każdego cos dobrego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie da sie dosc do jednostronnego werdyktu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak juz bylo pisane kazdy ma + i - napewno diesel terkocze kazdy to wie i zna, a przy duzych predkosciach czy diesiel czy benzyna i tak bedzie glosno bo to klasa srednia a nie wyzsza;prenium
speedyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 17:22   #45
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Odp: slabe wyciszenie

to moze was Panowie pogodze i powiem ze i benzyna jak i diesel to DNO i Beznadzieja!! szkoda gadac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz to najlepsze beda silniki elektryczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 18:06   #46
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: slabe wyciszenie

No, nie ma sie juz co sprzeczac mimo ze jest tu kilku zatwardziałych prześmiewców... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 18:35   #47
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: slabe wyciszenie

Cytat:
Napisał wojoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz to najlepsze beda silniki elektryczne
a najzdrowszy rower Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 18:40   #48
speedyy
ford::average
 
Avatar speedyy
 
Zarejestrowany: 19-04-2009
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 82
Domyślnie Odp: slabe wyciszenie

taaa Cobretti MTB <peace>
speedyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 18:56   #49
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: slabe wyciszenie

apropo to powiem jeszcze ze u mnie dokucza mi halas z tylnych kol - szczegolnie w zimie gdy sie usadzie z tylu to od 60 szumi ze nie slychac radia. Jak sie zlozy kanape to najbardziej slychac

Tez to macie??
Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 20:23   #50
michau81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: slabe wyciszenie

Mój mondek jest jak traktor, ale mi to w ogóle nie przeszkadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio widziałem jakieś maty wygłuszające na allegro, tylko gdzie je przyklejać? pod wykładzine, w drzwi, a komora silnika i bagażnik?
michau81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.