Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2010, 23:26   #31
Fietkus3000
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Antoniów/ Stalowa Wola
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125 KM
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: benzyna: szarpie, brak mocy, gaz :ok

Ja osobiście mam tylko problem z pojawi onym błędem P1520 w Mondeo MK3 nic się nie dzieje takiego strasznego tylko czasami na ciepłym silniku trzeba dodać gazu żeby odpalił niekiedy również wystarczy ponownie przekręcić kluczykiem od początku żeby pąpa pociągnęła paliwa i wtedy odpala czy jest to wina pompy paliwa czy czegoś innego??

JAK rozwiązać problem z powyższym błędem?

__________________
Jestem kierowcą tak jak i wy dlatego jak moge chcę pomóc i was prosze o pomoc Pozdrawiam Kuba`s

Ostatnio edytowane przez Fietkus3000 ; 20-06-2010 o 23:38 Powód: Zadanie konkretnego pytania.
Fietkus3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 14:15   #32
LIBERO87
ford::beginner
 
Avatar LIBERO87
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Kołobrzeg/Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3 Ghia
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 27
Domyślnie Odp: benzyna: szarpie, brak mocy, gaz :ok

Kolego, mogę ci jedynie podpowiedzieć, że kod tego błędu oznacza usterkę obwodu jakiegoś sterownika (kody zaczynające się na P są związane z silnikiem). W języku angielskim, ten błąd brzmi dokładnie tak: "Intake Manifold Runner Control fault". Nie wiem niestety o jaki sterownik chodzi, może bardziej doświadczony forumowicz się wypowie, pozdrawiam.
LIBERO87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 19:05   #33
marcin88-21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Mielec
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: benzyna: szarpie, brak mocy, gaz :ok

witam. mam taki sam problem jak LIBERO87 i próbowałem już wszystkiego o czym pisaliście. może jakieś nowe sugestie... moje mondeo ma chwilowe braki mocy. jest jakiś czas dobrze a potem nie ma czym jechać. problem tylko na benzynie. na gazie wymiata. po przygazowaniu na benzynie w trakcie jazdy mignie parę razy check engine.
-wymieniłem wtryski
-wymieniłem świece MOTOCRAFT
-nowe kable zapłonowe
-nowy filtr paliwa
-nowa pompa paliwa
-wymieniony przepływomierz
-nowe sondy lambda oryginał itd.
POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marcin88-21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 19:26   #34
LIBERO87
ford::beginner
 
Avatar LIBERO87
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Kołobrzeg/Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3 Ghia
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 27
Domyślnie Odp: benzyna: szarpie, brak mocy, gaz :ok

Cytat:
Napisał marcin88-21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. mam taki sam problem jak LIBERO87 i próbowałem już wszystkiego o czym pisaliście. może jakieś nowe sugestie... moje mondeo ma chwilowe braki mocy. jest jakiś czas dobrze a potem nie ma czym jechać. problem tylko na benzynie. na gazie wymiata. po przygazowaniu na benzynie w trakcie jazdy mignie parę razy check engine.
-wymieniłem wtryski
-wymieniłem świece MOTOCRAFT
-nowe kable zapłonowe
-nowy filtr paliwa
-nowa pompa paliwa
-wymieniony przepływomierz
-nowe sondy lambda oryginał itd.
POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kolego, wykonaj zabieg z denaturatem (czyt. wlej 0,5l denaturatu do zbiornika wypełnionego do połowy benzyną). Ja tak zrobiłem i problem mam z głowy, chyba, że już to zrobiłeś i nie pomogło. Jeżeli tak, to radzę przyjrzeć się bliżej cewce zapłonowej, chociaż w przypadku uszkodzonej cewki, objawy powinny pojawiać się również podczas pracy silnika "na gazie". Może ktoś się jeszcze wypowie...
LIBERO87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 23:33   #35
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: benzyna: szarpie, brak mocy, gaz :ok

Cytat:
Napisał marcin88-21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. mam taki sam problem jak LIBERO87 i próbowałem już wszystkiego o czym pisaliście. może jakieś nowe sugestie... moje mondeo ma chwilowe braki mocy. jest jakiś czas dobrze a potem nie ma czym jechać. problem tylko na benzynie. na gazie wymiata. po przygazowaniu na benzynie w trakcie jazdy mignie parę razy check engine.
-wymieniłem wtryski
-wymieniłem świece MOTOCRAFT
-nowe kable zapłonowe
-nowy filtr paliwa
-nowa pompa paliwa
-wymieniony przepływomierz
-nowe sondy lambda oryginał itd.
POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sprawdź czy autko nie dostaje "lewego powietrza" . U mnie to było przyczyną tych samych problemów ktore opisujecie. Szukaj w okolicy kolektora ssącego.Pozdrawiam
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 19:40   #36
marcin88-21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Mielec
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: benzyna: szarpie, brak mocy, gaz :ok

kolektory ssące sprawdzone, nowe uszczelki, nowe wężyki podciśnieniowe, denaturat też wlany i dalej bez zmian. może ktoś jeszcze pomoże...
marcin88-21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 16:03   #37
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: benzyna: szarpie, brak mocy, gaz :ok

Cytat:
Napisał marcin88-21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolektory ssące sprawdzone, nowe uszczelki, nowe wężyki podciśnieniowe, denaturat też wlany i dalej bez zmian. może ktoś jeszcze pomoże...
Z tego co sie orientuje to chyba jeden tylko jest kolektor ssący. Najlepiej by było gdybyś go rozebrał a przy okazji zerknij sobie na klapki w kolektorze. Napisz jeszcze jak sprawdziłeś czy nie dostaje się lewe powietrze. Ps. nie czytałem poniższych (wszystkich) postówi nie wiem jakie zabiegi robiłes w celu zlikwidowania ewentualnego problemu z autkiem ale poleciłbym Ci podłączenie pod kompa, a na forum wrzuć listę ewentualnych błędów- koledzy na pewno pomogą.

Pozdrawiam
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 16:24   #38
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: benzyna: szarpie, brak mocy, gaz :ok

Ale jak check się nie świeci to błedy mogą byc?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 21:51   #39
grafi73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: Mondeo MK III
Silnik: 1.8 Dutatec HE 125
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: benzyna: szarpie, brak mocy, gaz :ok

marcin88-21 miałem takie same objawy jak Ty na PB szarpanka i mulenie a na LPG wszystko OK. Problem tkwił po stronie ustawienia gazu. Okazało się , że trzeba było poprawić mapę na gazie ( mimo, że wszystko było dobrze i spalanie i dynamika) mechanik powiedział , że jak jeździmy na gazie to po pewnym czasie komputer modyfikuje parametry mapy PB w silniku pobierając parametry mapy gazowej i wtedy jeśli jest źle ustawiona ( nawet niezauważalnie na gazie ) to potem na benzynie komputer źle dobiera mieszankę i silnik zaczyna szarpać albo mulić. Najprościej to sprawdzić robiąc reset komputera , potem samoadaptację silnika a potem przejechać cały bak tylko na benzynie bez przełączania na gaz.
grafi73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2010, 14:41   #40
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: benzyna: szarpie, brak mocy, gaz :ok

Po prostu źle wyregulowany gaz rozwala mapę pb,nie trzeba jeździć całego baku,wystarczy po resecie trochę pojeździć i będzie widać czy jest różnica.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.