Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2011, 16:47   #191
muflon137
ford::advanced
 
Avatar muflon137
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: częstochowa
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9/116
Rocznik: 2005
Postów: 367
Domyślnie Odp: klimatyzacja-szwankuje

Cytat:
Napisał stachumal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam kłopot i nie wiem czy to norma . Proszę więc o podpowiedź. Mianowicie kiedy włączam klimę zaczynają falować obroty miedzy 500 a 1200 . Po wyłączeniu klimy wszystko wraca do normy. Dzięki Wam klimę naprawiłem więc może i tu pomożecie ? Z góry dziękuję.
ja tak miałem jak padał krokowy. wymieniłem i jest ok

__________________
life is short play hard
muflon137 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2011, 11:43   #192
stachumal
ford::advanced
 
Avatar stachumal
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Świecie kuj pomorskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995r
Postów: 341
Domyślnie Odp: klimatyzacja-szwankuje

Krokowy wymieniony. Co prawda nie oryginał tylko zamiennik ale bez klimy chodzi bez zarzutu.

Czy można jakoś sprawdzić aby była pewność ?

Pozdrawiam Staszek.
__________________
Akwarystyka jest super!!!!
stachumal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2011, 11:10   #193
adi-1978
ford::beginner
 
Avatar adi-1978
 
Zarejestrowany: 31-10-2010
Skąd: Wałbrzych
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1996
Postów: 18
Domyślnie Odp: klimatyzacja-szwankuje

Witam.
Przeczytałem temat od A do Z i nie znalazłem odpowiedzi na swój problem.
Mam taki problem że jak włączyłem klimę to wentylator włączał się na drugi bieg i było ok, ale teraz nie używam klimy i wentylator cały czas pracuje na drugim biegu ??? Nawet jak silnik jest zimny. Po prostu odpalam auto i wentylator po chwili kręci się na maksymalnych obrotach. Dodam tylko że problem zaczął się po jakichś 4 dniach od naprawienia klimy. Może ktoś miał taki problem z wiatrakami ????
adi-1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 10:40   #194
mixu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2013
Model: ford galaxy
Silnik: 2,8v6
Rocznik: 1996
Postów: 3
Domyślnie klima się nie włącza

witam serdecznie,posiadam ford galaxy 2,8v6 po zimie nie włącza się klima (manual) nie słychać sprężarki nie wiem co jest może mi ktoś pomóc
mixu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 12:39   #195
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: klima się nie włącza

Zobacz czy w ogóle masz czynnik.Na rurce klimy w komorze silnika masz taki zaworek jak w oponie naciśnij go jak będzie ciśnienie to bardzo mocno syknie jak nie to szukaj nieszczelności.Na forum PRZYKLEJONYjest bardzo dużo wątków kliknij na pytania najczęściej zadawane.Miałem wcześniej MK1 to najczęściej uszkadzała się rurka w/ciśnienia na dole przy belce.Ja ją spawałem ale szybko pojawiał się wyciek obok teraz goście zakładają przewody elastyczne.Klima to temat rzeka miłej lektury.Mam 3 letnie MK3 od nowości i też 2 raz naprawiałem klimę.Pozdrawiam Miro
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 17:09   #196
mixu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2013
Model: ford galaxy
Silnik: 2,8v6
Rocznik: 1996
Postów: 3
Domyślnie Odp: klima się nie włącza

tak mam wszystko rok temu wymieniałem wszystko ale nawet jak nie ma gazu to i tak sprężarka powinna się załączyc nie wiem może jakaś wtyczka się rozłączyła ale dzięki za info pozdrawiam
mixu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 21:08   #197
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: klima się nie włącza

Sprężarka na pewno się nie załączy jak gazu nie ma bo steruje ja presostat gdybyś ją na siłę uruchomił to bardzo szybko by się zatarła bo w czynniku jest olej który ją smaruje.Sprężarkę włącza sprzęgło elektromagnetyczne zobacz czy w momencie odpalenia klimy uruchamia ci się wentylator na skraplaczu [chłodnicy].Nadchodzą upały Galaxy to akwarium więc dobrze mieć sprawną klimę.Napisz co było.Pozdro Miro.
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 21:10   #198
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: klima się nie włącza

Nie ma gazu, nie ma załączenia spręzarkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 12:31   #199
nowicjusz
ford::amateur
 
Imię: piotrek
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: kozy
Model: galaxy mk1
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Przetarty przewód (rurka)klimy

Witam.Mam problem w galaxy mk1.Przetarta rurka klimy byłem u kilku fachmanów ale kręcą nosem że nie wytrzyma długo itd.
Moje pytanie jest takie:czy można uszkodzony element "ominąć" elastycznym zbrojonym wężem o takiej samej średnicy i skręcic konkretnie opaskami? Czy ktoś może tego próbował?

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 09-05-2013 o 12:46
nowicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 18:48   #200
bodzior
ford::advanced
 
Avatar bodzior
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Trzebiatów
Model: Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 249
Domyślnie Odp: Przetarty przewód (rurka)klimy

Cytat:
Napisał nowicjusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Mam problem w galaxy mk1.Przetarta rurka klimy byłem u kilku fachmanów ale kręcą nosem że nie wytrzyma długo itd.
Moje pytanie jest takie:czy można uszkodzony element "ominąć" elastycznym zbrojonym wężem o takiej samej średnicy i skręcic konkretnie opaskami? Czy ktoś może tego próbował?
Można jak najbardziej.
Można też wspawać kawałek nowej rurki jeśli jest utleniona w miejscu pęknięcia. Na pewno to cienka rurka od osuszacza do zaworu rozprężnego.


Bump:
Cytat:
Napisał adi-1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Przeczytałem temat od A do Z i nie znalazłem odpowiedzi na swój problem.
Mam taki problem że jak włączyłem klimę to wentylator włączał się na drugi bieg i było ok, ale teraz nie używam klimy i wentylator cały czas pracuje na drugim biegu ??? Nawet jak silnik jest zimny. Po prostu odpalam auto i wentylator po chwili kręci się na maksymalnych obrotach. Dodam tylko że problem zaczął się po jakichś 4 dniach od naprawienia klimy. Może ktoś miał taki problem z wiatrakami ????
Jedz na reklamacje. Podejrzewam że 2 bieg trzyma załączony presostat na osuszaczu, spróbuj zdjąć kostkę z niego i sprawdź czy wentylatory się zatrzymają.
__________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.

Ostatnio edytowane przez bodzior ; 09-05-2013 o 18:54
bodzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.