Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2010, 00:54   #401
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jarkmerk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko górą wypiąłem mocowanie filtra paliwa i opusciłem nadło tylko wczesnij byl alternator odkręcony i jeszcze osłone turbo oraz łapa silnika była odkrecona i pod spodem lewarek potrzymywał silnik mogłem podnosic góra dół,pozdrawim i zycze udanej pracy przy tym.
to chyba jednak łatwiej odkręcić drążek

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 08:28   #402
lisutychy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tychy
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 115 2.tdci
Rocznik: 2003
Postów: 106
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Jestem po wymianie tego sprzęgła alternatora. I również u mnie sukces, koniec tego furczenia. Ps. Ja założyłem te sprzęgło z firmy maxgear za 90 zł bo akurat tylko takiego miał w sklepie i smiga git. Pozdrawiam. Altka mam 1S7TBC
lisutychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 10:37   #403
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to chyba jednak łatwiej odkręcić drążek
Witam jezeli jest prosciej to sprubój tak,ja wyjałem górą moze wiecej roboty ale wyjąłem udało się.Ale roboty jest przy wymianie tego wszystkiego moze duzo ale czasu potrzeba więcej panowie wszystko bez nerwów jarkmerk




FORD MONDEO 2.0 TDCI 130 KM
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 10:38   #404
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał lisutychy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem po wymianie tego sprzęgła alternatora. I również u mnie sukces, koniec tego furczenia. Ps. Ja założyłem te sprzęgło z firmy maxgear za 90 zł bo akurat tylko takiego miał w sklepie i smiga git. Pozdrawiam. Altka mam 1S7TBC
Witam mozesz powiedziec więcej na temat tego sprzęgła jakie są numery tego koła i gdzie kupiłes jarkmerk

ford mondeo 2.0 tdci 130 km
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 17:19   #405
Rafał R.
ford::average
 
Avatar Rafał R.
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie przejechałem już powyżej 3 tkm i wszystko wporzo! Pozdrawiam!
Rafał R. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 17:26   #406
lisutychy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tychy
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 115 2.tdci
Rocznik: 2003
Postów: 106
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jarkmerk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mozesz powiedziec więcej na temat tego sprzęgła jakie są numery tego koła i gdzie kupiłes jarkmerk

ford mondeo 2.0 tdci 130 km
Na opakowaniu sprzegła jest nalepka 1s7u10a352db ale niewiem czy to jest numer katalogowy. A na samym kole to widnial napis m.g . Wystarczy zadzwonic do sklepu i powiedziec co potrzebne. tj sprzegło alternatora do mondeo np.2003 2 Pb i wsio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam.
lisutychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 23:29   #407
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Altek można wyjąć górą nie odpinająć żadnych drążków.

Tutaj info -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ],
a tutaj jest opisany klucz do napinacza -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2010, 10:26   #408
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Thumbs up Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jarkmerk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam jezeli jest prosciej to sprubój tak,ja wyjałem górą moze wiecej roboty ale wyjąłem udało się.Ale roboty jest przy wymianie tego wszystkiego moze duzo ale czasu potrzeba więcej panowie wszystko bez nerwów jarkmerk
Podam linka gdzie zakupiłem to kółko alternatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]




FORD MONDEO 2.0 TDCI 130 KM
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2010, 21:14   #409
crocos246
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2008
Skąd: Kłodzko
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 41
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

no u mnie dziś nastała cisza... może nie całkowita ale furkoczącego paska i stukającego napinacza nie słychać. Nowe sprzęgło: znalazłem MagnetMarelli (choć w pudełku ZEN made in Brasil) za 150 zł. Altek wyjęty górą (zdjęta osłona termiczna turbiny, wzmocnienie mcphersona i wypięte mocowanie filtra paliwa - dobrze odkręcić jeszcze na zamontowanym altku tą plastikową tubę-kierownicę powietrza, łatwiej będzie go wyjąć). Czas operacji 15 minut. Potem odkręcenie starego kółka (klucz udarowy, ew. mając odsadzony oczkowy do nakrętki można wirnik przytrzymać imbusem), ostrożne obcięcie kołnierza na obudowie alternatora i oszlifowanie oraz montaż sprzęgła - kolejne 15 minut. Wrzucić altek - 15 minut. Po odpaleniu można się juz cieszyć błogą ciszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba, że tak jak u mnie rozrząd się odezwie (240kkm przebiegu) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcześniej po prostu nie było go słychać w tym hałasie napinacza..... teraz szukam postów o rozrządzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam eksperymentujących!
crocos246 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2010, 22:53   #410
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Crocos246 jaki rozrząd ?!?!? masz silnik TDDi w swoim Mondeo??? Bo w TDCi jest łańcuch, a w TDDi nie jestem pewien, ale wydawało mi się że też jest łańcuch.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.