Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2010, 00:10   #1
Jabol1908
ford::amateur
 
Avatar Jabol1908
 
Zarejestrowany: 24-07-2010
Skąd: Paczków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 9
Unhappy Mechaniczne pukanie jakby ze skrzyni biegów???

Mam mały problem z moim mondkiem ponieważ podczs jazdy przy dodaniu gazu i puszczeniu(tzw delikatne szarpnięcie) jak i równiez przy szybkim puszczeniu sprzęgła na obojętnie jakim biugu słychac wyrażnie mechaniczne pukanie (stukanie) wydobywające sie ze spodu silnika.byłem u dwóch mechaników i wymieniłem -obydwie poduszki szkrzyni biegów-lewa półośka-koło zamachowe-i wkońcu skrzynie biegów.I stuki puki nadal są,mechanicy sie poddali i mówią ze to niemożliwe,iż nie ma więcej cześci do wymiany które mogły by odpowiadać za ten dzwięk.A co najlepsze jeden z nich powiedział ze to tak już musi być(ten typ tak ma)Więc prosze o jaką kolwiek porade,sugestie.

Jabol1908 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 09:22   #2
Rafał R.
ford::average
 
Avatar Rafał R.
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Mechaniczne pukanie jakby ze skrzyni biegów???

Kolego serdeczny jest takie coś jak szukajka!!! Wiele już było na ten temat postów. POZDRAWIAM
Rafał R. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 16:38   #3
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Mechaniczne pukanie jakby ze skrzyni biegów???

Wiele było takich tematów i w żadnym konkretnej odpowiedzi.

Ja mam to samo z tym pukaniem. I dużo osób też to ma. Też wymieniłem poduszki itd. I jak pukało tak puka. W serwisach usłyszałem słowa które i ty usłyszałeś - po prostu ten typ tak ma... Ja odpuściłem - nie pogłębia się to.

Najbardziej jest to odczuwalne na 4 biegu.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 18:09   #4
Jabol1908
ford::amateur
 
Avatar Jabol1908
 
Zarejestrowany: 24-07-2010
Skąd: Paczków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mechaniczne pukanie jakby ze skrzyni biegów???

Z dnia na dzień wydaje mi sie że pukanie jest coraz częstsze i głośniejsze więc jeszcze sie zapytam:Czy podczas zmiany biegu też słyszycie ten głoś.Obojętnie z jakiego biegu na jaki.I nie da sie zmienić biegu bez pukania,staram sie delikatnie i powoli puszczać sprzęgło ale to nic nie daje.Pomocy bo nie moge spać po nocach.
Jabol1908 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 19:59   #5
motox
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: mazowsze
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM kombi
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Mechaniczne pukanie jakby ze skrzyni biegów???

Tez mam to pukanie w Mk III TDCI. Ten typ nie musi tego miec bo u mnie pojawilo sie okolo 3 miesiecy temu i za Chiny nie moge dojsc. Tez wymienilem poduszke skrzyni jak sugerowal diagnosta ale nie pomaga.. Najbardziej slychac to pukniecie podczas dodawania i odejmowania gazu lub zmianie biegow, najbardziej z 2 - 3 oraz 3 -4. Gdy Fiordzik jest zimy z ranca to przez kilka km tego specjalnie nie slychac ale jak sie troche rozrusza to zaczyna koncertowac.
Znalazlem kilka tematow na forach ale zaden nie zostal zakonczony odpowiedzia na problem.
Ostatnie posty z zaprzyjaznionego forum mondeo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Zglasza sie z tym sporo osob ale nie daja rady. Jestem na 100% pewien, ze to jakis drobiazg i kiedys dojde co to jest bo strasznie mnie to wkurza. Za tydzien bede w warsztacie u rzeczoznawcy motoryzacyjnego to moze mi cos podpowie. Napewno nie jest to dwumasa, napewno nie poduszka ale gdzies jest luz. Myslalem wlasnie o jakichs poloskachi przegubach wewnetrznych ale jesli kolega wymienil poloske i nie pomoglo to nie wiem..
Czasami obciach na miescie dodawac gazu albo zmieniac biegi bo Mundka slychac na calej ulicy :-)
U mnie rowniez po wrzuceniu 1 biegu slychac tez delikatne ciche pukniecie, tak jakby cos sie obsunelo czy opadlo delikatnie. Juz tez myslalem, ze moze skrzynia ale to u kolkegi widze tez wymienione i wtopa :-)
Na koniec okaze sie pewnie, ze nie wytrzymuje jakas srubka za 15 zl tylko zebysmy nie wymienili bez sensu wczesniej polowy auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli ktos dojdzie co to jest to niech da znac, uratuje w ten sposon nerwy i portfele wielu Mondziakow.

pozdrawiam i czekam z nadzieja na jakies info w tej sprawie..
motox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 20:48   #6
motox
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: mazowsze
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM kombi
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Mechaniczne pukanie jakby ze skrzyni biegów???

Jest podpowiedz, podobno prawa polos ma to najczesciej. Moze ktos ma mozliwosc przetestowania i sie pochwali jaki efekt ?
Stuki sa powodowane luzem na wielowypuscie połosi. Pomaga wklejenie połosi czyli wpuszczenie srodka uszczelniajacego w polaczenia wielowypustowe miedzy polosia i piasta. Po zaschnieciu srodka luzy sie kasuja. Srodek to " szczeliwo do lozysk - mocne ".
Moze mamy rozwiazanie ale trzeba przetestowac. Ja za tydzien bede mial mozliwosc tp postaram sie wyprobowac.
Nie tylko Mondeo ma ten problem, rowniez Focusy i Fusiony.. wyglada, ze znak firmowy Forda te stuki :-))
A przedmowca, ktory wymienial polos to kupowal nowke sztuke czy uzywke? Z tego co wyczytalem w sieci to w FIordach bez znaczenia, nawet w nowych sa te luzy a uzywki to jeszcze wieksze ryzyko.
motox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 22:50   #7
makten
ford::average
 
Avatar makten
 
Imię: rts
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Mechaniczne pukanie jakby ze skrzyni biegów???

"kamienie" na półośce, możesz wymieniać, ale to da ci ulgę tylko na jakiś czas... pytaj fachowca którego znasz i jesteś pewien że on powie ci prawdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
makten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2010, 21:40   #8
Jabol1908
ford::amateur
 
Avatar Jabol1908
 
Zarejestrowany: 24-07-2010
Skąd: Paczków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mechaniczne pukanie jakby ze skrzyni biegów???

Lewa półośka zakupiona nowa.Dzwięk jakby dochodził z lewej strony więc jest jakieś prawdopodobieństwo że to prawa półośka?Jest sens ją wymieniać?
Jabol1908 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.