Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2009, 20:37   #31
michau81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem maski

Witam, a może wina leży w kluczyku? Jeżeli jest mocno zużyty to będziesz miał problemy z otwarciem maski. Tak jak u mnie maskę mogę otworzyć tylko kluczykiem matką i to bez najmniejszych problemów. Natomiast główny kluczyk jest już mocno zjechany i praktycznie maski nie mogę otworzyć w ogóle.

__________________
--------------------------------------------------------------------------------
Mnóstwo małych problemów ale dzięki nim jeszcze bardziej kocham swoje MK3
michau81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2009, 00:02   #32
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem maski

Najlepsze(najtańsze) wyjście to młotek + przecinak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji mały tuning można strzelić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2009, 17:20   #33
Bizonek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 12 Grudnia 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem maski

Witam,
problem rozwiazany.

Najpierw zglosilem sie do serwisu w ktorym robie przeglady (tzn. zrobilem pierwszy raz dopiero). Jest to nieautoryzowany serwis Forda i Mazdy. Jaki bylo moje zdziwienie jak pan powiedzial ze oni sie takimi rzeczami nie zajmuja i mam pojechac do blacharza to mi zrobi!!!!
Nastepnie podjechalem do autoryzowanego serwisu gdzie poinformowano mnie ze koszt naprawy to ok 500zl. z wymiana grila oczywiscie.
Powiedziano mi ze oczywiscie na poczatku beda probowali otworzyc bez uszkadzania grila ale 9 na 10 przypadkow trzeba go uszkodzic (znajac ich to pewnie nawet by nie probowali).
Ostatecznie podjechalem do firmy ktora specjalizuje sie w naprawach zamkow samochodowych.
Naprawa trwala sporo bo 4 godziny (choc pewnie w tym czasie naprawiali rowniez co innego). Koszt raptem 90zl i wszystko ok maska otwiera sie jak nalezy.
Co ciekawe ten Pan powiedzial ze przy otwierani tzn. przy pierwszym przekreceniu kluczyka dobrze jest troche przycisnac maske wtedy te zamki sie tak szybo nie psuja.
Bizonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2009, 17:41   #34
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem maski

Bizonek to może podaj namiary gdzie wykonują takie usługi, bo nawet nie wiadomo skąd jesteś, koledzy z twoich okolic napewno będą Ci wdzięczniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 20:09   #35
Bizonek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 12 Grudnia 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem maski

Jestem z Bydgoszczy.
Firma ktora naprawila mi zamek nazywa sie "Mixpol" na ulicy 3Maja 10.

Ten nieautoryzowany serwis forda to Auto Market na ulicy inowroclawskiej 1.

Mam mieszane uczucia co do tego serwisu. Zrobilem tam przeglad i zrobili go ok ale dodatkowo poprosilem ich o sprawdzenie poziomu oleju w automacie. Nie tego zrobili tlumaczac sie brakiem mozliwosci sprawdzenia tegoz oleju. Wynika z tego ze albo Panowie maja niewielka wiedze odnosnie Fordow albo sa wyjatkowo leniwi (stan oleju sprawdza sie odkrecejac odpowiednia srobke - dowiedzialem sie o tym z tego forum po przeczytaniu linka do TIS serwisowego). Dodatkowo to olanie mnie w kwesti zamku tez mi sie nie podobalo.
Jeszcze jedna zecz. W moim Mondeo jest uszkodzone podgrzewanie fotela kierowcy. Zlecilem im zdiagnozowanie problmu. Informacje jaka uzyskalem bylo to ze najprawdopodobniej uszkodzony jest przycisk. Ale oni nie sa 100% pewni wiec mam sobie taki kupi a oni go zamontuja i zobaczymy co dalej.

pozdrawiam
Bizonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2009, 10:14   #36
bastek_m
ford::advanced
 
Avatar bastek_m
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0TDDI 147KM
Rocznik: 2001
Postów: 242
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem maski

Bizonek Daj sobie spokój z tym nieautoryzowanym serwisem, dlatego zapewne jest nieautoryzowany, patałachy i tyle:504:
__________________
Pozdrowionko
bastek_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2009, 22:06   #37
mega28
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-03-2007
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem maski

Cytat:
Napisał Bizonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

mam problem z otwarciem maski w moim mondku. Po przekręceniu kluczykiem w lewo maska odskakuje tak jak powinna niestety następne przekrecenie w prawo nic nie daje tzn. nie moge podnieść maski bo jest zablokowana.

Czy może wiecie co może być tego przyczyna i jak to usunąć?

pozdrawiam
Damian
Witaj! Ja w moim mondku miałem ten sam problem .Poradziłem sobie w taki sposób że najpierw uchyliliśmy maskę (kluczyk w lewo )potem zablokowaliśmy maskę żeby nie opadła i w atrapie obok dziury na kluczyk po lewej i po prawej stronie wywierciliśmy otwornicą dwie dziury (jak zamkniesz znaczek to nic nie widać),przez te otwory dostajesz się do śrub mocujących zamek ,trzeba je rozwiercić (zamek zrobi się lużny ) .Następnie trzeba delikatnie
pociągnąć maskę z jednej a potem z drugiej strony i usunąć te plastikowe zawleczki mocujące atrapę(ciężko ale do zrobienia).Następnie trzeba zsunąć atrapę ze zderzaka ( delikatnie bo zamek jeszcze trzyma i nie zejdzie) podgiąć lekko w górę i usunąć zamek i plastikowy łącznik przez który jest tyle kłopotu ,potem w otwór po łączniku wystarczy wsunąć większy płaski srubokręt i otworzyć maskę.Trochę roboty przy tym jest ale da się to zrobić.Najlepiej mieć kogoś do pomocy.Powodzenia!
__________________
Błądzić jest rzeczą ludzką.
mega28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 17:57   #38
Arek4791
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK3 FL
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 145
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem maski

To i ja się przyłącze do tego problemu, dziś rano nawet nie mogłem przekręcić kluczyka w lewo (tzn.kręcił się ale nie otwierał maski) więc zrobiłem tak jak pisał kolega już wcześniej o zrobieniu dziurek koło otworu na kluczyk, było troszke zabawy z rozwierceniem srób ale dało się, następnie z wielkim trudem udało mi się odczepić zawleczki które trzymaja grill (podważyłem delikatnie maske i grill i suwmiarka udalo mi się odczepić zawleczki no i udało mi się wyszarpnąć z mocowań w zderzaku, grill nadał był nie do zdjęcia ale można już było włożyć ręke do środka i zdemontowac zamek i lacznik i potem poszło juz z górki, długi płaski śrubokręt i maska otwarta, ale okazało się ze to nie wina łącznika tylko sam zamek uległ awarii, myłem go, smarowałem ale nic to nie pomagało więc postanowiłem go rozebrać i tu się zrobił duży problem, wszystkie zapadki się wysypały i była załamka, ale od czego jest net i info o naprawianiu zamków, oczywiście coś takiego znalazłem i pojechałem z wiadrem częściGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do fachowca, poskładanie zamka zajęło mu 15 sekund i zrobił lepiej niż fabrykaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale dla wszystkich teraz najważniejsze, powiedział mi że jak bym przyjechał do niego autem to otworzył by maske bez jakiej kolwiek demolkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Była fiesta 1.3
Opel signum 2.2DTI
Opel signum 3.0CDTI
Jest mondeo 2.0 TDCi
Arek4791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 14:34   #39
matgolab
ford::average
 
Avatar matgolab
 
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Łomża
Model: Mondeo MK2 kombi GHIA
Silnik: 18 TD ENDURA
Rocznik: 1998
Postów: 85
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem maski

Witam.. Ja w C-MAXie mam to samo, ale to nie wina kluczyka, bo nawet matką nie da się otworzyć matkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zaraz pójdę i spróbuję zrobić tak jak napisaliście z tym demontażem zamka.. kurde szlag by to trafił, żeby nie mogli zrobić alternatywnego otwierania klapy ;/ w moim mondeo (drugie autko) mam normalną wajchę i najnormalniej w świecie maska zwasze się otwiera, a tutaj namotali z kluczykami;/ ehh.. dam znać jak poszło..
matgolab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 21:43   #40
Piotros1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-04-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: [Mk3] Kluczyk nie otwiera maski, co robic?

Ja od wczoraj też mam ten sam problem ale po kolei:
- wczoraj próbuję otworzyć klapę, kręcę w lewo klapa się uchyla ale po przekręceniu w prawo już nic sie nie dzieje, klapy nie podniosłem.
- dzisiaj udało mi się wsunąć paluchy i odblokować zaczepy atrapy tak że udało mi się ją trochę odchylić od dołu i przy zamku tak akurat żeby użyć klucza do odkręcenia dwóch śrub mocujących zamek (nie musiałem ich rozwiercać, może poprzedni właściciel już przy nich grzebał). Po odkręceniu ostrożnie wyciągnąłem zamek poprzez uchyloną atrapę przy zderzaku. Następnie użyłem długi śrubokręt + plastikowa przedłużka która jest oryginalnie za zamkiem i w lewo, w prawo i klapa otwarta. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))

Napsikałem WD40 gdzie się tylko się dało, poskładałem wszystko do kupy (oprócz atrapy) i wszystko działało bez zarzutu.
Zadowolony zamontowałem atrapę, zamknąłem klapę i znów się nie otworzyła. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(((

Rozmontowałem wszystko jeszcze raz ,tym razem uszkodziłem troszkę atrapę + zepsułem zamek. zamek już nie chce kręcić nawet w lewo dlatego jutro jadę zawieźć go do regeneracji, a później zacznę sprawdzać co dalej jest nie tak z tą klapą.

Ostatnio edytowane przez Piotros1 ; 18-04-2010 o 21:48
Piotros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.