Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2014, 23:31   #31
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wymiana koła dwumasowego na stałe i rezonans silnika.

Witam

Napisałem tylko jak nie należy użytkować auta z dwumasą.Jest mi obojętne jak ją inni używają.Oczywiście że używam auta z dwómasą w pracy.Przejechałem 145 tys. i nie mogę zrozumieć właścicieli którzy uskarżają się na stuki przy gaszeniu i uruchamianiu silnika.

pozdrawiam

Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 08:06   #32
*Logan*
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2013
Model: -
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana koła dwumasowego na stałe i rezonans silnika.

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Napisałem tylko jak nie należy użytkować auta z dwumasą.Jest mi obojętne jak ją inni używają.Oczywiście że używam auta z dwómasą w pracy.Przejechałem 145 tys. i nie mogę zrozumieć właścicieli którzy uskarżają się na stuki przy gaszeniu i uruchamianiu silnika.

pozdrawiam
Napisałeś post wcześniej że dwumasę stosuję się z powodu podnoszenia mocy żeby tłumić drgania, to mi tak stłumiła że po założeniu blueboxa rozleciała się po ok.20 tyś. km. Więc moje koło dwumasowe obaliło Twoją teorię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I proszę nie pisać że strzelałem ze sprzęgła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
*Logan* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 09:55   #33
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Wymiana koła dwumasowego na stałe i rezonans silnika.

To i ja doleje trochę oliwy do ognia. Piszecie w taki sposób jakby 10-20lat temu nie było mocnych silników. Były.

Po prostu dwumasa powoduje lepsze wytłumienie drgań. Silnik chodzi wtedy jak pszczółka-ze sprawnym dwumasem. A że jest to rozwiązanie znacznie bardziej awaryjne i drogie od standardowego sprzęgła ze sztywnym kołem to producenta akurat cieszy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A że spora część kierowców nie potrafi posługiwać się prawidłowo sprzęgłem to fakt. Jak do tego dojdzie diesel z dużym momentem i delikatnym dwumasem to efekty potem są. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja ze swoich obserwacji zauważyłem że sprzęgło z dwumasem wymaga zdecydowanie większego wyczucia. Jest takie bardziej "maślankowate" niż z kołem sztywnym. Bardzo łatwo wpada w poślizg gdy da się odrobinę za dużo gazu przy ruszaniu, a wtedy tarcza z kołem dwumasowym płonie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I naprawdę nie trzeba jeździć jak "oferma" żeby dwumasa nie dostawała po tyłku.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 26-01-2014 o 10:03
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2020, 20:37   #34
danio78932
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-11-2020
Skąd: Wałcz
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wymiana koła dwumasowego na stałe i rezonans silnika.

Witam mam pytanie Jestem posiadaczem forda mondeo Mk4 1.8tdci 125km a mianowicie chodzi mi o sprzęgło czy jest tam dwumasa czy zwykle sprzęgło.
danio78932 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2020, 21:45   #35
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Wymiana koła dwumasowego na stałe i rezonans silnika.

W każdym Mondeo z manualną skrzynią będzie dwumasa począwszy bodajże od Mondeo Mk3...

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.