Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2014, 19:14   #1
Gostas
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 26-07-2014
Skąd: Pleszew
Model: Galaxy
Silnik: TDI
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie AFN kopci, woń oleju, wyrzuca płyn - jakie przyczyny?

Witajcie w moim AFN 110koni ostatnio dzieją się martwiące mnie rzeczy...
Zauważyłem że po przestoju w nocy rano kopcił mi ogromnymi chmurami białego/siwego dymu oraz czasami na niebiesko na ciepłym silniku. Czuć wyraźnie olej z wydechu. Z początku gdy silnik był już ciepły i wypalił nie zostawiał za sobą chmury. Dziś nawet na ciepłym widziałem w lusterku dymienie. Wcześniej zauważyłem ubytek płynu chłodniczego, również dziś po powrocie do domu pod maską zobaczyłem że wyrzuciło płyn... Olej nie przybyło nic, mocno też nie ubywa. Moc się nie zmieniła, VAG nie pokazuje błędów. Mechanik pare dni temu powiedział że dymienie poranne może być spowodowane uszczelniaczami głowicy.
Jakieś sugestie co się mogło stać? Czyżby UPG?

Dodam że czysty płyn chłodniczy zmienił kolor na ceglasty. No i mam filmik z porannego dymienia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Gostas ; 12-09-2014 o 19:17
Gostas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 22:25   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: AFN kopci, woń oleju, wyrzuca płyn

Uszczelka pod głowicą myslę że jest przyczyną. Czy masz duze ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym? Płyn masz czysty czy mętny, brudny ?
Pasowało by zrobić test na obecność CO2 w płynie.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 22:29   #3
Paintbox_team
ford::advanced
 
Avatar Paintbox_team
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: pomorskie
Model: Galaxy GHIA-WOLF CONCEPT
Silnik: 1.9 TDI 143 PS 360 Nm
Rocznik: 2003
Postów: 314
Domyślnie Odp: AFN kopci, woń oleju, wyrzuca płyn

Pierwsze co się nasuwa to uszczelka pod głowicą.... przebieg 319tkm potwierdza to.podjedz do jakiegoś dobrego medyka i niech sprawdzi płyn podczas pracy silnika na obecność spalin.na 95 % uszczelka jest wydmuchana tak że i olej i płyn idą w kolektor wydechowy, bardziej płyn z tego co piszesz.Płyn zmienił barwę bo przedostają się do niego spaliny stąd też wyrzucanie płynu...VAG nic nie pokarze bo brak sondy lambda która zwariowała by od składu spalin ze spalonym olejem i płynem chłodzącym

Bump: Stefano uprzedził mnie .... Racja od tego zacznij.test na co2 w płynie .... potem ogarnij dobrego medyka i małą kupkę pln
__________________
Pozdrawiam Marcin,niżej pozujący galuś
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=94
Paintbox_team jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2014, 15:00   #4
RudyTDI
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Jawor
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 163km at@mt
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: AFN kopci, woń oleju, wyrzuca płyn - jakie przyczyny?

Miałem podobnie jak ty w swoim AFN-ie. Oprócz zmiany koloru płynu.Po krótce: Zdjąłem głowicę zawiozłem do warsztatu, który się specjalizuje w silnikach Diesla. Myślałem że do wymiany uszczelniacze pod zaworami bo gdy moje autko stało przodem w dół to przy odpalaniu był tak siwy dym że nic nie było widac a pod górę przodem nic, przy mocniejszym depnięciu tak samo siwy. Okazało się że uszczelniacze swoją drogą ale i do tego prowadnice zaworowe były tak wyrobione że zawór miał w nich wielki luz. Po wymianie uszczelniaczy, prowadnic, planowaniu itd. wszystko jak ręką odjął. Autko śmiga aż miło, do tego nowe części + czyszczenie dokładne preparatami zaworu EGR- bo był zabity nagarem oraz okienek kolektora wydechowego, - było jakieś 60% prześwitu który miał być. Koszt w którym się zamknęła moja naprawa to z częściami i wizytą głowicy u specjalisty to ok. 1000 zł. Ale wartoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam Serdecznie.
RudyTDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.