Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2012, 19:02   #31
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Re: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?

Zgadzam sie z Cinkkkiem. W luksusowych autach sa nawet 2-3 mat wyciszajacych o roznych funkcjach a przedewszystkim sa szczelnie wylozone a ten styropian to chyba bardziej slychac niz szumy z paki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. juz bym wolal pianke wcisnac albo Stary materac :-D a pianka tez ociepla a moze wate szklana to przynajmniej nie skrzypi.

Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 22:19   #32
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: Re: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?

Cytat:
Napisał Cinekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcia które zamieścił kolega "Transolot" to prowizorka i wg mnie szkoda czasu i kasy. Albo robić coś solidnie albo w ogóle.
dlaczego pozbawiasz kolege radosci z dzielenia sie efektami jego pracy?
chlopak porobil tak jak umial albo ile mial materialu, klepnal fotki, wyslal na forum zeby pokazac i chwala mu za to.
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 22:44   #33
malysz86
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-01-2012
Skąd: Wielkopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 86
Domyślnie Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?

lepiej że robi coś ze swoim autem niż by go miał szlag trafiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i lepszy styropian niż wata szklana, wata łapie wilgoć jak kupiłem garbusa kilka lat temu to poprzedni właściciel tak uszczelniał watą szklana drzwi że miałem je do wymiany tak przegnite były od waty właśnie
malysz86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2012, 04:46   #34
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?

Nie pozbawiam go radosci, to bylo tylko przypuszczemie ze ten styropian slychac bo nie sprawdzalem a z wilgocia sie zgodze. O wilgoci nie pomyslalem i w tym wypadku pianka tez byla by do Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bani
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2012, 19:23   #35
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?

Weźmy na przykład dzwonek el. jak dotkniesz palcem to jest cichy i dźwięk innej częstotliwości bez wysokich tonów. Wystarczy kilka pasków maty bitumicznej co pewną odległość i pozbywamy się hałasu wysokotonowego. Gąbka filc eliminują z kolei tony niskie. Jak zaczynamy wyciszać to najpierw posłuchajmy gdzie i jaki hałas występuje i wtedy efekt będzie o wiele lepszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 19:07   #36
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Lightbulb Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?

Cytat:
Napisał AKIM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Weźmy na przykład dzwonek el. jak dotkniesz palcem to jest cichy i dźwięk innej częstotliwości bez wysokich tonów.
Kurcze przylozylem palec do dzwonka i nicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?????

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Glosnik jest chyba z tylu obudowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie podloga tez jest tylko czesciowo wylozona i wcale nie za duzo. Mam kawelek na nadkolu i wieksza czesc pod nogami do tego pasek na stopniu i to wszysko wiecej fabrycznie nie mialem ale chyba daje rade bo nie jest glosno. Do tego mam gabke pod wykladzina ktora pewnie zbiera reszte dzwiekow. Porobie zdjecia i wstawie na weekendzie bo ciekawy jestem czy macie wiecej czy mniej takich mat.
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 21:28   #37
Stavros
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 19-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: Hi Cube
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?

Ja mam u siebie oslone (hi cube ostatni 2001 2.5T) filcowa na masce customowa, dodatkowe wygluszenie sciany grodziowej i kabiny po obu stronach (z filcu zafoliowanego i dopiero ulozonego zas pod spodem gabka zafoliowana szczelnie), oslona silnika customowa z dorabianymi mocowaniami zeby bylo to funkcjonalne oraz ori oslone skrzyni biegow.

Pracy wiele przy tym nie bylo jako ze jakas tam ''drobna'' wprawe sie ma, a efekt super choc wciaz glosno w porownaniu do nowych sprinterow czy srafterow.

Dopiero wygluszenie zafoliowana gabka scian, drzwi, tylnego podwozia i tylnych drzwi + caly sufit daly efekt lepszy niz wygluszenie auta osobowego.

Ale zeby byc szczerym....

Jesli jestescie w stanie rozebrac i zlozyc osiolka samodzielnie tak by pozniej nie stukal i nie trzeszczal + macie zgrzewarke do folii.

To koszt folii i gabki + drut oporowy do cieci gabki to zaledwie 200-300zl + blachy i filc na zrobienie reszty jakies 200zl i jakis tydzien dzien w dzien.

Zchodzi dlugo bo trzeba pomocowac gabki i filce tak by nie stala miedzy nimi a podwoziem woda i uprzednio trzeba wyszorowac podwozie na blysk kontowka i zabiteksowac ze 3-5 razy zeby warstwa byla na 1000% szczelna i dlugowieczna.

Ja np kleilem filce i gabki na biteks jeszcze swierzy i dodatkowo opryskiwalem po wyschniecli paczki z gabkami i filcami po zewnatrz by uszczelnic wszelkie nieszczelnosci i laczenia folia/karoseria by nie dostawala sie gdzies woda.


I teraz plenta calej zabawy....

Dlaczego zrobilem to?
-bo wyremontowalem blachy, byly w kwasie i od nowa spawane, uszczelniane malowane itd....
-bo auto mechanicznie tez przeszlo generalke od osi po silnik....
-bo dolozylem wiekszosc dostepnych na rynku opcji...
-bo ze wzgledu na stan obecny i komfort dzieki dodanym opcjom i remoncie nie zamierzam sie go pozbywac przez conajmniej 10L
-bo po remoncie pali mi 7L w trasie zaladowany w porywach do 8L

Dlaczego bym tego nie robil gdyby nie w/w punkty?
-jesli nie ma wyremontowanego podwozia to takie modyfikacje jedynie ulatwia wodzie utrzymywanie sie w szczelinach juz zkorodowanych
-kupa roboty na marne skoro niebawem bedzie trzeba to rwac do spawania
-szkoda kasy i czasu jesli auto jest w stanie zachecajacym do sprzedazy/pozbycia sie w najblizszych 4 latach

To moja opinia na temat a wiadomo ze opinie maja do sie bie to ze sa subijektywne hehehe


Temat odswierzylem zeby rzucic pomysl jak mozna wygluszyc osiolka wrecz absolutnie bo nigdzie na forach takiego patentu nie widzialem.
Stavros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2012, 08:36   #38
kubasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Kamieniec/Gliwice
Model: c-max hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?

A czy można mata filcowa wykleic drzwi kierowcy po wewnętrznej ściance czy tam spływa woda? Czy lepiej wykleic na boczkach a nie na gola blachę?
kubasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 22:41   #39
Stavros
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 19-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: Hi Cube
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?

NO ja dalem filc tylko tam gdzie jest cieplo i w miare sucho w drzwiach tez dalem zafoliowana gabke tyle ze ciensza 3cm bo szyby mam elektryczne i malo tam miejsca ogolnie na wytlumienie.
W drzwiach leje sie woda i to niezle.
Ja swoje wypiaskowalem od srodka mimo kompieli w kwasie zeby zrobic wzery i najpierw zaizolowalem je podkladem cynkowym i bitexem kilka razy i dopiero na to zafoliowana gabke. Filc mozna pod atrapke drzwi dac ale nie wiele go tam wchodzi.
Stavros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.