Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2013, 17:28   #111
rydlon
ford::beginner
 
Avatar rydlon
 
Zarejestrowany: 22-06-2009
Skąd: ŚREM
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1997
Postów: 31
Domyślnie Nagrzewnica

Witam , właśnie wymieniam nagrzewnice w galaxy 1.9 tdi bo śmierdziało i szyby parowały,okazało się że troszkę zgniła a moje pytanko jest takie :
czy w galaxy MK1 97r. są takie ( nie wiem jak to nazwać )termostaty co puszczają płyn do nagrzewnicy dopiero jak się silnik w jakimś stopniu nagrzeje?tak było w GOLFIE II.
pzdr.rydlon

Bump: 20130820_153425.jpg

a tak wyglądała

Bump: 20130820_122258.jpg

tak wygląda GALAKTYKA w oczekiwaniu na nagrzewnicę

rydlon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2013, 22:29   #112
Sebek1002
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Myszków
Model: Ford Galaxy MK1
Silnik: 2.8i V6
Rocznik: 2000
Postów: 122
Domyślnie Odp: Nagrzewnica

Jeżeli nie założył nikt to nic takiego nie ma, słyszałem jednak że na tylną coś takiego jest ale czy to prawda to nie wiem.
Hehe to kolego jak złożysz swój to może podstawię Ci swojego z tym samym problememGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zabieram się już od tamtej zimy i zebrać się nie mogę, będziesz miał praktykę to pojdzie Ci o wiele szybciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sebek1002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2013, 23:49   #113
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Nagrzewnica

Cytat:
Napisał rydlon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy w galaxy MK1 97r. są takie ( nie wiem jak to nazwać )termostaty co puszczają płyn do nagrzewnicy dopiero jak się silnik w jakimś stopniu nagrzeje?
Cytat:
Napisał Sebek1002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
słyszałem jednak że na tylną coś takiego jest ale czy to prawda to nie wiem.
prawda termostat jest w trójniku i na tył puszcza dopiero od 50*

Ostatnio edytowane przez galo ; 20-08-2013 o 23:51
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 09:23   #114
rydlon
ford::beginner
 
Avatar rydlon
 
Zarejestrowany: 22-06-2009
Skąd: ŚREM
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1997
Postów: 31
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Sebek1002 jak się sprężysz to w jednym dniu to zrobisz,rozebranie zajęło Mi około 5 godzin a teraz czekam na nagrzewnice,może dziś przyjedzie.

pytałem o te termostaty bo mi długo się nagrzewa(termostat nowy),może już puszczają cały czas do tylnej nagrzewnicy , co gdybym odłączył tylną nagrzewnice,wymontował te trójniki , wstawił rurki i podłączył tylko przednią?czy silnik nie będzie się przegrzewał?

Ostatnio edytowane przez rydlon ; 21-08-2013 o 09:34
rydlon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 10:11   #115
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

jak zaślepisz tył to będziesz marzł zimą w aucie.
sprawdź termostat główny na przednią chłodnicę, możę on jest winowajcą tego, że auto się nie grzeje.

widzę, że to diesel - musisz uruchomić dogrzewacz: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 14:00   #116
rydlon
ford::beginner
 
Avatar rydlon
 
Zarejestrowany: 22-06-2009
Skąd: ŚREM
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1997
Postów: 31
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

i tak nigdy nie używam nawiewu z tyłu,termostat jest nowy zakładałem w zeszłym roku przed zimą,o jakim dogrzewaczu mówisz ja mie mam vebasto
rydlon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 00:05   #117
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak zaślepisz tył to będziesz marzł zimą w aucie.
Ja zaślepiłem i właśnie szybciej robi się ciepło zresztą nie tylko ja no i ja mam benzynę ale w dieslu też powinno być cieplej po zaślepieniu tylnej nagrzewnicy a swoją drogą to może dogrzewacz padł powinieneś mieć.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 12:19   #118
rydlon
ford::beginner
 
Avatar rydlon
 
Zarejestrowany: 22-06-2009
Skąd: ŚREM
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1997
Postów: 31
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

czytam,czytam i nie wiem o co chodzi z tym dogrzewaczem czy ja go mam wogóle?czy to jest to coś pod podłogą jak widziałem na fotkach?,czujnika temp. pod podszybiem też raczej nie mam,idzie tam wiązka kabli do silnika wycieraczek z niej wychodzi dodatkowa kostka ale niema tam żadnego czujnika

zrobiłem kilka fotek tej kostki,ta duża jest od wycieraczek a ta mniejsza wychodzi z całej wiązki i niema tam czujnika:
20130823_160735.jpg
20130823_160743.jpg
20130823_160830.jpg
czy to ta od dogrzewacza?jeśli tak to jak ją zewre to co powinno się stać tzn.czy będzie słychać czy dogrzewacz się załączył czy też temp. silnika szybko będzie wzrastać.

znalazłem fotki czujnika i pompki i przy zdjęciu czujnika jest wiązka kabli i osobny czarny który z niej wychodzi jak u mnie tylko że czujnik chyba jest pod coś innego podłączony
czujnik.jpg
a tu pompka u mnie na foto tego nie widać
pompka.jpg

może Ja niemam tego dogrzewacza?

Ostatnio edytowane przez rydlon ; 23-08-2013 o 18:10
rydlon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 20:04   #119
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

dogrzewacz siedzi przy tylnym lewym kole - pod podłogą.

poczytaj wątek o dogrzewaczu, musisz go mieć i warto go uruchomić , chyba że auto jest z USA, to tam nie montowali - możesz wówczas zamontować.

do galo:
oczywiście, że będzie się szybciej nagrzewał, bo mniej płynu do ogrzania. Przy krótkich zimowych dystansach w pojedynkę to mozę meić sens (choć nie wiem czy warto bo motor benzynowy i tak szybko sie nagrzewa), ale jak pojedziesz w dłuższą trasę to neistety z tyłu będzie zimno.
Ale to tak naprawdę marne rozwiązanie. Lepeij wstawić zawór pod podłoga, jest mnóstwo meijsca. Tanio - poprostu motylek hydrauliczny, lepiej zawór sterowany elektromagnesem, a jeszcze lepiej termostat, który puści płyn na tyl gdy ten ogrzeje się np. do 70 stopni.

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 24-08-2013 o 10:40 Powód: przy lewym kole oczywiście
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 02:31   #120
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dogrzewacz siedzi przy tylnym prawym kole - pod podłogą.
powiedział bym że przy lewym kole tam gdzie idą rurki.




Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do galo:
oczywiście, że będzie się szybciej nagrzewał, bo mniej płynu do ogrzania. Przy krótkich zimowych dystansach w pojedynkę to mozę meić sens (choć nie wiem czy warto bo motor benzynowy i tak szybko sie nagrzewa), ale jak pojedziesz w dłuższą trasę to neistety z tyłu będzie zimno.
Ale to tak naprawdę marne rozwiązanie. Lepeij wstawić zawór pod podłoga, jest mnóstwo meijsca. Tanio - poprostu motylek hydrauliczny, lepiej zawór sterowany elektromagnesem, a jeszcze lepiej termostat, który puści płyn na tyl gdy ten ogrzeje się np. do 70 stopni.
Oj ma sens i naprawdę warto mimo że to benz.
Pisząc żeby zaślepić miąłem na myśli jakieś odcięcie tyłu a osobiście mam elektrozawór sterowany termostatem i puszcza dopiero przy chyba 88* na tylną nagrzewnice.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.