Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2009, 16:02   #11
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

dwumasa mi sie sypie - tak nabalaganila w rozruszniku ze nie moglem odpalic - teraz pierwsze zgrzytniecie i wymieniam ja zeby znowu nie bylo przymusowego holu

__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 16:06   #12
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Audi czy VW ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )nigdy nie kupię więc o Mondeo nie mogę nic złego powiedzieć.
Rozwaliłeś mnie tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zara to wkleje na forum volksa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 16:22   #13
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Wiem, ze zaraz mnie ktos zlinczuje, ale co tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam, ze to Moj pierwszy Diesel z Turbo i CR, mialem kiedys zwyklego klekota 1.9D i nie dzialo sie z niem kompletnie nic.
Odkad kupilem Mondziaka (wazne-full service history, wszystkie rachunki nawet za najmniejsza wymieniana czesc) stoi on czesciej w warsztacie niz nim jezdze.
Niestety mnie doknela dosc kosztowna sprawa a mianowicie wtryski - tak na dzien dobry - czyli koszt okolo 900 funtow za 3 sztuki.Na szczescie zrobili mi to na gwarancji - uffff, niestety to nie koniec problemow bo uszczelniacz od jednego wtrysku jest walniety i znow musze oddac samochod do serwisu.Nie jest to kosztowna zabawa i jezdzic samochodem moge, ale to kolejna usterka.O korozji nie wspominam bo to inna bajka.
Moim zdaniem jesli kupowac Forda TDCI to albo nowego, albo z malym przebiegiem, wtedy mozna uniknac przykrych niespodzianek - niewatpliwie nie sa to dlugowieczne silniki i do tego bardzo kosztowne w naprawie - nie wiedziec czemu bo zazwyczaj czesci do Fordow (przynajmniej u mnie ) byly zawsze niskie.
Niewatpliwie silniki te maja bardzo dobra kulture pracy, sa dynamiczne i przyjemnie sie nimi jezdzi - zeby tylko nie te awarie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 18:06   #14
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozwaliłeś mnie tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zara to wkleje na forum volksa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sama prawda...gó*** nie auto. Może być bity, kręcony, złożony z 4 innych ale co tam...ważne że to VW w TDi. Common Rail ?? No żarty jakieś...dla VW to jest nieosiągalne.Zatrzymali się na epoce "majzla i młota" czyli TDi. Kopcący cholerny traktor....
No nie jest tak SrebnaStrzała?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdro...
Ktoś pisał o dwumasie, no niestety tez wymieniałem, sprzęgło też. Z robotą 2500zł. Sypie się koło pasowe, hamulce-tarcze plus klocki do wymiany, w tym tygodniu zmieniam olej i wszystkie filtry orginał drugi raz w tym roku ;/ No to co, mam sprzedać ?? Nie...psuje się ale NIGDY mnie nie zawiódł, jest jak przyjaciel, zawsze można na nim polegać a on się odpłaci przyjemnością z jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Snajper_881 ; 03-11-2009 o 18:08
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 18:24   #15
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

No moze i traktor, ale 5.0 czy 6.0 TDI nie pogardzilbym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaden CR nie damu rady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 18:57   #16
ilb
ford::average
 
Avatar ilb
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 118
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Common Rail ?? No żarty jakieś...dla VW to jest nieosiągalne.Zatrzymali się na epoce "majzla i młota" czyli TDi. Kopcący cholerny traktor....
Tak tak...
Nie wspomnę o naprawdę bardzo dobrym silniku 2.0 TDI CR, który już nie charakteryzuje się gwałtem akustycznym (jest wręcz przeciwnie, jak na 4 cylindry pracuje w sposób zadziwiający, szczególnie przy dodatkowym wygłuszeniu), a spalanie pozostało na śmiesznie niskim poziomie.
3.0 też jest na listwie, kolejny bardzo przyjemny silniczek w grupie fałweja.
Nie żyjmy stereotypami Panowie i Panie.

aaa no i najnowszy dzieciak, jeszcze chyba nawet mu pępowiny nie odcięli - 1.6 TDI...
ilb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 08:05   #17
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Każdemu czasem się uda wyprodukować coś dobrego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym razie VW jest zdecydowanie zbyt drogi w stosunku do jakości i w tym jest chyba pies pogrzebany. A do tego jego awaryjność nie jest wcale mniejsza niż Forda.
Dlatego chyba jednak lepiej zaoszczędzić trochę kupując Forda i mieć na ewentualne naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 08:24   #18
Gregor90
ford::average
 
Avatar Gregor90
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Katowice/Orzesze
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 10.2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

2.0 TDI CR powiadasz... Dalej tak jak w 2.0TDI wybuchają turbiny? Proszę Cie nie mów mi o nowych dieslach VW. Im nowszy tym więcej problemów. Jedyne TDI które było dobre i je szanuje to 1.9 90 i 110 KM. Większość nawet nie wie, że tam nie było słynnych pompowtryskiwaczy, a pompa rotacyjna. Owszem konstrukcja z epoki kamienia łupanego, ale przepaliła wszystko i była bezawaryjna(gdyby nie ta kultura...). Te silniki były montowane nawet w octaviach po lifcie. U mnie w rodzinie zrobila 450kkm od nowości. No i druga strona: 2.5 TDI montowane np. w popularnych A6. Wszyscy jadą po układzie paliwowym TDCI. A ja wybrałem TDCI bo koszt naprawy był mniejszy niż 2.5 TDI. Tyle w temacie.
Gregor90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 10:31   #19
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Tak kolega taju25 ma racje nietylko ford sie psuje ,mam w firmie dwa mercedesy c klasse 2008 rok i same problemy, volvo s40 tez . a w wectre c siada turbina poprostu kazde autko sie psuje ,tylko nikt otym niemowi glosno.......
ja twierdze ze FORD TO SUPER AUTKO Z MALYMI NIEDOCIAGNIECIAMI TAK JAK WIELE INNYCH SAMOCHODOW i pomimo tego zawsze pozostane wierny fordowi ............
a jest to niepierwszy i nieostatni FORD
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 16:38   #20
marcin1051
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: RUMIA
Model: MONDEO
Silnik: 2,2TDCI 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 129
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Tak z innej beczki czy kontrolka sprężynki ma dwa kolory(żółty i czerwony)bo nie wiem czy dobrze kojarze.Dzis mi się zapaliła i mrugała(kolor żółty) przy odpaleniu ,zgasiłem zapaliłem i ok.przejechałem 10-12km.Nie wiem kiedyś się zapaliła i wydaje mi się że była czerwona.
marcin1051 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.