Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2010, 20:31   #1
Henio80
ford::average
 
Avatar Henio80
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: woj. Pomorskie
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Światła do jazdy dziennej

Witam. Mam zamiar kupić takie światła [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Może wiecie które są lepsze ,może ktoś z was je montował w FF1 (jakieś pomysły gdzie je zamontować z przodu?) Pozdro

Henio80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2010, 14:41   #2
kur2
ford::average
 
Avatar kur2
 
Zarejestrowany: 14-01-2009
Skąd: Żory
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 swap 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 81
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Czesc. W moim przypadku problem świateł dziennych rozwiązał się sam. Mianowicie zakupiłem nowe lampy właśnie takie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak to w foce 99 migacze w zderzakach, szukałem lampy bez migaczy ale nie znalazłem nic. W miejsce migacza zabuduję 2 żarówki zwykłe lub ledowe i już będą światła dzienne. Byłem je ustawić na stacji kontroli pojazdów i zapytałem o to- jak najbardziej może być. Tylko by było zgodne z prawem musi spełniać wymagania zamieszczone tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Polecam również zakup tego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

A co do montażu to widziałem foke z takimi światłami, były zabudowane w zderzaku gdzieś w okolicach migaczy fok przed liftem, nawet fajnie to wyglądało.
kur2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2010, 15:20   #3
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Henio80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie je zamontować z przodu?
W atrapie dolnej koło halogenów nie trzyma wymiarów przepisowych,nad halogenami by pasowoało ale jak to zrobić.Za taką kasę 369zł to można cały karton żarówek kupić i n ic nie kombinować,ale to twoja sprawa.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2010, 16:43   #4
kur2
ford::average
 
Avatar kur2
 
Zarejestrowany: 14-01-2009
Skąd: Żory
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 swap 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 81
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Nie doczytałem na aukcji tej za 369 jest moduł w zestawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choć tyle bym nie dał
kur2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2012, 19:01   #5
robben18
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Podłączenie świateł do jazdy dziennej

Witam..

Wiem, wiem.. temat wałkowany wielokrotnie, ale konkretnej odpowiedzi na pytanie dotyczące podłączenia świateł dziennych w Focusie I nie znalazłem..

Otóż kupiłem sobie takie właśnie światła i mam problem z podłączeniem.. Mam juz swiatła zamontowane w kratkę itd. Pozostało podpięcie się pod źródło prądu. No i mam 3 kable.. Czarny - minus do akumulatora. Z tym nie ma akurat problemu.. Natomiast mam problem z pozostałymi dwoma.. Jeden ma być do świateł postojowych. Ale gdzie? Czy mam ten kabel wciskać gdzieś do oprawki żarówki??
Nie posiadam za bardzo jakichś specjalistycznych narzędzi, żeby np. wpiąć się w kabel, a kroić i lutować się chyba nie za bardzo opłaca..

Trzeci kabelek ma iść na "+ po zapłonie". Czytałem że może być silniczek wycieraczek lub wentylator chłodnicy.. Ale takie samo pytanie jak wyżej.. W którym dokładnie miejscu mam się wpiąć?

Wybaczcie mi proszę, ale nie miałem nigdy zbyt wiele do czynienia z elektryką w samochodzie.. Z drugiej strony nie chciałbym z tym latać po fachowcach, bo to chyba dla nich będzie to zbyt śmieszne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rzućcie Panowie pare konkretnych porad dla laika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dzieki z góry
robben18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2012, 19:45   #6
Maciej78
ford::average
 
Avatar Maciej78
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-10-2007
Skąd: Słowikowo
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 140
Domyślnie Odp: Podłączenie świateł do jazdy dziennej

A więc "+ i -" podłączyłem bezpośrednio pod akumulator. Trzeci kabel do świateł postojowych, wyciągnąłem kostkę z reflektora i znalazłem zasilanie od postjówek, następnie wlutowałem się w ten przewód i zaizolowałem taśmą.
Maciej78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2012, 19:53   #7
robben18
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Re: Podłączenie świateł do jazdy dziennej

+ też pod akumulator?? na schemacie mam, że powinien iść pod cos co wlącza sie razem z zapłonem.. To nie ma znaczenia?

Dodam, że światła, które kupiłem mają wbudowany "Automat", czyli powinny same wyłączać się wówczas, gdy włączone zostaną światła postojowe/mijania.
robben18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2012, 20:05   #8
Maciej78
ford::average
 
Avatar Maciej78
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-10-2007
Skąd: Słowikowo
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 140
Domyślnie Odp: Podłączenie świateł do jazdy dziennej

Też mam automat i "+ i -" mam podłączone pod aku tak miałem na schemacie. Po włączeniu postojówek, światła do jazdy dziennej się wyłączają.
Maciej78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2012, 20:06   #9
robben18
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Re: Podłączenie świateł do jazdy dziennej

Hmmm.. No ok sprobuje.

A co do tego plusa przy postojowych to nie pamietasz może jaki kolor miał ten kabel? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robben18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2012, 20:14   #10
Maciej78
ford::average
 
Avatar Maciej78
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-10-2007
Skąd: Słowikowo
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 140
Domyślnie Odp: Podłączenie świateł do jazdy dziennej

Ja u siebie mam pomarańczowy z niebieskim paskiem (kabelek). A tu masz linka może pomoże ci z plusem, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], na tej stronie jest pokazane pod który można podpiąć się bezpiecznik aby mieć "+" i za dużo nie kombinować, może ci ten link pomoże.
Maciej78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.