Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2012, 16:09   #31
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Czy zapali bez świec żarowych?

Cytat:
Napisał lop30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Ja w swojej foczce w czwartek rano przy -15 po bólach, ale odpaliłem. Mimo spalonych wszystkich świec....
moze ale po ciezkich bolach....jak bedziesz dlugo krecil to na wskutek sprezania gazu cisnienie ogrzewa silnik i w koncu dojdzie do samozaplonu. Tylko ciekaw jestem ile tak kreciłes bo mysle ze chwilke to trwało.... ?

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 16:34   #32
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: Czy zapali bez świec żarowych?

Moim poprzednim samochodem był Focus z silnikiem 1,8 TDCi więc mam pewne obserwacje związane z zimową eksploatacji silnika Diesla, wiele osób pisze o świecach żarowych, kompresji, złym paliwie, filtrach itd natomiast mało się mówi o wpływie stanu technicznego rozrusznika na możliwość uruchomienia silnika w niskich temperaturach a ja akurat przerabiałem ten temat, gdy tylko spadła temperatura zaczęły się problemy na szczęście znajomy doradził mi zajrzenie do rozrusznika, zrobiłem to okazało się że tulejki były znacznie wyrobione, kupiłem nowe zamontowałem i wszystkie problemy z zimowym zapalaniem zniknęły a nalepsze jest to że koszt całej operacji wynosił 12 złotych za tulejki + własna robocizna i to daję pod rozwagę tym wszystkim co słuchają rad mechaników zazwyczaj proponujących rozpoczęcie naprawy od wymiany najdroższej części.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 16:43   #33
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Czy zapali bez świec żarowych?

malo sie mowi ale wszyscy wiemy ze rozrusznik jest tak samo wazny jak akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i swiece.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 17:45   #34
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Czy zapali bez świec żarowych?

filtr FIAAM symbol OP543 - 20 zl dalem
byl tez z MANN-a za 31 zl podobno wloski ale kupilem tanszy (taki byl przed filtronem i bylo oki )
p.s dzis po 7 godzinnym postoju na parkingu odpalil jak benzyniak bez zadnych problemow a bylo -14* C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Uziu ; 06-02-2012 o 17:47
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 18:08   #35
roosvelt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2011
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Czy zapali bez świec żarowych?

Siema.
Ja tez uwazam ze mozna odpalic. Ja osobiscie przy wszystkich 4 spalonych swiecach przy -17 odpalałem, ale fakt trzeba bylo sporo krecic. Ale odpalał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Teraz po wymianie swiec na NGK pali od strzała. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Reasumujac 240zł mniej ale warto było. zero problemów na mrozie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
roosvelt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 18:11   #36
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Czy zapali bez świec żarowych?

a czemu az 240 zl zaplaciles ? NGK to tobre swiece ale cena przestepna
to musiales sporo krrrrrreeeeeccccciiiiiicccccc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 08:49   #37
beata223
ford::amateur
 
Imię: Beata
Zarejestrowany: 03-01-2012
Skąd: Oborniki Śląskie
Model: Ford Focus kombi
Silnik: TDCI 1.8 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czy zapali bez świec żarowych?

Witam!
Podłączę się do tematu. Problem zaczął się miesiąc temu. Napiszę, co zostało zrobione: regeneracja wtrysków, czyszczenie zbiornika i przewodów paliwa, sprawdzenie pompy i wymiana łożysk. Samochód odebrałam z warsztatu 27.01.12 ale okazało się, że pompa źle uszczelniona i wyciek paliwa. Diagnoza zapadła w poniedziałek. Do czwartku palił ok. W czwartek samochód do odstawienia na warsztat nie odpalił. Odnosiłam wrażenie, że nie dochodzi paliwo. Odpalił na zaciąg na lince. Wczoraj odebrałam z warsztatu. Palił ok. Niestety rano (stoi pod chmurką) problem: odpalił, ale zaraz zgasł. Czy to zamarznięte paliwo? A może znowu coś spartolili mechanicy? Co robić?
beata223 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 09:22   #38
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Czy zapali bez świec żarowych?

diagostyka i kody bledow musisz miec po takiej nieudanej probie odpalenia.
nieda sie w taki prosty sposob odpowiedziec na twoje pytanie co jest przyczyna..choc skoro zapalil to przypuszczam nie szczlelnosc ukladu paliwowego.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 14:48   #39
roosvelt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2011
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Czy zapali bez świec żarowych?

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czemu az 240 zl zaplaciles ? NGK to tobre swiece ale cena przestepna
to musiales sporo krrrrrreeeeeccccciiiiiicccccc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czemu juz tłumacze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
41zł za sztuke + 70zł wymiana u mojego mechanika co daje nam w zaokragleniu 240zł. cena 41zl po znizce, normalnie krzyczeli ok 50zł
i takkk musialem czasem krecic po 30 sekund i za trzeciz razem zapalał, a z tylu auta byla chmura jakbym starego jelcza odpalal hehehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roosvelt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 17:19   #40
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Czy zapali bez świec żarowych?

o czyli w moim wypadku zaoszczedzielm 70 pln za wymiane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tez ngk mam wsadzone placilem po 40 zl/szt. czyli tak samo a wymiana to widze drogawa sprawa
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.