Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2017, 20:21   #1
Żółty
ford::amateur
 
Avatar Żółty
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-07-2017
Skąd: Wrocław/ Brzeg Dolny
Model: Focus Mk3/ Mondeo Mk2
Silnik: 1.6TDCI 115KM/ 1.8 16V 115KM
Rocznik: 2012 /1997
Postów: 9
Question Oświetlenie wnętrza led, po zamknięciu drzwi ledy ciągle lekko się żarzą

Mój problem polega na tym ,że po wymianie żarówki C5W na ledową po zamknięciu drzwi ledy ciągle lekko się żarzą. Jest to prawie niezauważalne ale po sprawdzeniu multimetrem okazuje się ,że przy zamkniętych drzwiach na stykach jest napięcie 4,2V. Odpiąłem wszystkie krańcówki i wynik wcale się nie zmienił.
Auto nie było fabrycznie przystosowane do ledów więc domyślam się ,że moduł komfortu który odpowiada za ściemniacz może zredukować napięcie na lampkę do tych 4V które nie wystarczą aby zapaliła się standardowa żarówka C5W ale ledowa już tak.

Czy moje przypuszczenia są słuszne czy moduł komfortu robi mnie w jajo?


Ostatnio edytowane przez Żółty ; 15-08-2017 o 20:33 Powód: Źle napisany tytuł temat. - Problemy to każdy ma i szuka tu pomocy
Żółty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2017, 20:37   #2
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Oświetlenie wnętrza led, po zamknięciu drzwi ledy ciągle lekko się żarzą

Jest temat o tym nie ktorym kolega tez tak sie dzialo
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2017, 20:40   #3
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,619
Domyślnie Odp: Oświetlenie wnętrza led, po zamknięciu drzwi ledy ciągle lekko się żarzą

A że tak zapytam, jakiej firmy i za ile kolega kupił rurkę LED? Jeśli to jakaś chińska taniocha to tak się właśnie będzie działo, dodatkowo z czasem może się pojawić fajny stroboskop... Ja zawsze kupuję markowe ledy (philips albo osram) i nigdy nie miałem problemów z żarzeniem, a przykładowo podświetlenie tablicy rejestracyjnej działa mi już 5 lat bez kłopotów. Poza tym focus nie posiada magistrali CAN, która robiłaby kłopoty. Dobre ledy to podstawa.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 09:48   #4
Żółty
ford::amateur
 
Avatar Żółty
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-07-2017
Skąd: Wrocław/ Brzeg Dolny
Model: Focus Mk3/ Mondeo Mk2
Silnik: 1.6TDCI 115KM/ 1.8 16V 115KM
Rocznik: 2012 /1997
Postów: 9
Domyślnie Re: Odp: Oświetlenie wnętrza led, po zamknięciu drzwi ledy ciągle lekko się żarzą

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest temat o tym nie ktorym kolega tez tak sie dzialo
Mógłbyś podesłać link? Będę niezmiernie wdzięczny.


Co do samej żarówki led to producenta niestety nie znam ale dałem za niw 28zł wiec wnioskuje ze jest to droższy chinol.


Czy ktoś z posiadaczy foki mk1 mógłby sprawdzić czy u niego po zamknięciu drzwi tez jest jakieś znikome napięcie tak jak u mnie?
Żółty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 12:07   #5
Tomaszstn
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Oświetlenie wnętrza led, po zamknięciu drzwi ledy ciągle lekko się żarzą

Ja kupowałem w sklepie w Zabrzu, za całość wnętrza i tablice oraz pozycje z przodu zapłaciłem coś ponad 250 zł ale dokładnie która ile kosztowała to nie pamiętam. Mają swoją stronę na allegro, bodajże sklepledowy. Nic mi się nie żarzy, już bodajże 3 rok wszystko śmiga idealnie. Auto na razie stoi u lakiernika, jak wcześniej nikt nie sprawdzi to jak odbiorę to zobaczę czy jest jakieś szczątkowe napięcie.

Bump: Nawet znalazłem:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=21338581&order=m
Ja mam blisko z Gliwic więc kupuję w sklepie.
Tomaszstn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 19:58   #6
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Re: Odp: Oświetlenie wnętrza led, po zamknięciu drzwi ledy ciągle lekko się żarz

Cytat:
Napisał Żółty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś podesłać link? Będę niezmiernie wdzięczny
Tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.