Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2009, 09:24   #1
Detail
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Kristiansand/Lubawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Awaryjnosc ST220 a 2.2 TDCI

Drodzy koledzy! Zastanawiam sie nad kupnem mocnego mondeo. Chodzi o to zeby samochod dawal przyjemnosc z jazdy i jednoczesnie byl pojazdem rodzinnym, czyli wchodza w gre wersje nadwoziowe: kombi lub ewentualnie hatchback. Samochodem przez wiekszosc roku przebywam za granica gdzie naprawy sa drogie, wiec samochod serwisuje i naprawiam w Polsce. A wiec drugim niezmiernie istotnym kryterium jest bezawaryjnosc samochodu. W gre wchodza dwa modele ST220 i 2.2 TDCI. Wiem, ze 2.2 TDCI pali mniej ale jak jest z jego bezawaryjnoscia, bo jezeli trafi mi naprawiac wtryski, pompe ale turbo to caly zysk na paliwie idzie bokiem, a jak jakas z tych usterek przydarzyla by mi sie za granica to juz w ogole porazka. A jak jest z awaryjnoscia ST220? Czy to jest silnik bardzo trwaly? Mniej awaryjny niz 2.2 TDCI? Z tego co czytam forum i z moich obserwacji to silniki benzynowe sa bardziej trwale niz nowoczesne diesle i bardziej niezawodne. Uzytkuje mondeo z silnikiem 2.0 benzyna i chodzi rewelacyjne a jak jest z ST220? Prosze o wasze opinie.

Detail jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 10:05   #2
krzyST200
ford::advanced
 
Avatar krzyST200
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: VW Passat B6
Silnik: 2,0 TDI 173km/403Nm powerd by Heko
Rocznik: 2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Awaryjnosc ST220 a 2.2 TDCI

Kolego ST to sportowa maszyna i nie łudź się że pojeździsz oszczędnie lub tanio bedziesz naprawiał. koszta nie są makabryczne aczkolwiek są elementy które są dużo droższe niz w zwyklym mondku lub ciężko dostepne.co do diesla to jestem zagorzałym fanem czystej benzyny więc sie nie wypowiadam ale pamietaj ze że ŻADEN diesel nie da ci tego dźwięku i brzmienia co trzylitrowe v6 ahhhhhh...
__________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, jedziesz zbyt wolno” Sir Stirling Moss
pozdrawiam, Krzyś
brzmienie mojej V-ki:http://www.youtube.com/watch?v=lQkKe6OcUlU
ST w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=P9MhkvvDYik
Brzęczyszczykiewicz: http://www.youtube.com/watch?v=ix5dB...eature=channel
krzyST200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 10:12   #3
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Awaryjnosc ST220 a 2.2 TDCI

Roznica w osiagach 2.2 dizel a st220 jest dosyc duza.

Wiec ciezko widze porownania tych aut.

Sam musisz wiedziec czy chcesz diesla czy benzyne 3.0 v6
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 10:24   #4
Detail
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Kristiansand/Lubawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Awaryjnosc ST220 a 2.2 TDCI

Cytat:
Napisał krzyST200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego ST to sportowa maszyna i nie łudź się że pojeździsz oszczędnie lub tanio bedziesz naprawiał. koszta nie są makabryczne aczkolwiek są elementy które są dużo droższe niz w zwyklym mondku lub ciężko dostepne.co do diesla to jestem zagorzałym fanem czystej benzyny więc sie nie wypowiadam ale pamietaj ze że ŻADEN diesel nie da ci tego dźwięku i brzmienia co trzylitrowe v6 ahhhhhh...

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roznica w osiagach 2.2 dizel a st220 jest dosyc duza.

Wiec ciezko widze porownania tych aut.

Sam musisz wiedziec czy chcesz diesla czy benzyne 3.0 v6
Panowie, ja sam jestem zwolennikiem benzyny i domyslam sie, ze niektore czesci z Mondeo ST sa drozsze niz w standardowych modelach, ale w sumie nie o to pytalem tylko o bezawaryjnosc ST220 w porownaniu do 2.2 TDCI. ST220 moze wiecej palic i niektore czesci moga byc drozsze ale moze silnik jest bardziej bezobslugowy niz 2.2 TDCI i to by bylo dla mnie wazne. Prosze o odpowiedzi pod tym katem.
Detail jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 10:31   #5
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Awaryjnosc ST220 a 2.2 TDCI

W benzynie tej moze jakis czujniczek(zreszta to samo w kazdym innym rodzaju silnika) padnie ale zadnych problemow typowych raczej to auto nie posiada , pod wzgledem silnikowym.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 11:09   #6
kali7511
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.3 + LPG automat
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Awaryjnosc ST220 a 2.2 TDCI

Kupuj ST-ka. Frajda z jazdy niesamowita, ale ja na przykład mam drobne problemy z wolnymi obrotami, ale to taki egzemplarz i nie jest to regułą. Myślę, że jak trafi Ci się jakaś "igiełka", to nie będziesz żałował.
kali7511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 11:33   #7
krzyST200
ford::advanced
 
Avatar krzyST200
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: VW Passat B6
Silnik: 2,0 TDI 173km/403Nm powerd by Heko
Rocznik: 2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Awaryjnosc ST220 a 2.2 TDCI

powiem na swoim własnym przykładzie.moje ST zbliża sie do przebiegu 250kkm a wciąż jeżdże na syntetyku 5w40 a przy silniku nie robilem NIC. tylko zmieniam olej i filtry co 8kkm i tylko najlepsze. jedyne co na dzien dzisiejszy mam do zrobienia to IRMC. nowe 950zł wiec bede reanimował stare Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozrząd na łańcuszku, w serwisie powiedzieli że nigdy sie go nie wymienia
Cytat:
Napisał kali7511 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupuj ST-ka. Frajda z jazdy niesamowita
__________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, jedziesz zbyt wolno” Sir Stirling Moss
pozdrawiam, Krzyś
brzmienie mojej V-ki:http://www.youtube.com/watch?v=lQkKe6OcUlU
ST w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=P9MhkvvDYik
Brzęczyszczykiewicz: http://www.youtube.com/watch?v=ix5dB...eature=channel
krzyST200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 12:32   #8
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Awaryjnosc ST220 a 2.2 TDCI

Cytat:
Napisał krzyST200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedyne co na dzien dzisiejszy mam do zrobienia to IRMC. nowe 950zł wiec bede reanimował stare
Właśnie... IRMC, krokowiec, przepustnica do częstego czyszczenia, kolektory...
Pompa wody (no dobra, w ST220 poprawili), itp, itd
Bo obroty będą za niskie, za wysokie, zawieszają się, przegrzewa się silnik, olej ucieka spad smoka... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moja foka w dieslu ma nalatane ponad 270 000 i też nic nie robiłem w niej... Trochę nierówno chodziło na wolnych obrotach, więc chciałem regenerować wtryski, ale nikt nie chciał tego robić, albo chciał, ale za chorą cenę... więc do tej pory nie zrobiłem, tylko zalałem litr miksolu i przeszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I od nowości jeździ na jeszcze rzadszym oleju, niż ST200 Krzycha - bo na 5W30...

Więc nie ma reguły... tak jak koledzy piszą. Awaryjność to kwestia egzemplarza, nie modelu.

Natomiast ja powiem tak - chcesz jeździć szybko i oszczędnie - 2.2 TDCi + Virus (pogadaj z wojtbf1)
Chcesz jeździć w całym zakresie obrotów i bawić się dźwiękiem towarzyszącym każdemu otwarciu przepustnicy... chcesz jeździć bardzo szybko i mało oszczędnie...
Kup ST220 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O, tu masz przedsmak "bezawaryjności" silników benzynowych
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale ja bym i tak kupił ST220 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
V to nie R, 3L to nie 2.2L
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie

Ostatnio edytowane przez Schem ; 19-05-2009 o 12:52
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 17:52   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Awaryjnosc ST220 a 2.2 TDCI

Schem tylko Ty masz tddi a nie tdci. Jak zadne egr-y i nic nie puszcza syfu to tak często nie ma co tam czyscic.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2009, 09:04   #10
Detail
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Kristiansand/Lubawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Awaryjnosc ST220 a 2.2 TDCI

Moze jeszcze inni wlasciciele ST220 sie wypowiedza czy samochod nie sprawia klopotow. Ile samochod pali podczas jazdy po miescie jezeli jezdzimy spokojnie. Poza tym czy przedni zderzak jest dosyc wytrzymaly podczas jego kontaktu z chodnikiem, czy ma zaraz tendencje do pekania i jak nisko jest osadzony, tzn. czy zawsze trzeba parkowac przed kraweznikiem. Czytalem, ze jest trudnospawalny a w zasadzie niespawalny. Poza tym czy mozecie mi polecic serwis lub warsztat z okolic Olsztyna lub ewentualnie Trojmiasta lub Warszawy, ktory ogarnia Mondeo ST220.
Detail jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.