Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2011, 11:58   #381
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

heh no prosze, to dlaczego w UK jest rownie tyle samo problemow z TDCI co w PL?Kazdy mechanik tutaj powie,ze na TDCI trzeba uwazac bo sa problemy z ukladem paliwowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej nie paliwo ,a dupne czesci od delphi.Co sie stalo z Mercedesem jak zamowil do partii swoich samochodow wtryski od delphi - ano wiekszaosc wrocila z wada do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym w UK nie kazda stacja trzyma standard dobrego paliwa i tak jak np Tesco czy Esso o kant du... mozna potluc - jakosc godna pozalowania.


Ostatnio edytowane przez Blackwhite ; 18-02-2011 o 12:19
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 19:40   #382
Makiks
ford::average
 
Avatar Makiks
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Model: Mondeo MK III Titanium
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Zaczynasz filozować. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondolot tytanowaty 2,2 TDCi 155 KM
Makiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 20:06   #383
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

slucham? nie znam takiego slowa jak filozowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A poza tym pisze jak jest faktycznie i nie wszystkie paliwa sa takie lepsze w UK jak piszesz.W polsce tez dostaniesz lepsze i gorsze, jak tankujesz na Shellu, BP to masz taka sama jakosc jak i w UK na tych samych stacjach.Jak zatankujesz na jakims krzaku to masz tak jak tutaj w Tesco czy Esso, albo innym krzaku typu texaco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tesco 3-4 lata temu zaplacilo sporo pieniedzy za uszkodzone silniki tych co u nich tankowali, najwidoczniej nie wzieli tego do siebie bo znow lipne paliwo sprzedaja.
Esso - tankowalem kilka razy i za kazdym razem to samo, jak samochod postal tylko dzien czy dwa to zapalenie go graniczylo z cudem.I zeby nie bylo ze cos z samochodem nie tak, stalo sie to z dwoma roznymi samochodami, jednym z nich do dzisiaj jezdzi moja zona i nic mu nie dolega.

Ostatnio edytowane przez Blackwhite ; 18-02-2011 o 20:50
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 15:58   #384
Makiks
ford::average
 
Avatar Makiks
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Model: Mondeo MK III Titanium
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Zaczynasz się męczyć. Wyluzuj. Nie mamy o czym mówić, bo się ty na tym nie znasz i operujemy na różnych płaszczyznach. To tak jak bym ja miał się sprzeczać z dekarzem. Nie znam się na pokryciu i budowie dachów i nie bzdurzę na ten temat. Wypisujesz jakieś oczywiste rzeczy na temat lichych sieci stacji paliwowych przyjmując to jako rzetelną argumentację. Nie chcę się tu z Tobą sprzeczać, bo nie taki jest cel tego forum. Zadam Ci jeszcze pytanie, bo napisałeś, że dostarczałeś elementy do instalacji w rafinerii czy tam w rafineriach, nie ważne. To żaden argument. Czy facet, który dostarcza części do silnika, musi się znać na tymże silniku? Odpowiedź jest prosta - nie musi. Filozować to takie śmieszne określenie słowa filozofować. Chyba długo cię nie było w Polsce i nie "łapiesz" pewnych określeń, a może udajesz że nie łapiesz. To nie istotne.
Trzymaj się i mów albo pisz o rzeczach które rozumiesz i na których się znasz. To taka dobra rada. Na tym kończę tą dyskusję, bo reszta Fordowiczów może być już zmęczona tą bezowocną przekomarzanką.
Pozdrawiam
__________________
Mondolot tytanowaty 2,2 TDCi 155 KM

Ostatnio edytowane przez Makiks ; 19-02-2011 o 16:11
Makiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 17:58   #385
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

jak widze masz problemy z koncentracja i piszesz nie do tej osoby co trzeba, albo sam sie juz pogubiles na kogo post co powinienes odpisac.
Lapie wszystko, tyle ,ze nie ma takiego okreslenia jak filozowac, chyba ,ze w Twoim slowniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec z laski swojej uzywaj slow poprawnie, bo nie interesuja mnie twoje smieszne okreslenia.
Wiesz, ze dzwonia, ale nie wiesz dokladnie w ktorym kosciele, jesli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to nie pisz wcale, ulatwisz innym zycie.Ja pisze jakie sa fakty a nie rzeczy wyssane z palca niepoparte niczym.
I nastepnym razem dobrze adresuj swoje posty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra rada nie kompromituj sie bardziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koniec OT

Ostatnio edytowane przez Blackwhite ; 19-02-2011 o 18:03
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 18:18   #386
kamil capelle
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-02-2011
Skąd: Capelle a/d Ijssel
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

ja miałem też wesoło.Sprężynka migała mechanik(nie jeden )stwierdził spalanie stukowe 4 wtrysk.Po powrocie do polski odwiedziłem znajomego mechanika okazało się spalone 3 świece żarowe(przy wymianie jedna się urwała-ta ostatnia sprawna).Co do wtrysku wszystkie okazały się sprawne(po teście przelewowym).Kolega wrzucił ponownie kody na 4 wtryskiwacz i....1.5 miesiąca spokoju.Problem powrócił a odwiedzanie holenderskich mechanikówtzn monterów ne należy do przyjemnosciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamil capelle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 20:21   #387
cebrik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam! czytam wasze cenne informacje ponieważ od dłuższego czasu mam problem, który trapi mnie tylko i wyłącznie podczas jazdy w trasie i głównie podczas gwałtownego przyśpieszania.Spokojna jazda nie wykazuje żadnych oznak awarii samochodu. Tzn podczas szybszej jazdy zapala się spirala świecy i traci moc jednak po wyłączeniu zapłonu i ponownym odpaleniu objaw ustępuje i samochód tj mondeo mk3 2.0 tdci (130km) z 2003 jedzie dalej.Żyję z tym problemem już blisko 2 lata i w zasadzie oprócz wymiany filtra paliwa, i pojechaniu na komputer nic nie zrobiłem żeby to pokonać. Błędy jakie komputer pokazał to P1664-STEROWNIK POMPY/WTRYSKIWACZY ZAKŁÓCENIA DZIAŁANIA , P0200- WTRYSKIWACZ, P0251-PRZESTAWIENIE POCZĄTKU WTRYSKU POMPA WTRYSKOWA A . Dodam tylko,że samochód ma przejechane ok 250tyś km a ja od pierwszych objawów z przed dwóch lat zrobiłem przeszło 60tyś. Jedynym problemem jaki doświadczam to prześladująca kontrolka świecy. Dodam tylko,że wymieniłem świece żarowe i regularnie olej i filtry.Jestem ciekawy Waszych opinii odnośnie w/wym objawów.Pozdrawiam.
cebrik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 20:40   #388
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

dopuki nie zrobisz proby przelewowej to sie nie dowiesz na 100%
IMO to wtryski , ale moze byc inna przyczyna jak czujnik cisnienia na pompie itp.
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 09:33   #389
Makiks
ford::average
 
Avatar Makiks
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Model: Mondeo MK III Titanium
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 62
Smile Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał Blackwhite Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak widze masz problemy z koncentracja i piszesz nie do tej osoby co trzeba, albo sam sie juz pogubiles na kogo post co powinienes odpisac.
Lapie wszystko, tyle ,ze nie ma takiego okreslenia jak filozowac, chyba ,ze w Twoim slowniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec z laski swojej uzywaj slow poprawnie, bo nie interesuja mnie twoje smieszne okreslenia.
Wiesz, ze dzwonia, ale nie wiesz dokladnie w ktorym kosciele, jesli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to nie pisz wcale, ulatwisz innym zycie.Ja pisze jakie sa fakty a nie rzeczy wyssane z palca niepoparte niczym.
I nastepnym razem dobrze adresuj swoje posty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra rada nie kompromituj sie bardziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koniec OT
Masz rację co do rafinerii. Reszta jest trafna. Pa.
__________________
Mondolot tytanowaty 2,2 TDCi 155 KM
Makiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 10:29   #390
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał cebrik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czytam wasze cenne informacje ponieważ od dłuższego czasu mam problem, który trapi mnie tylko i wyłącznie podczas jazdy w trasie i głównie podczas gwałtownego przyśpieszania.
Cytat:
Napisał cebrik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem ciekawy Waszych opinii odnośnie w/wym objawów.
jeśli przeczytałeś ten wątek to powinieneś już wiedzieć, że to są klasyczne objawy usterki układu wtryskowego (sprężynka pod obciążeniem silnika). zaczął bym od sprawdzenia wtryskiwaczy ale pewnie problem będzie bardziej rozległy biorąc pod uwagę rocznik auta.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.