Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2014, 08:39   #1
WthWlf
ford::beginner
 
Imię: R
Zarejestrowany: 02-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 11
Lightbulb Czy DPF taki straszny? TDCi 140km.

Witam,
na wstępie chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników forum, jako że to jest mój pierwszy temat.

Przejdę od razu do rzeczy.
Zastanawiam się nad kupnem Mondeo MK4.
Moją uwagę przykuł silnik 2.0 TDCi 140KM, zadowalające osiągi / dobre spalanie.
Zaznaczę że jeżdżę głównie po mieście i 1-2 razy na tydzień robię odległość około 30km razy dwie strony, raczej bezkorkowo.
Na co dzień do pracy mam 10km z rana bez najmniejszego korka (ew. światła) a w powrocie już trochę aut jest na ulicy i czasem się chwilkę stoi (+15 min ogólnej podróży)
Na miasto zapuszczam się rzadko a jak już to raczej nie jest to kilometrowy korek w centrum tylko przeciętny ruch miejski (35 min drogi)

Z tego co wiem wyżej wspomniany silnik ma filtr DPF o którym wszędzie słychać jaki to on nie straszny i jak się zapycha w mieście.
Chciałem poradzić się co bardziej doświadczonych i mądrzejszych w tym temacie forumowiczów jak to jest na prawdę? Czy można jakoś dbać o ten filtr aby się nie zapychał/ Czy takie trasy jak pokonuję na co dzień tak strasznie go zapchają?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i opinie na ten temat.

WthWlf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2014, 09:25   #2
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Czy DPF taki straszny? TDCi 140km.

Cytat:
Napisał WthWlf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
na wstępie chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników forum, jako że to jest mój pierwszy temat.

Przejdę od razu do rzeczy.
Zastanawiam się nad kupnem Mondeo MK4.
Moją uwagę przykuł silnik 2.0 TDCi 140KM, zadowalające osiągi / dobre spalanie.
Zaznaczę że jeżdżę głównie po mieście i 1-2 razy na tydzień robię odległość około 30km razy dwie strony, raczej bezkorkowo.
Na co dzień do pracy mam 10km z rana bez najmniejszego korka (ew. światła) a w powrocie już trochę aut jest na ulicy i czasem się chwilkę stoi (+15 min ogólnej podróży)
Na miasto zapuszczam się rzadko a jak już to raczej nie jest to kilometrowy korek w centrum tylko przeciętny ruch miejski (35 min drogi)

Z tego co wiem wyżej wspomniany silnik ma filtr DPF o którym wszędzie słychać jaki to on nie straszny i jak się zapycha w mieście.
Chciałem poradzić się co bardziej doświadczonych i mądrzejszych w tym temacie forumowiczów jak to jest na prawdę? Czy można jakoś dbać o ten filtr aby się nie zapychał/ Czy takie trasy jak pokonuję na co dzień tak strasznie go zapchają?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i opinie na ten temat.
Nie żebym się zaliczał do jakoś specjalnie doświadczonych forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale z DPF-em jeżdżę 4 rok. I niestety jest to jazda w 75% po mieście. I odpukać, najpierw w Vectra C a teraz w MK4 ani raz nie miałem z filtrem problemu. Największa niepewność to historia samochodu. Jak kupujesz używany to nie za bardzo masz wpływ na to jak traktował auto poprzednik. Ale masz wpływ na siebie. Więc... po prostu jeździj i nie czekaj każdego dnia na awarię filtra. Naucz się rozpoznawać moment wypalania (w mondeo nie jest to proste, poczytaj o objawach), nie wyłączaj wtedy silnika, sprawdzaj stan oleju (tendencja do raczej większych stanów w autach z dpf), zwracaj uwagę na paliwo (ja od lat tankuję Shell V-Power) i tyle. Jeśli twoje trasy wyglądają tak jak opisujesz to dramatu nie ma.
Dodam tylko, że w pracy jeżdżę samochodem w ruchu uprzywilejowanym ;-) Samochód ma DPF, trasy krótkie, nie ma tam czasu na zwracanie uwagi czy coś się wypala czy nie. I od lat problemów z filtrem nie mam. Więc nie jest tak źle...

Ostatnio edytowane przez Paramedyk ; 02-08-2014 o 09:27
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2014, 11:25   #3
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Czy DPF taki straszny? TDCi 140km.

kolego da się z tym żyć po paru tygodniach wyczujesz gdy filtr się wypala i nie będzie ci to robić problemu miałem pare autek z dpf i nic się z nimi niedziało mondeo ma suchy dpf czyli taki bez płynu i nawet jak ci się przypcha to go wyciągasz płuczesz kercherem i śmiga dalej jest jedna zasada nieprzerywać wypalania objaw wypalania wygląda tak że wzrasta spalanie na kompie,samochód troszkę inaczej chodzi i czuć spalony olej łącznie z dymem z pod maski trzymasz na niskim biegu około 2,500 tys obrotów i tak jedziesz około 10 km i po wypaleniu
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2014, 11:33   #4
WthWlf
ford::beginner
 
Imię: R
Zarejestrowany: 02-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czy DPF taki straszny? TDCi 140km.

Trochę mnie uspokoiliście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś ma może info jaka skóra jest stosowana w mondeo? czy jest to naturalna skóra czy może ekologiczna/ sztuczna?
WthWlf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2014, 17:52   #5
deynio
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: MK5
Silnik: 2,0 TDCI 180 KM automat
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Czy DPF taki straszny? TDCi 140km.

Niestety eko skóra, w moim przypadku łączona z alcantarą.
Pozdrawiam.
deynio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2014, 06:54   #6
WthWlf
ford::beginner
 
Imię: R
Zarejestrowany: 02-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czy DPF taki straszny? TDCi 140km.

Cytat:
Napisał deynio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety eko skóra, w moim przypadku łączona z alcantarą.
Pozdrawiam.
Dlaczego niestety, dla mnie to na rękę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WthWlf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2014, 11:14   #7
siwy05
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-09-2010
Skąd: Focus Klub Polska
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: Czy DPF taki straszny? TDCi 140km.

Ja przejechałem ponad 8000km Mondeo i jakoś ani razu nie wyczułem kiedy DPF się wypala, może dlatego, że się nim nie przejmuję i poprostu jeżdżę...
siwy05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2014, 11:20   #8
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Czy DPF taki straszny? TDCi 140km.

DPF w M-do Mk4 nie jest już taki "kłopotliwy" jak w Mk3.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2014, 11:53   #9
WthWlf
ford::beginner
 
Imię: R
Zarejestrowany: 02-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czy DPF taki straszny? TDCi 140km.

No nic, to w takim razie liczę że uda mi se nabyć ciekawy egzemplarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i czy ktoś ew. mógłby jeszcze potwierdzić lub dać namiar gdzie ot można sprawdzić, czy w mondeo mk4 skóry są eko?
WthWlf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2014, 15:42   #10
piti000
ford::advanced
 
Avatar piti000
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-05-2007
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 12
Postów: 216
Domyślnie Odp: Czy DPF taki straszny? TDCi 140km.

Potwierdzam sztuczna skóra w siedzeniach łączonych z materiałem, miałem okazje widzieć rozdarty fotel. Jak to wygląda w całych fotelach "skórzanych" tego nie wiem.
__________________
Ekologia zabija Motoryzację
piti000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , mk4 , mondeo mk4 , tdci



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.