Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2024, 12:12   #1
Gregory.1312
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-03-2024
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Przeciekający dach Kombi - relingi ?

Witam

Mam poważny problem i potrzebuję Waszej pomocy
Od pewnego czasu zalewa mi prawą stronę bagażnika.
Jakiś czas temu rozebrałem osłony materiałowe w bagażniku, aby znaleźć przeciek. Dzisiaj podczas mycia samochodu wydaje mi się że zlokalizowałem przeciek. Na 99% przecieka mi przez reling dachowy.
Teraz pytanie czy skomplikowana jest rozbiórka podbitki? Jakoś sobie z tym poradzę. Ale pytanie co dalej? Domyślam się że relingi są przykręcone. Czy tam jest jakaś uszczelka między relingiem a dachem? Czy po rozebraniu dachu wymieć z obu stron uszczelki?
Jak ktoś może doradzić to proszę o kontakt na maila a potem ewentualnie telefoniczny

Z góry dzięki za odpowiedź

Gregory.1312 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2024, 12:06   #2
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,162
Domyślnie Odp: Przeciekający dach Kombi - relingi ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Jeśli leci przez mocowanie relingu to na połączeniu podsufitki z reszta tapicerki , raczej powinno być mokro. Demontowania tego nie polecam. Ciężko na tyle poodginać podsufitkę , żeby odkręcić nakrętki mocujące reling . Tak, są tam uszczelki , coś na wzór gumo-gabki. Jeśli to faktycznie reling, to lepiej oblecieć go klejem do szyb . Przerabiałem to w poprzednim Mk5, a że był czarny to nic nie widać było. Mi akurat puszczała uszczelka na prawym relingu z przodu, dlatego pierwsze podejrzenie padło na szyberdach z panoramą, ale doszedłem co i naprawiłem.

W Twoim przypadku, jak po myciu jest mokro w bagażniku, używasz myjki ciśnieniowej , myjnia bezdotykowa , zacząłbym od ..... - uszczelnienia/sprawdzenia trzeciego światła STOP. Tu też pianko-gumo-gąbka. Po zakupie obecnego MK5 i zabawie z Karcherem miałem wodę w bagażniku, ale szybko namierzyłem sprawcę. To uszczelnienie wywaliłem, stop zamocowałem na masę uszczelniającą , stosowaną w blacharce, dobrze tez tym mocować głośniki w drzwiach na styku z blachą. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 05-04-2024 o 11:55
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.