Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2012, 12:53   #1
siter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Świnoujście/Wrocław/Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Regulacja zaworu sterowania turbiną

Witam, problem mam następujący, od długiego czasu zmagam się z brakiem przyspieszenia i z wyższym spalaniem w MK3 2.0 TDCi, wiele już prób było podejmowanych do napraw, od sprawdzenia wtrysków, wszystkich filtrów, turbiny, czyszczenia kolektora i EGRa itp itd. Ostatnio zacząłem dalej grzebać i zauważyłem, że na zaworze sterowania turbiną znajduje się śruba na imbusa (4-6, nie pamiętam już jakiego używałem) no i zacząłęm nią kręcić, i co sie okazało, że po paru próbach ustawienia tej śruby samochód zaczął inaczej chodzić, tzn poprawiło mu się spalanie (z 8l na trasie do 6,2l przy prędkości 120km/h) i lekko przyspieszenie się zwiększyło. Ale niestety są też i minusy, na niskich obrotach w ogóle nie można myśleć o przyspieszeniu, dopiero powyżej 1800obr. oraz od 2000obr. wzwyż leci czarna smuga za mną (oczywiście wraz ze zwiększaniem obrotów dym jest coraz mocniejszy). Czy ktoś kiedykolwiek regulował ten zawór za pomocą tej śruby? Lub wie, jak powinna być ona ustawiona?

A i jeszcze mam jedno pytanie, czy przyczyna słabych osiągów może być przestawiony rozrząd? I jak coś to jak można ocenić czy jest przestawiony? Z góry dziękuję za odp i porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

siter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2012, 12:19   #2
siter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Świnoujście/Wrocław/Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Regulacja zaworu sterowania turbiną

Naprawde nikt nic nie wie? Nie chce po raz kolejny jechac do mechanika i dawac mu kase bo itak wiem ze albo mnie naciagnie na calkiem nowy zawor lub powie ze cos porobil i bedzie tak samo a wezmie kase ..
siter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 21:36   #3
tomas48
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-08-2012
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2,0 tdci 130km
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Regulacja zaworu sterowania turbiną

co do regulacji nie pomogę ale brak przyśpieszenia miałem to samo spróbuj wcisnąć ramie zaworu na turbinie w stronę tego zaworu do oporu i zablokować przejedz się z zablokowanym jeśli moc wróci to najprawdopodobniej do wymiany jest ten zawór który prubójesz wyregulować
tomas48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.