Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2015, 18:04   #311
MondeoWariat
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-03-2015
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Witam. Dołączę się do tematu gdyż niedawno zabrałem się za regeneracje klapek kolektora ssącego. Koszt klapek był dość niski. Zakupu dokonałem w sklepie Forda i była to wersja liftową. Samą oś zregenerowałem napawając delikatnie od razu studząc wodą trzymając w kleszczach by uniknąć zbyt dużej krzywizny osi. Następnie oszlifowałem napawane miejsca i wyrównałem oś. Najpierw wspomnę że jeździłem na otwartych zaworach i nie zauważyłem różnicy. Po tym jak zregenerowałem oś i klapki silnik nabrał innego dźwięku. Przy zwiększaniu obrotów 900-2000 słychać było dźwięk jakby coś pomiędzy diesla a v6Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po przejechaniu 2 tyś km. odłączyłem siłownik i ustawiłem klapki na pozycji otwartej aby sprawdzić różnice. Z moich obserwacji wynika: Przez chwile tuż po odłączeniu falowały wolne obroty i minimalnie słabiej sie zbierał. Natomiast z klapkami podłączonymi obroty trzymają się po odjęciu gazu i nie spadają tak gwałtownie. Płynniejsza mniej nerwowa zmiana biegów i moim zdaniem ciekawszy odgłos pracy silnika podczas przyspieszania. Obecnie na owym "re-worku" zrobiłem 10 tyś km i odnotowałem mniejsze zużycie paliwa o 0,2L.

MondeoWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 08:22   #312
Vomito
ford::average
 
Avatar Vomito
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-05-2014
Skąd: Brzdziszewo
Model: Mondeo MKIII SEDAN
Silnik: 2.0 HE 145KM (215 tys.), MTX75
Rocznik: 2003 (2 miesiące przed liftem)
Postów: 163
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał MondeoWariat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Dołączę się do tematu gdyż niedawno zabrałem się za regeneracje klapek kolektora ssącego. Koszt klapek był dość niski. Zakupu dokonałem w sklepie Forda i była to wersja liftową. Samą oś zregenerowałem napawając delikatnie od razu studząc wodą trzymając w kleszczach by uniknąć zbyt dużej krzywizny osi. Następnie oszlifowałem napawane miejsca i wyrównałem oś. Najpierw wspomnę że jeździłem na otwartych zaworach i nie zauważyłem różnicy. Po tym jak zregenerowałem oś i klapki silnik nabrał innego dźwięku. Przy zwiększaniu obrotów 900-2000 słychać było dźwięk jakby coś pomiędzy diesla a v6Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po przejechaniu 2 tyś km. odłączyłem siłownik i ustawiłem klapki na pozycji otwartej aby sprawdzić różnice. Z moich obserwacji wynika: Przez chwile tuż po odłączeniu falowały wolne obroty i minimalnie słabiej sie zbierał. Natomiast z klapkami podłączonymi obroty trzymają się po odjęciu gazu i nie spadają tak gwałtownie. Płynniejsza mniej nerwowa zmiana biegów i moim zdaniem ciekawszy odgłos pracy silnika podczas przyspieszania. Obecnie na owym "re-worku" zrobiłem 10 tyś km i odnotowałem mniejsze zużycie paliwa o 0,2L.
wymieniałeś też tuleje klapek czy same klapki?
Vomito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 22:47   #313
MondeoWariat
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-03-2015
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Nie, tulejek nie zamawiałem. Mocno dostała oś. W miejscu mocowania klapek mocno się wyrobiła nawet do 55%, najgorzej było od lewej. Tam po lewej dorobiłem małą tuleje bo plastik na końcu kolektora mocno się wyrobił i oś nie miała podparcia. Po założeniu nowych klapek (zamawiając powiedziano mi że są od "po liftu" i ponoć są lepszej jakości) przesmarowałem delikatnie oś. Teraz ciasno się trzyma, bez luzów i lekko pracuje.
MondeoWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2015, 14:19   #314
Mati1.8
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 21-04-2015
Model: Titanum
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Siema!!
Mam pytanie odnośnie kolektora ssaceo do mk3 mondeo.

Podczas demontażu wypadła mi taka plastykowa tulejka i nie zamontowałem jej spowrotem, nigdzie nie pasowała. Poniżej zdjęcie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Macie pomysł do czego to pasuje.
Mati1.8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 17:39   #315
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Wrócę na chwilę do tematu. Czy nowe klapki maja lekki luz czy chodzą ciężko. Bo wydaje mi się ze tylko dwie z moich klepek jest wyrobiona.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 22:41   #316
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Ja bym wywalił mimo wszystko, jeździłem pół roku, luzu nie było ale dla świętego spokoju wywaliłem. 6 lat jeżdżę i nie widzę różnicy y

Wysłane z mojego thor
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 22:49   #317
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

dwie są na pewno do zmiany ale dwie mają malutki luzik i dla tego pytam czy nowe są bardzo spasowane czy też mają mały luz
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 05:59   #318
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Spasowane są ciasno. Jeżeli będzie luz to znaczy że pręt jest przytarty
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 06:48   #319
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Ja nie wiem o jakim przytartym pręcie koledzy mowicie.przecież pręt wchodzi w klapki a te obracają się w otworach w koszyku klapki. Pręt nie ma żadnego luzu .on kręci tylko klapkami.chyba, ze kolektor w mk3 jest całkiem inny niż w mk4.Ale nie ważne moj pręt jest cały, tylko dwie klapki maja duży luz czyli do wyrzucenia, a dwie maja malutki i dlatego pytam czy te dwie mogą zostac
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 07:15   #320
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

pręt który kręci klapkami też nie może mieć luzu - potrafi się wytrzeć w miejscach instalacji klapek. Rozumiem że masz mk4. Kolektory ssące są inne pomiędzy tymi modelami. Nie wiem jak w chwili obecnej ale jeszcze ok 2 lata temu nie było dostępnych klapek pod mk4. Natomiast bez problemu pasują z mk3 i moim zdaniem są nawet lepsze do tego kolektora, gdyż oryginalna klapka z mk4 jest węższa i ma inne gniazdo, co może doprowadzić do jej zablokowania (przy nadmiernym luzie). Jak masz zmieniać to zmień komplet wszystkich 4 klapek i pamiętaj, żeby wymienić uszczelki kolektora, co by dwa razy nie zrzucać go.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.