Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2011, 12:05   #251
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Korekty na pb i lpg mają być takie same więc nie można sobie dodawać ot tak żeby zbić na lpg. Trzeba posprawdzać wszystkie czujniki itd na pb. U siebie po resecie ecu jak był odpięty kilka godzin nic sie prawie nie zmieniło w ECU dopiero jak wziąłem klemę na noc odłączyłem i kablem połączyłem klemy to ECU się zresetował.

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 12:19   #252
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Korekty na pb i lpg mają być takie same więc nie można sobie dodawać ot tak żeby zbić na lpg.
dodawali dawke po to by sprawdzic czy zbije wartosc - to tylko dla sprawdzenia bylo, wartos spadla.
po resecie wszystko ladnie szlo od poczatku ale wartosc LTFT szla w gore od wartosc ok -3%. tak sie dzialo po kazdym resecie, zarowno na lpg jak i na pb.
oni stawiaja na lewe powietrze. szukali czy gdzies nie ma nieszczelnosci. byla przy wtryskach lpg ale uszczelnili. niestety wiele nie pomoglo. polaczenia elektryczne rowniez sprawdzone - wszystko ok. teraz cien padl na kolektor ssacy, przez wzglad na uszkodzone klapki. pret potrafi zrobic dziure w kolektorze ssacym od strony rozrzadu. jest tam co prawda zaslepka ale rownie dobrze moze ona wypasc. nie pozostaje nic innego jak czyszczenie kolektora z oleju (bulgota wiec na pewno tam jest), demontaz klapek, uszczelnienie kolektora, czyszczenie separatora oleju, wymiana zaworka w separatorze. po tym zabiegu zobaczymy czy sie cos poprawi.
niestety nie wiem kiedy dojdzie do w/w operacji ale jak juz bedzie zrobiona, to dam znac o efektach.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 22:53   #253
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Ile razy u nich byłeś co ci sprawdzali korekty? w jakich odstępach czasu?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 01:07   #254
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

bylismy u nich raz z tym konkretnym samochodem. pozniej jeszcze kilka razy byly sprawdzane korekty po dluzszej jezdzie na pb i caly czas wysoko szla korekta. dochodzilo do zalaczenia checka, po sprawdzeniu korekta +27,2% :/
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 09:54   #255
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak sie dzialo po kazdym resecie, zarowno na lpg jak i na pb.
piszesz że po każdym resecie a raz u nich byłeś to co to za resety był i adaptacja silnika na pb? odczep klemy , połącz je kablem jakimś zostaw na noc, a potem pojeździj ze dwa dni na pb tylko wtedy sie ECU zresetuje dobrze. Nie pamiętam w jakich akutach tak jest ale ponoć właśnie przez połaczenie klem sie ECU rozładowuje do końca i ja tak robie dla pewności
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 11:55   #256
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

reset byl robiony przed przyjazdem do nim i jazda na pb. kolejne byly juz robione we wlasnym zakresie wraz ze sprawdzeniem korekt. w sumie nigdzie nie znalazlem wzmianki o tym by laczyc klemy i nigdy ich nie laczylem, a ecu sie resetowal ale w jakim stopniu tego nie wiem. zawsze po odlaczeniu klem np. w moim, i ponownym podpieciu po odpaleniu byla troszke dziwna praca silnika ale po chwili pracy na wolnych obrotach wszystko wracalo do normy. wiec sadze, ze ta "dziwna praca silnika" byla spowodowana adaptowniem ecu. z ciekawosci zrobie jak napisales i sprawdze korekty po przejechaniu powiedzmy 50km na pb. dam znac jakie byly wyniki.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 22:50   #257
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

chyba to wyczytałem na forum lpg z tym łączeniem klem jak i to że np na odłączonym aku włączyć światła żeby też rozładowało ECU ale czy to prawda nie wiem, robię tak bo co mi tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2012, 14:44   #258
byqqdd
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: tarnów
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 1.8 125KM / LPG
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Czesc byłem wczoraj w czakramie -tarnów do ustawienie gazu no i mi wysłuchali ze jedna klapka nie chodzi jak trzeba czy jest to powód do ściągania kolektora ??troszke szarpie przy nagłym dodaniu gazu ,nie mam kłopotu przy zapalaniu auta , może po nieudanym zapłonie jak chce od razu zapalić to nie chce za bardzo złapac , ale tylko w tedy .no i do mojego podobno cały kolektor wchodzi bo mi tak w aso powiedzieli jak VIN sprawdzili ;/
Prosze o jakies rady
byqqdd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2012, 11:04   #259
panth
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Kolektor ssący / kolektor dolotowy

Witam Forumowiczów!

Nie znazałem takiego tematu na forum więc..

Mam pytanie - posiadam forda Mondeo MK3 2.0 16V w opcji przed liftem (2002 r), czy "poprawiony" kolektor z modelu MK3 po lifcie będzia pasował zarówno mechanicznie jak i elektrycznie (złączki zawora sterującego).

I jeszcze jedno - w MK3 silniki benzynowe 1.8 oraz 2.0 mają ten sam kolektor?

Z góry dzięki za pomoc

Paweł

Ostatnio edytowane przez panth ; 16-08-2012 o 11:14
panth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2012, 22:22   #260
szuja3
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1595, 160kunia
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Kolektor ssący / kolektor dolotowy

Cytat:
Napisał panth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Forumowiczów!

Nie znazałem takiego tematu na forum więc..

Mam pytanie - posiadam forda Mondeo MK3 2.0 16V w opcji przed liftem (2002 r), czy "poprawiony" kolektor z modelu MK3 po lifcie będzia pasował zarówno mechanicznie jak i elektrycznie (złączki zawora sterującego).

I jeszcze jedno - w MK3 silniki benzynowe 1.8 oraz 2.0 mają ten sam kolektor?

Z góry dzięki za pomoc

Paweł
Tak kolektor będzie pasował z 1.8 na 2.0 i odwrotnie, gdyż są takie same, wszystkie złączki rurki również będą pasowały.
szuja3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.